Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Van itt olyan, aki úgy fogadot...

Van itt olyan, aki úgy fogadott örökbe gyereket, hogy saját is lehetett volna? Akár elsőnek/egyetlennek, akár saját gyerek mellé?

Figyelt kérdés
A párom nagyon akar már gyereket, én annyira nem vagyok oda az ötletért. Nagyon ódzkodom a terhességtől. Mindig ha erre gondolok elfog az utálat meg a düh, a félelem. De ha arra gondolok, hogy nevelhetnék egy olyan gyereket, akinek egy rosszabb sors adatott meg, akkor már holnap bevállanám. Azt érzem, egy adoptált gyereket jobban szeretnék, mint a sajátom (és hiába mondja nekem bárki, tudom hogyan érzek, akkor sem akarok terhes lenni, meg szülni) Nem tudom ez miért van...hihetetlen, tudom, de akkor is ez van. Az én meg a párom szüleinek is van már vérszerinti unokája. Biztos, hogy nem szeretnék annyira, mint a sajátokat. Mikor anyukámnak ezt ecseteltem, rámförmedt, hogy ha így döntünk ne is számítsak rá nagyszülői segítségben, mert nem tudná szeretni azt a gyereket. Tényleg ekkora jelentősége van a "vérnek"? Nekem ez akkora marhaságnak tűnik. Hogy lehet valaki annyira képmutató, hogy kampányol, mennyire aranyosak a gyerekek, de egy rossz sorsú kisgyerekkel nem tudna kedves lenni?
2017. júl. 1. 00:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egyelőre 1 saját gyerekünk van, de már beszélgettünk arról, hogy ha nem jönne össze több, akkor örökbefogadnánk. Szerintem nagyon szép dolog és aki igazán szereti a gyerekeket, az nem tesz különbséget örökbeadott vagy saját között. Ha mindketten akartok, akkor szerintem hajrá, de megjegyzem, hogy nekem úgy tűnik a kiírásodból, hogy nem igazán akarsz sem sajátot, sem örökbefogadottat, csak kompromisszumként "felajánlod" párodnak. Ez viszont visszaüt előbb-utóbb, amikor tényleg nehéz lesz a gyerekkel...és persze a gyerkőc hátán csattan az ostor. Szerintem rágjátok át magatokban, ki hogy képzeli az életét 5-10 év múlva és ha passzol, akkor egyezzetek meg benne. Ha nem, akkor örök tüske marad valamelyikőtökben.
2017. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
83%

Sokat kell várni egy gyerekre, ha örökbefogadnál, nekünk vidéken 4 évet mondtak, Bp-en ennél rosszabb a helyzet (túl sok az örökbefogadni szándékozó, túl kevés az örökbeadható gyerek), így azt mondom, hogy ha úgy érzed, hogy az az utad, akkor menj arra és vágj bele. Senki sem lesz alkalmasabb attól szülőnek, hogy meddő, lehet hozzátok kerülne a legjobb helyre egy gyerek. Én is rettegek a terhességtől, részben megértelek, nekem van egy szívproblémám, ami miatt az orvosom kevésbé ajánlja a dolgot, "megoldható" (így fogalmazott), de nem egyszerűen és nem látni előre, hogy nekem és neki milyen problémái lennének. A környezetnek indokolni a legnehezebb mindig, nőkre néha úgy néznek, mintha a méhük egy köztulajdon lenne, ha nem azt teszed vele, amit elvárnak, akkor önző vagy. Az a legfontosabb, hogy a férjeddel egyetérts (ha nem vagytok összeházasodva, akkor gyorsan tegyétek meg, mert az örökbefogadás análkül nagy macera és nem fogsz kisbabát kapni).

A szülők meg próbálkoznak, aztán vagy megértenek, vagy nem, de amikor ott lesz egy gyerek, már kevésbé lesz erős az ellenállás, ha pedig ők lesznek azok a kevesek, akik akkor sem lesznek kedvesebbek, akkor maguknak cseszik el.

