Hogyan tudnám elmondani közeli hozzátartozóimnak, hogy örökbe szeretnénk fogadni egy babát vagy egy néhány éves gyermeket szülés helyett?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy érzem, taszít a szülés.

És olyan jó volna ha úgy lehetnénk szülők a párommal, hogy egyikünk sem szenvedett. (Itt a szülésre gondolok).

Egyébként, szép dolognak tartom az örökbefogadást.


2018. febr. 19. 07:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
sokkal könnyebb és magától értetődőbb egy olyan gyerekhez kötődni, aki benned fejlődött, és belőletek fogant. én sem szültem, császármetszéssel "szedték ki" belőlem a fiunkat. nekem így volt kényelmes, nem szerettem volna a szülés körüli kockázatoknak kitenni. van egy kedves barátnőm, akinek természetes úton majdhogynem esélytelen hogy gyereke legyen. nos, még ő is küzd ennek az elfogadásával, de úgy döntöttek a párjával hogy megpróbálják az örökbefogadást. ha van módod arra hogy vérszerinti gyereked legyen, akkor válaszd a terhességet és a császárt. jobb tudni hogy milyen körülmények közt növekedett benned a baba, biztos lehetsz benne hogy nem kockáztattad a fejlődését alkohollal, kábítószerrel, rossz környezeti hatásokkal.
2018. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha mind a ketten tudnátok sajátotokként szeretni, akkor fogadjatok örökbe. Tényleg szép dolog - de azárt más szájízű, ha a valaki(k)ért és nem valamitől való félelem a fő indok.

Sok embernek fontos, hogy a saját "vérét" tovább örökítse, hogy a gyereke vonásaiban felfedezhesse önmagát és a szerelmét és összes felmenőiket (bár ez néha többesélyes:)), így a szüleiteknek is talán az lehetett, ezért nem biztos, hogy rögvest jól fogadják, ha ez megszakad. És sok párnak fontos az "ár" is, a 9 hónap, az izgulás, a szenvedés is, meg a korai kötődés, ezt is meg kell, lehet érteni, és végig illik gondolni a félelem kikerülésén túl, nem fog-e mégis hiányérzet maradni bennetek, hogy talán mégis kihagytatok valamit az életetekből.

Amíg ez csak elmélet, nem kell a rokonokat traktálni vele, ha nem akarod, hogy győzködjenek. Ugyanúgy, ahogy az ember - jó esetben :) - nem közli fűvel-fával, hogy próbálkoznak. Előbb járjatok utána, intézzétek el a hivatalos részét, úgy tudom, még úgyis marad valószínűleg pár évetek felkészíteni őket.

2018. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. febr. 19. 13:53
 14/17 anonim válasza:
53%
Ti döntésetek ebbe mi nem szólhatunk bele jó lesz örökbefogadni! Egyébként a szülés az nem szenvedés! :)
2018. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Látom nem nagyon válaszoltak eddig a kérdésre. Szerintem nem kell előre elmondani, hanem szépen folyamatában. A várakozás úgyis évekig tart, nem kell hogy addig folyamatosan azt hallgassátok a rokonoktól amit most itt. Esetleg ha jó viszonyban vagytok a szülőkkel, nekik meselhettek a tanfolyamról, stb, hogy szép lassan szokják a gondolatot. Távolabbi rokonoknak én biztos azt mondanám, hogy nem lehetett saját és kész, mert (a saját családomból kiindulva) nem hiányzik az a plusz okoskodás amit kapnék.


Arra azért gondoljatok, hogy az örökbefogadás sem egyszerű, rengeteg lemondással és akár 5-6 év várakozással járhat, szóval nem kizárt hogy később meggondoljátok magatokat.

2018. febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
39%
Életem legszebb 9 hónapja volt míg terhes voltam. Oké a hüvelyi szülés tényleg fáj és szar, de ki lehet bírni az előtte lévő 9 hónapért, és az utána lévő 60 évért. És mint mondták, ma már kérheted a császárt jó pénzért.
2018. márc. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk a faluba van egy család, már 3 gyereket fogadtak örökbe. A családban ezt meg is vitattuk, hogy milyen szép gesztus, meg hát nem lehetett saját gyerekük. Akkor mondtam, hogy "kiskorom" óta az a vágyam, hogy majd lesz két saját gyerekem és egy harmadik, akit örökbe fogadok. Egy rossz szavuk nem volt erre. Te ismered a családod, te tudod, hogy mire hogyan reagálnának. De amugy tényleg nem vagy köteles az orrukra kötni.
2018. ápr. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!