17hetes kismama vagyok. Hogy zajlik egy orokbefogadás?

Figyelt kérdés

A verszerinti apuka beleegyezèse is kell majd? Vagy csak az enyèm?

Mi lesz ha kozbe felbukkan az apuka es neki kell majd a kicsi?


2017. nov. 29. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

nem tudok érdemben hozzá szólni maximum annyit hogy az én elméletem szerint ha nincs apasági vagy nem vagytok házasok akkor nem kell az apuka beleegyezése, de később sem tud semmit se csinálni ha kell neki a kicsi mivel semmilyen joga(köze) nincs a kicsihez, illetve ha te magad is lemondasz róla és örökbe adod, akármennyi bánod, soha nem kaphatod vissza mert a jogaidról lemondtál, nagyon gondold meg mit teszel! illetve ha szerinted az apuka szeretné a kicsit felnevelni, akkor ne add örökbe, elsősorban joga van ahhoz hogy eldöntse vállalja e egyedül a nevelését, ha nem, természetesen örökbeadhatod..

az is lehet hogy nem találsz neki születéséig örökbefogadókat akkor valószínűleg, árvaházba kerülne..

ezek csak az én elmeleteim egyáltalán nem vagyok tisztában ezzel.. de szerintem hasonló a valóság is!

jól gondolod meg! üdv 37hkm

2017. nov. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Érdeklődj örökbeadó egyesületeknél.


Szerintem, mivel az apa a gyerek teljes èlete alatt kérheti az apaság megállapítását, tutti kellhet az ő beleegyezése is..


Másrészt.. passz.


Talán, ha születik egy gyereked, és örökbeadod képzelt apa beírásával(tehát, ha az apa helye ki van töltve), úgyis eltűnik az örökbefogadó, új nevet kap a kicsi, az apa soha sem fogja tudni kérvényezni ezt, hisz nem tudja se a gyerek nevét, se a címét, se semmit.


Szóval szerintem örökbeadható úgy, ha nem nevezed meg az apát. Ha rájön, már úgy sem tud semmit tenni.

2017. nov. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Elvben kell az apa beleegyezése és ha eltitkolod előle a terhességet, később jogi úton lehetnek még bonyodalmak belőle. Ha házas vagy, akkor nem tudod megkerülni a férjed.

Itt ez egy nagyon jó cikk a témáról: [link]

A feljebb is ajánlott eset bűnügy, ha valaki más nyilatkozik apaként és Te tudtál róla, az apa vissza tudja követelni a gyerekét (szigorú feltételekkel, ... de ne adj ilyen aduászt a kezébe.)

Ha bármiben segítség kell, a helyi tegyeszhez menj be, hidd el, a tiednél cifrább sztorikat is láttak már, segíteni fognak, hogy Neked és a gyerekednek is a legjobb legyen, úgy, ahogyan Te szeretnéd és ott biztosan minden kérdésedre nyíltan és jól fognak tudni válaszolni!

2017. nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia

Mi a másik oldalt vagyunk és örökbefogadásra várakozunk, így nem 100% az erre vonatkozó tudásom, de ha nem adod meg az apukát a szülésnél, akkor nincs beleszólása. Ha férjnél vagy automatikusan ő kerül az apa helyére és neki is le kell mondani a piciről, akkor is, ha nem ő az apuka.

Bármilyen kérdésed van vagy segítségre van szükséged, akkor keresd fel valamelyik egyesületet (a Gólyahír egyesületet vagy a Bölcső alapítványt ismerem és őket ajánlom is neked).

Sok erőt neked!

2017. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló tudja jól, ha a gyámügyön majd azt mondod, hogy az apa ismeretlen (nem szeretnéd megadni a nevét) akor nem kell az ő beleegyezése, nem is fogják keresni... Ez a legegyszerűbb módja. Ha a terhesség közben előkerül apuka és ő szeretné felnevelni a kicsit, akkor neki kérvényeznie kell szülés után a gyámügyön (vagy már előtte is) , ilyenkor úgy gondolom lesz apasági vizsgálat, hisz "bárki bemehet és mondhatja hogy az övé" és ha ő az apuka akkor ő nevelheti fel. A gyerek érdekeit nézik és a gyermek elsődleges érdeke, hogy a vérszerinti családjánál nőjön fel. De ha nem bukkan fel, nem tudja meg, akkor csak tényleg annyi, hogy nem szeretnéd megnevezni az apát és nem fognak kérdezősködni. (egy örökbefogadó)
2017. dec. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltal, h a kicsi lehet szivesen felnoni az apukaja mellett?
2020. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*felnone
2020. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!