Hogy lehet afrikai gyereket örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Ha valakinek bővebb ismerete van a témáról, kérem írja le, mert nagyon érdekel. Nem azért szeretnék afrikai, esetleg ázsiai kisgyermeket örökbe fogadni, mert a magyarok nekem nem elég "jók", hanem azért, mert szeretnék segíteni rajtuk, illetve itthon egy hatalmas és néha évtizedekig tartó procedúra egy gyerek örökbefogadása.


Tehát az lenne a kérdésem, hogy hogyan zajlik egy afrikai gyerek befogadása, milyen költségekkel jár ez, és egyáltalán mennyi esélyem van rá.

Már régi álmom segíteni egy hátrányos helyzetű kis árván. :)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. nov. 12. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Akkor fogadj örökbe egy néhány éves roma gyereket. Nagyot segítenél, mert ők nem nagyon kelendőek és hamarabb is örökbe lehet őket kapni.
2017. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

akkor fogadj örökbe egy olyan magyar gyereket, aki már nagynak számít és senkinek nem kell.

Afrikai gyereknél háát, vér nem válik vízzé kicsiként cuki, de kamaszként más vérmérsékletűek (és ez bizonyított tény, mert más a hormonszintjük), hamarabb dühödnek be és nehezebben kezelhetőek ez által.

2017. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

"Már régi álmom segíteni egy hátrányos helyzetű kis árván. :) " Ez szép álom. És nagyon sokan várnak Rád!

Ám az, hogy kikötöd, hogy "afrikai legyen": ronda rasszizmus. Máshol is hosszas procedúra, ha itt élsz, még hosszabb.

[link]

2017. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Állítólag nagyon nehéz, költséges és idegölő. A gyereket nem postázzák, hanem ki kell menni, ott mindenféle papírokkal bíbelődni, tolmácsot fogadni, stb. Ha rákeresel a neten, akkor rájössz, hogy tényleg nagyon akarni kell. A leggyorsabban akkor jutsz hátrányos helyzetű kis árvához, ha beikszeled, hogy jó neked a roma származás, lehet idősebb, esetleg mehet együtt egy testvárpár, így kb egy év alatt adnak gyereket, ha lehet hinni ennek a blognak.

[link]


Az afrikai örökbefogadással sokkal több időd és pénzed elmenne. Szerintem nem éri meg.

2017. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon kicsi az esély.

Sokkal többen várnak gyerekre mint amennyi gyerek szülőre, de mind fehér bőrű csecsemő korú egészséges gyereket szeretne.

Ha valóban segíteni akarsz akkor roma származású 3 évnél idősebb, esetleg beteg gyermeket fogadj örökbe. Így lecsökken a várakozási idő is.

Afrikai és egyéb árvákat még Angelina Jolienak is nehezen adtak, pedig ő dúskál a pénzben és gyakorlatilag bármilyen körülményt meg tud teremteni, tudja látogatni is akár a gyereket hetente. Feltételezem neked nem megy ennyire jól.

Ajánlott oldal: orokbe.hu

2017. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban segíteni akarsz, és pont egy kis feketén, akkor költözz Afrikába, tanuld meg a kultúrájukat, és ott segíts.
2017. nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Madonnanak is 2 evebe es rengeteg penzebe kerult.

Neked nem fog menni.

2017. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy tudom, hogy minimum 10 miilió ft, pár év, többszöri kiutazás, rengeteg ügyintézés. De van egy ismerősöm, aki afrikai gyereket fogadott örökbe, az éhhalál széléről mentette meg. Amint hazahozta, rögtön több hónapig kórházban volt. Most már huszonéves, mindene megvan. Mégis bűnöző lett, számtalan remdőrségi üggyel. A saját anyját is meglopja...
2017. nov. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

Megkerestem neked egy régebbi hasonló kérdést, ahol pl. a 10. válaszoló jól leírja szerintem, mit érdemes átgondolnod, kiket érdemes felkeresned, ha ilyen romantikus vágyaid vannak.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__orokb..

2017. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
27%
Fasz tudja
2017. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!