Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhen kívüli terhesség után...

Méhen kívüli terhesség után újra terhes vagyok. Ha most mások a tüneteim (nincs vérzés), akkor minden rendben?

Figyelt kérdés

Szomorú téma ez, de olyan emberek tapasztalatára lennék kíváncsi akiknek volt már 2 méhen kívüli terhességük.

Ugyanazok voltak a tünetek?


Leírom az én történetem, bár egy kicsit hosszú lesz (bocsi).

Engem fél éve műtöttek, és kiszedték a jobb petevezetékemet. Akkor pont a menstruációm idejében, ugyanannyira és ugyanannyi ideig véreztem. Ezután a "ciklus" 10. napján vettem észre hogy terhes vagyok, mert az ovulációs teszt nagyon erős lett. Így csináltam egy terhességi tesztet is ami egyértelmű pozitív lett. (Nem volt olyan sötét, mint a controll csík, de jól kivehető volt).

Végül 1 hétig vérvételre jártam, mert a méhemben semmi nyoma nem volt a terhességnek, habár a HCG szintem rendesen duplázódott. Végül a 18. "ciklusnapon" 1300-as hcg szintnél az orvos megtalálta a jobb petevezetőmben, és azonnal megműtöttek.


Most nem jelentkezett vérzés, és szerintem teljesen normális terhességi tüneteim vannak (néha enyhe alhasi fájalmak, és mellfeszülés).

Voltam orvosnál 4hét 3naposan, amikor azt mondta, hogy megvastagodott máhnyálkahártyát lát, és egy 3mm-es petezsák gyanús képletet.

5 hetesen újra kellett mennem, amikor azt mondta, hogy egyértelmű nagyobbodást mutat a méh, és a méhnyálkahártya, de nem találta a petezsákot.

Mintha lenne ott valami, de nem biztos benne.

Szóval sikerült a frászt hoznia rám, hogy mégsem a méhemben fejlődik.

Vérvételre viszont nem küldött el. (Egyébként az itthoni tesztjeim már most sokkal erősebbek, mint a méhen kívülinél bármikor is volt.)


Legközelebb 6 hét 4 naposan tudok orvoshoz menni, mert elutazunk (és nem mondta a doki, hogy ne menjünk...).


Viszont addig nem szeretném szétaggódni magam. (Tudom, hogy nem kéne...)

Szóval szívesen venném, ha megosztanátok velem a ti történeteiket, ha kicsit is hasonló az enyémhez.


Nagyon szépen köszönöm! :)



2018. febr. 17. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem feleslegesen aggódsz. Egyrészt kicsi az esélye, hogy ismétlődik, másrészt normális, hogy 5 hetesen nem találnak még semmit. Igazából felesleges is ilyen korán orvoshoz menni, mert csak a para és felesleges vizsgálatok vannak belőle.
2018. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van.

Nem is akartam ilyen korán orvoshoz menni, csak felhívtam, hogy ez a helyzet és, hogy szerinte mikor menjek. Ő pedig rávágta, hogyha az előző méhen kívül volt, akkor azonnal megnjek el hozzá.

Egyébként néha beparázok, és félek, hogy baj lesz, néha pedig teljeseb biztos vagyok benne, hogy minden rendben. :)

Minden esetre köszönöm a válaszod, és igyekszem elhinni, hogy végre sikerült.

2018. febr. 17. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Drukkolok, hogy minden rendben legyen. Nekem is volt egy méhenkívülim és ugyanígy mentem egyből dokihoz, mert azt kérte és mert fontos. Már az jó, hogy jó helyen van! Az első méhenkívülimnél semmi változás nem volt a méhemben. Azt hitték az ultrahangon, hogy 30 évesen nem tudom értelmezni a terhességi tesztet. :-( 6-7 hetesen már lesz szívdobogás biztos! Én barnáztam a második terhességnél is, de most csak hormonális oka volt.
2018. febr. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bár nem szeretnék senkit megijeszteni, de le szeretném zárni ezt a történenetet.

Szóval elmentünk nyaralni, ahol semmi probléma nem volt. Remekül éreztük magunkat.

Maximum egy nagyon kevés világos sárgás-barnás folyásom volt néha, de az elméletileg rendes terhességnél is előfordulhat, például dehidratáltság vagy megerőltetés miatt. Mivel nem friss vér volt, ezért nem aggódtam.

Viszont tegnap 6 hetesen és 5 naposan elmentem orvoshoz, gondolván, hogy már biztos lesz szívdobogás, és végre révbe érünk.

Hát szívdobogás éppen volt, viszont most a bal petevezetékmben ágyazódott be a drága.

Semmilyen tünetem nem volt, és vígan fejlődött a bal oldalon, a méhemben pedig egy vérrel telt rész alakult ki, ami valamiért nem ürült ki.

Így tegnap kiszedték a bal petevezetőmet is, és egy egészségügyi tisztítást is csináltak.

Gondolom ez elég ritka eset, hogy fél éven belül elveszti valaki mind a két petevezőtjét, de azért vigyázzatok magatokra!


Nekem pedig irány a lombik.

2018. febr. 28. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom kérdező, hogy így jártál. Most rám hoztad a frászt, nekem is méhen kívüli volt novemberben.

Kívánom, hogy mihamarabb sikerüljön a lombik Nektek!

2018. márc. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!