Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mi kell az örökbefogadáshoz?...

Mi kell az örökbefogadáshoz? Mennyi idő mire kapunk babát ha minden rendben?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok. 1 éve vagyunk házasok a férjemmel. Állandó stabil munkahelyünk van átlag fizetéssel. /havi 300.000 a kettőnk keresete/ (Van egy hitelünk ami még 2 évig fut) saját családi házban lakunk amin nincs hitel 2 kocsi van. Ikerterhes voltam de sajnos 4 napig éltek. Én ezek után képtelen lennék belevágni még 1 terhességbe (biológiai akadája nincs). Mennyi esély van így az örökbefogadásra? Milyen elvárások vannak? (Nem ragaszkodunk az újszülötthöz 1-2 éves kor is belefér)

2018. febr. 18. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

3- 4 ev a varakozas egeszseges magyar csecsemore / kisgyerekre.

Ha romat, beteget, fogyetekost, idosebbet bevallaltok akkor rovidebb, 1-2 ev.

2018. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp olvasd az orokbe.hu oldalt. Ott rengeteg kérdésedre választ kapsz! :)

Mindenképp a TEGYESZ-hez kell fordulnod, ők elmkndanak mindent és tudnak segíteni. Az, hogy mennyi időn belül lehettek szülők nagyon sok mindentől függ. Pl hol laktok, mennyire vagytok elfogadóak, stb. Van egy kis összefoglalóm (bàr az újszülöttre), írj rám és megbeszéljük, hogy tudom elküldeni neked. :) Sok sikert nektek!

2018. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
a kerdesre a valaszt a tobbiek megirtak, de szerintem probalkozz meg a gondolattal legalabb, hogy sajat gyereket vallaljatok.
2018. febr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Őszinte részvétem az ikerbabácskáid miatt :(


Ami a kérdésedet illeti, az orokbe.hu-n mindent megtalálsz a tlmával kapcsolatban, de dióhéjban: be kell menni a helyi TEGYESZ-hez nyilatkozni, milyen gyermeket tudtok vállalni (kor, nem, származás, egészségi állapot, stb). Lesz egy házirovosi vizsgálat, egy pszichológiai alkalmassági vizsgálat, környezettanulmány, jövedelemigazolás, ha minden rendben, egy pár alkalmas felkészítő tanfolyam, majd megkapjátok az alkalmassági határozatot.

A várólista nagyon hosszú, 2-6 év is lehet igényektől és megyétől függően. 1-2 éves gyerekre ugyanannyit kell várni, mint újszülöttre.

Ha benne lennétek a nyílt örökbefogadásban is (iamernétek egymást a biológiai anyával), és a párod nem sokkal idősebb nálad, akkor esélyetek lehet bejutni a Bölcső alapítványhoz, ahol nem a jelentkezési sorrend számít, hanem, hogy melyik szülő illik leginkább a babához, így lehet, itt tudnátok leghamarabb gyerekhez jutni, noha az alapítvány vezetőjének van egy... (számomra borzasztóan ellenszenves) stílusa.

Készülj fel rá, hogy a pszichológus "szét fog cincálni" titeket. Csak akkor adja meg az alkalmasságit, ha biztos benne, hogy feldolgoztátok annyira a veszteséget, hogy teljes szívvel tudtok fordulni az örökbefogadott gyermek(ek) felé. Péládul: nem csak az elvesztett gyermekeiteket akanátok pótolni ezzel? Tudnátok az örökbefogadottat is úgy szeretni, mint az ikreket? Ha netán problémás lenne a gyermek, nem éreznétek úgy, hogy "bezzeg az ikreitek mennyivel jobb gyerekek lettek volna, ők biztosann em vislekednének így"?. Komolyan elbeszélget veletek arról is, mit tennétek, ha később akár tervezetten, akár nem tervezetten mégis érkezne egy (vagy több) vér szerinti kistestvér. Megtartanátok? Tudnátok továbbra is annyira szeretni az örökbefogadottat? A tágabb család hogyan viszonyulna ezek után a gyermekeitekhez? (Sőt: ők hogyan állnak hozzá a témához? Támogatják a döntéseket, elfogadnák az örökbefogadott rokont? Vagy rágják a fületeket, hogy legyen mégis "saját"?). Ha pedig valóban nem születne a jövőben vér szerinti gyermeketek, biztosan nem rágódnátok azon (akár évtizedek múlva), mi lett volna, ha mégis...? Nem fog hiányozni, hogy saját magatokat viszontlássátok a gyermekeitek vonásaiban, személyiségében?


Azt már csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy ha örökbefogadtok, olyanoktól veszitek el a lehetőséget, akiknek tényleg ez az egyetlen lehetőségük, de az élet nem arról szól, hogy mindig más érdekeit helyezzük a sajátunk elé, nem várható el, hogy másokra való tekintettel mondjatok le a saját boldogságotokról vagy menjetek bele olyasmibe, amitől féltek.


Drukkolok, hogy minden úgy alakuljon, ahogyan nektek a legjobb :) Minden jót!

2018. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eltemettem 2 fiamat...hidd el az sokkal rosszabb mint ha valakinek nem is jön össze. Amúgy azért ne legyen gyerekem, mert ne hogy másnak rossz legyen?
2018. ápr. 2. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!