Mennyi esélyünk lenne igy örökbefogadásra?

Figyelt kérdés
Van már két saját kislányunk, szeretnénk egy harmadik gyereket, de nem szeretnék többször terhes lenni és szülni. Illetve örülök h van két egészséges gyerekem,nem kockáztatnék h harmadszora bármi baj legyen. Igy van esélyünk örökbefogadni egy 2-4 éves picit, hogy amugy fizikailag szülhetnék sajátot, csak nem akarok? Más érvem nincs az örökbefogadás mellett. Talán még az h egy kisfiut is szeretnénk, nem pedig egy harmadik lányt:)
2018. febr. 11. 22:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem akadály a saját gyerek.

A kislányok milyen idősek?Azért kérdezem mert függ a kor ha mondjuk az egyik betöltötte már a 4 évet csak annál fiatalabbat lehet örökbefogadni.

Tegyesz nél kell jelentkezni.

Mi 0-2 évesig adtuk be a papírt egészséges,kissebb korrigálható betegséggel magyar gyerekre.

Mindig a pár fiatalabb korát veszik alapul

Min 25 éves max 45 év kell lennie a szülő és a gyerek közt.

Számít melyik megyében laktok és milyen feltételeket adtok meg.

Előny,hogy házasok vagytok.

Ha nem akkor hiába vagytok együtt a pároddal egyedülállóként tudjátok beadni a papírt.

Lesz majd környezet tanulmány,pszichológiai teszt,örökbefogadásra felkészítő tanfolyam.

Hallottam már olyat aki nem ment át a pszichológiai teszten de ez ritka.

Ha ez mind megvan aztán kell menni a helyi gyámhivatalba ott véglegesítik az örökbefogadást.

Ja háziorvoshoz is menni kell

Öf

2018. febr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Több örökbefogadás volt a környezetemben, ebből kettő olyan, ahol már volt gyerek. Az egyikkel sokat beszélgettem, mert egykorúak a gyerekeink. Ők nagyon sokáig vártak a picire, fehér újszülött egészséges kisfiút kaptak. Tényleg bosszantó lehet ez a gyerekteleneknek, de az a baba nagyon jó helyre került, és ezt nézik legfőképp szeintem.
2018. febr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

11-es vagyok

Ahogy beadjátok az örökbefogadásra a papírt onnantól pörög az idő.

Júniusba beadtuk a papírt novemberben megvolt a határozatunk.

Ja és még nincs gyerekünk.meddőség miatt.

Azért átlagosan nem kell 10 évet várni.

A határozat 3 évre szól plusz 1 év hosszabbítás.

Vágjatok bele de csak akkor ha biztosak vagytok ebben az útba.

2018. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Rokonomek par eve fogadtak orokbe egy testverpart, pedig volt mar 3 biologiai gyerekuk. Igaz, 4 es 5 evesek voltak a gyerkok. Egy masik ismerosomek downos babakat fogadtak orokbe pedig volt mar ket biologiai gyerekuk.
2018. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális esélyekkel indultok, a legfontosabb időbeli tényező a gyerek bőrszíne meg kora mint ahogy itt írtak. Tehát cigány gyereket 4 év felett nagyon könnyen lehet örökbe fogadni összehasonlítva egy 2 éves “hibátlan” magyar gyerekkel.


Én cigányt szeretnek amúgy örökbe fogadni.

2018. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!