Aztán lehet, hogy ott lesz az első gyerek és közben alakulnak a dolgok, közelebb kerül hozzád ez az egész szülés dolog, egy csomó barátnőd átmegy rajta és kézzel foghatóbb lesz az egész. Ha nem, akkor is ott lesz már a közös gyereketek.

Az a legfontosabb, hogy a férjeddel egyet tudj érteni, ő is hajlandó legyen végignyomni a procedúrát.

2017. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
79%
Pontosan ugyanazon a szemléleten vagyok, mint te kérdező. Ne érdekeljen a környezeted véleménye, ha a párod bennevan, hát csináljátok! Saját életed, éld ahogy szeretnéd.
2017. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat is! Nem, én komolyan szeretnék gyereket nevelni, de nekem nem elsődleges, hogy vérszerinti legyen. És amiket leírtam, azok is erősítik bennem a gondolatot, hogy nem biztos, hogy hiányzik nekem a terhesség. Ami miatt talán kicsit erőszakosnak tűnök ez ügyben az az, hogy nem értem, miért várja el a környezetem (ebbe nem tartozik bele a kedvesem), hogy a magam tudható kárára terhes legyek, és miért nem az érdekli őket, hogy megtaláljam a módját, hogy boldog család lehessünk. Ne értsetek félre, tudom másnak is van esetleg olyan problémája, ami megnehezíti a terhességet, de ki-ki döntse el, milyen kockázatra esik teherbe. És nem a nagymama-nagypapa öröme miatt szülnék, ígyhát ha örökbefogadunk az sem az ő bánatuk kell legyen. Valójában nincs kétségem, hogy jó szülők lennénk (nem tökéletesek, de senki sem az), szerintem ott fogja jól érezni magát a gyerek, ahol a szülők társai egymásnak. Ilyen tekintetben szerintem egy adoptálás inkább összekovácsol, mint azéthúz. Minket legalábbis.
2017. júl. 4. 17:34
 25/25 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy a párod tudná-e sajátjaként szeretni?

Azon azért még dolgozz lelkileg, hogy ne a félelem, harag és mindenféle elméletek legyen a a tanácsadód e témában, hanem a vágy a szeretetre és arra az intimitásra és új kihívásra, amit gyermek-szülő relációban lehet csak átélni.

Egyébként mindegy, hogy örökbefogadott vagy saját, a gyerek egy csomó szempontból (kialvatlanság, saját családból hozott nevelési szokások ütközése, kevesebb idő egymásra... stb.) inkább széthúz az első időkben, mint összeköt. Aztán persze már még jobban összeköt, ha túléltétek több hullámban kb. a dackorszakot is, de sok párnál vízválasztó, az új helyzetben is együtt tudnak-e működni.

Ha csecsemőre "szavaztok", akkor pedig számolj vele, hogy sokat kell majd emelgetni, olykor babakocsistul vagy hordozni, tehát nem biztos, hogy megúszod a mozgásszervi terhelést (kb. 2-3 éves korig elég erős az igénybevétel) és nem lenne nagy szükség arra a nagyszülői segítségre. (Szerintem jó eséllyel meg fogják szeretni, de erre persze nem lehet számítani.)

A másik, hogy sok embernél igenis van jelentősége a vérnek - hogy felismerjék saját magukat és szerelmüket és szeretteiket az utód tulajdonságaiban (lásd, fordítottja igaz, ha valaki erőszakból fogant saját gyerekét nem tudja szeretni) - és a terhesség, esetleg szoptatás idejének a kötődés kialakulásában. Szép vagy sem, de sokan tekintenek úgy a gyerekre, mint "örök életükre", lenyomatukra a világban, aki viszi tovább, hacsak valami kis részüket is. Szerintem ez nem képmutatás, ha valakinek fontos ez testi síkon is, ne fogadjon örökbe.

2017. aug. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!