Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel előzheti meg a kismama...

Mivel előzheti meg a kismama a növekvő pocakon, vagy a combon a hízástól szétrepedő bőrt, striákat?

Figyelt kérdés
Van valami krém, olaj, amivel ha kenem, akkor elkerülhető? Illetve ugyanazt kell használni a már kialakultakra is? Köszönöm előre is!

2017. nov. 27. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Elvileg genetika kérdése. Én oliva olajjal kentem pár ici pici lett csak. A már meglévő striákat nem tudod eltüntetni, de ha edzel, akkor valamenynire kisimul nem lesz annyira göcsörtös a bőr, de a csík megmarad, csak tapintásra jobb lesz.
2017. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
...napbarnított bőrön pedig halványul majd ;)
2017. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Semmivel. A kialakultak pedig eltűnni nem fognak, csak halványodnak
2017. nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért 0% a válaszom, hogy napbarnított bőrön majd halványul... Pedig igy van, agyhalottak... -.-""
2017. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Én a jó zsíros kék Niveával kentem a hasamat reggel és este, illetve masszíroztam a bőrt. Nem lettek striáim. De valószinűleg csak szerencsém volt.


Azt olvastam, hogy huszonéves korban könnyebben kialakulnak, mint ha 30 felett szülsz, mert a feszes bőr nehezebben enged és reped, míg 30 felett lazább a kötőszövet, könnyebben nyúlik. Nem tudom, hogy igaz-e, de én 34 éves voltam.

2017. nov. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Nekem tinikoromban rengeteg striám lett a mellemen, csípőmön, combomon. 28 évesen estem teherbe, semmivel nem kentem, és 1 db új csíkom sem lett.

Bár az igaz, hogy a hasam sem lett túl nagy, és nem is híztam sokat (de az sem a sok diéta miatt, hanem mert ilyen alkat vagyok...)

2017. nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Én nem pontoztam.. De nekem a napbarnította bőrömön világítanak, mintha semmit nem barnulna ott

(térdemen és derekamon van,hirtelen 1,5 hó alatt 10cm-t nőttem)


Genetika leginkább.

Amiel segíthetsz:

Sok folyadékfogyasztás

Krémezés, száraz bőr könnyebben reped

Olyan ételek fogyasztása, ami a kötőszövetek rugalmasságát segítik


Hidratálni tehát kívül velül... Meglévőeken az idő segít, sporttal pesig a bőr állagán leeht kavítani, akkor kevésbé látványos, de nem tűnik el

2017. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jótanácsokat! :)
2017. nov. 29. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!