Örökbefogadás, úgy hogy mindenki azt hiszi, hogy saját?

Figyelt kérdés
Csinálta valaki így?

2017. szept. 20. 10:21
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Valaki belinkelné a mű terhes hasas kérdést.Nem találom.

Köszönöm.

2017. szept. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
76%

Nos, én nem tudom, ki volt a sokat emlegetett „műterheshasas” kérdező, így válaszolok komolyan.


Ha jól sejtem, nem csak a külvilág elől titkolnád az örökbefogadást, hanem a gyereked elől is.

Az a helyzet, hogy iszonyúan kiszúr az a gyerekével, aki eltitkolja előle ezt a tényt. Régebben (értsd úgy 20-30 éve is még) sokan így fogadtak örökbe sajnos. A gyermekvédelemben dolgozó rokonom nagyon sok történetet mesél arról, hogy az ilyen hazugságban felnőtt „gyerekek” (ma már nyilván felnőtt emberek) mit éltek át, mikor kiderült számukra, hogy örökbefogadottak. Mert két dolog biztos: hogy minden titok kiderül egyszer, és az, hogy akit érint, nem úgy fogja fel, hogy milyen rendesen voltak a szülei, csak neki akartak jót, hanem úgy, hogy hosszú-hosszú évekig hazudtak neki.

És igazuk is van, mert ez a szülők önzéséről szól. Igen, rohadt nehéz beszélni a gyerekkel erről mindig az „ő szintjén”, és igen, számos esetben, mikor kiderül valahol, hogy örökbefogadott a gyereked, a külvilág (orvosok, tanárok, bárki) meglehetősen parasztul reagál erre. Szóval nyilván könnyebb útnak tűnik titkolózni.

Viszont a hazugság ott lebeg a család körül folyton, és a gyerekek nem hülyék, érzik, hogy valami nem stimmel. De ha ez nem elég, akkor gondolj arra, hogy ezzel a hazugsággal elveszed a gyereked elől annak lehetőségét, hogy felnőttként megkeresse a „gyökereit”. Talán hülyén hangzó, de életből vett példa: ha a halálos ágyadon odasúgod neki a titkot, akkor már ő is olyan idős lesz, hogy a vér szerinti anyja esélyes, hogy nem él már. Márpedig mindenkinek joga van ahhoz, hogy megismerje, honnan jött. Persze ki előbb, ki utóbb kutatja fel a gyökereit, és bizonyára van, aki soha, de ha a lehetőségétől is megfosztod, azzal nem az ő érdekeit nézed, hanem a sajátodéit…

2017. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet, és nem is szabad eltitkolni! Azt sem tudod, mikor lesz babád! Nem azt mondják, hogy márciusban kapsz egy babát, hanem mondjuk csütörtökön felhívnak, és kedden viheted haza. Persze ezt sok hosszú évnyi várakozás után. Ha pedig a gyerek előtt is titkolni akarod, akkor ezzel máris tönkretetted az életét.
2017. okt. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
59%
A 32. válaszoló vagyok: nem a pontok miatt kérdezem, hanem őszintén érdekel, aki „haszontalannak” találta a válaszomat arról, hogy a gyereknek nem szabad hazudni, mit gondol erről a témáról? Örülnék, ha kifejtené, lehet, hogy olyan szempontjai vannak, amelyekre én nem gondolok.
2017. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Én nem ítéllek el, ahogy írod szigorú régimódi a családod akik nem biztos hogy elfogadnak egy "idegen" gyereket.


Én inkább olyan dolgokon aggódnék, hogy mi van ha a "terhességed" alatt mégis összefutsz valakivel a családod/ismerőseid közül, vagy ha baleset miatt donorra-vérre van szükség, és nem lesz jó neki a családon belüli...átgondolnám ilyenek miatt.


De az hogy így átverném őket, meg úgy átvernék őket ezzel, az nem érdekel annyira...

2017. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 Norman Bates ***** válasza:
80%

Mar torolotek a muterheshasasat, tulzasbavitte a kerdezo a kamuzast, igy most kevesebb baromsagot szott bele.

‘Lombikkal lesz gyerek, mert azt laboratoriumban megcsinaljak, hazaviszi ha kesz’ meg hasonloak voltak benne egyeb opciokent, ha nem jonne be az orokbefogadas.

Ugyanezeket a mondatokqt hasznalta szorol szora, innen hamar ra lehetett jonni, hogy o az (+ ez a kerdes rogton az elozo torlese utan kerult ki).

Csak etetitek a trollt feleslegesen...

2017. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Norman Bates ***** válasza:
80%

Jut eszembe, ott is ezzel ervelt, hogy 'nagyon konzervativ a csalad', 'parja kulfoldon melozik' etc.

Nem ertem ebben mi a jo, sajnalom, ha ennyire ingerszegeny az elete, hogy ez maradt szorakozasnak.

2017. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Norman Bates ***** válasza:
Megtalaltam a muterheshasas kerdest archivalva, jo szorakozast :)
2017. okt. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Norman Bates ***** válasza:
2017. okt. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!