Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás

A kérdés

Van aki úgy fogadott örökbe, hogy van már vér szerinti gyereke?

Ért titeket emiatt hátrány a folyamat során?

2017. dec. 21. 17:53  Privát üzenet  

A válaszok
Én ismerek két ilyen párt. Mindegyiküknek volt már két saját gyermeke. Nem érte őket semmilyen hátrány. Az egyik pár mindenképp roma kicsit akart, a másik pár Down szindrómásat.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. dec. 21. 18:51 Privát üzenet
Nekem is van és így fogadtunk örökbe + a tanfolyamon is volt olyan házaspár akiknek 2 vér szeriti gyermekük is van, az égvilágon semmilyen hátrány nem ért se minket, se őket emiatt... :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. dec. 21. 21:58 Privát üzenet
Engem így fogadtak örökbe 18 éve, a nővérem vér szerinti lánya a szüleimnek. A szüleim azt mondták, hogy nem volt semmi hátrányuk, minden flottul ment.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2017. dec. 25. 12:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha van aki ilyen cipőben jár, azzal szívesen beszélgetnék!

# 4/5Időpont 2017. dec. 25. 19:22 Privát üzenet
Ha szeretnél írni, nekem nyugodtan írhatsz... 2-es voltam, bár mi már túl vagyunk mindenen, az örökbe fogadott kisfiam lassan 4 éves :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2017. dec. 26. 07:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van itt olyan, aki úgy fogadott örökbe gyereket, hogy saját is lehetett volna? Akár elsőnek/egyetlennek, akár saját gyerek mellé?
Ki milyen nemű/korú/hovatartozású gyereket fogadott örökbe és mennyit kellett rá várni?
Innen, gyakoriról fogadott valaki úgy örökbe, hogy előtte volt egy saját gyereke? Ha igen, hogy fogadta a gyerkőc a testvért?
Van a környezetetekben olyan ember, aki roma babát/gyermeket fogadott örökbe? Az örökbefogadott gyermek mire vitte az életben?
A külföldön örökbe fogadott gyermeket elismeri a magyar állam?
Ismertek-e olyan hasznos fórumokat (könyv, blogok, személyes találkozáson alapuló közösségek), ahol az örökbe fogadott kisgyerekek nevelésével kapcsolatos módszerekről, tapasztalatokról van szó?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Örökbeadás, örökbefogadás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!