Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért pofátlanok a kismamák?

Miért pofátlanok a kismamák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eléggé megosztó kérdést fogok feltenni.

Én magam is 12 hetes kismama vagyok és az orvosi vizsgálatok alkalmával SAJNOS azt tapasztalom, hogy nagyon sok kismama egyszerűen pofátlan és elvárja azt, hogy vele foglalkozzanak először, mindenki engedje be őt soron kìvül.


Pont ma reggel történt egy eset. Vérvételen voltam a kórházban, én és sokan mások (nem kismamák) már ott várakoztunk egy jó ideje, mikor megjelent egy kismama, megkérdezte tőlem, hogy lehet-e bemenni, mondtam neki, hogy most épp vannak benn, haladunk sorban, mire szó nélkül odaállt az ajtóba, és ő ment be következőnek.


Én is várandós vagyok, mégsem pofátlankodnék oda mindenki elé, akik régebb óta várnak nálam. Biztos vannak helyzetek (ha rosszul van a kismama), amikor adott esetben megkérdezem, hogy esetleg maguk elé engednének-e, de ez a helyzett épp nem ilyen volt.


Ez csak egy eset a sok közül és elkeserít, hogy ezt tapasztalom. :(


Nektek mi a véleményetek err a témáról?



#terhesség #kismama #pofátlanok
2017. nov. 29. 09:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Barátnőm erre azt mondta "mert megérdemlem". Hát ki hogy, Én 3 gyereket szültem, de sosem kivételeztettem magammal, mindig mindenhol kivártam a sorom. Sokan azt hiszik ők sz@rták a spanyol viaszt mert terhesek. El kell ájulni.. van , hogy nem bírja, rosszul viseli, de akkor időpontot kér, vagy közli velem, hogy rosszul van beengedem e, meg hát az látszik is rajta,
2017. nov. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Vannak ám kivételek! Én is kismama vagyok, de mindig kivárom a sorom.
2017. nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy alapvetően az emberek pofátlanok, tök hülyeség a kismamákra kiélezni.

Nálunk felnőttrendelőben is van aki ezt csinálja, sőt bkv-n Te nem szoktál látni pofátlan tiniket például?


Másrészt: nem tudhatod, hogy nem csak egy receptért jött-e és így volt megbeszélve a dokival. Nálam volt ilyen, mondta a doki hogy csak utrot ír fel ezért csak kopogjak be és intézi. Sőt, volt hogy a 90 napos igazolásért ugrottam be hozzá a kérésére!


Szerintem felesleges emiatt a hétköznapi dolog miatt pletyi klubot összehívni, biztos lesz aki ráharap a témára (az emberek szeretnek másokat szidalmazni kalákában), de azért tudd, hogy nem tudhatod mit beszélt meg a dokival (ha Neked mondaná az orvos hogy gyere ha itt vagy, Te sem ajánlanád fel hogy "oh ugyan, kivárom a sort" - meg se próbáld ezt beadni hogy de igen :) ), illetve NEM kismama-specifikus és nem tudom miért pont őket akarod kibeszélni.

2017. nov. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

Soha nem kértem különleges elbánást, mégis sokszor kaptam, pl. orvosi rendelőben. Nem azért, mert nagy hassal nem tudtam volna álldogálni, hanem mert nagyon nem mindegy, hogy mennyit vagyok köhögő, influenzás, stb. betegek között.


Második terhességemmel nagyon sokat feküdtem terhespatológián. A szemem előtt zajlott le több vetélés és koraszülés a szobában fertőzés miatt.


Tehát nem a kismamák kényelme itt az első, hanem a józan ész és a fertőzésveszély. És ebben az időszakban az nem csak a kórházakban, hanem boltban, akárhol megvan.


Úgyhogy én kérés nélkül is előre szoktam engedni a kismamákat.

2017. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Ő valószînüleg akkor is pofátlan, ha épp nem terhes.
2017. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem csak azon múlik, hogy az illető kismama, hanem az ember személyiségén. Én se pofátlankodtam senki elé egyik terhességemnél se. Viszont nem tudom, minden információval rendelkezel-e, vagy csak itélkezni akarsz, anélkül, hogy ismered a körülményeket. Nem lehet pl, hogy cukorterhelésen volt az adott kismama, és épp letelt az a bizonyos idő, mikor vissza kellett menni újabb vérvételre? Én se ismerem a körülményeket, de nem kell rögtön ítélkezni.
2017. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Intelligencia kérdése ez is.De tényleg megdöbbentő dolgokat lehet látni,főleg SZTKban.
2017. nov. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk Veszprémben a kismamák soron kívül mennek vérvételre. Mikor először mentem még nem tudtam erről. Beálltam reggel a hosszú sorba, egy néni szólt,hogy menjek előre, nem kell várnom. Ki is van írva a labor ajtajára nagy betűkkel. Szerintem ahol van ilyen lehetőség,ott élni kell vele, nem mindegy mennyi időt vagy beteg,köhögő emberek között...
2017. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
AKi ilyen, az terhesség előtt is ilyen bunkó volt.
2017. nov. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Én pl.alapjaraton rosszul vagyok ha vert vesznek. És amikor kismama voltam a stresszt elkerülvén h várnom is kelljen bemehettem előre. Azt mondták ha megyek adjam le a papirom és menjek is be azonnal. De engem mindig úgy vártak hogy zsemle és víz! És alapból fekve vettek le a vert és utánutana rögtön fel pocoltak a lábam. 30 perc múlva kelhettem fel. És én ezt nem bunkóságból csináltam meg pofátlanságból.
2017. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!