Egyedülálló nőként mik a legjobb esélyeim örökbefogadásra?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nem lehet spontán gyerekem, lombikkal esetleg, de ahhoz először is egy normális pár kellene. Ezzel most hadilábon állok, az idő közben szalad, a gyermektelenség pedig mindeközben kicsinál. Minden vágyam, hogy nevelhessek, szerethessek valakit. Mindig ilyen voltam, imádom a gyerekeket, gyerekekkel is foglalkozom, és ahogy telnek az évek, egyre rosszabb és erősebb ez az érzés.

Tudom, hogy egyedülállóként csecsemőt örökbe fogadni szinte semmi esélyem, mert a párok mindig elsőbbséget fognak élvezni velem szemben. De szívesen fogadnék örökbe idősebb gyermeket is. Valakinek van esetleg ezzel tapasztalata? Mennyi idő alatt kaphatnék 2-3, 4-5, 6-7 éves - lehetőleg magyar - gyereket?

Minden tapasztalatnak örülnék, köszönöm előre is!


2018. ápr. 30. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Örökbefogadásban nem vagyok otthon, de a lombikban sajnos igen. Egyedülállóként is lombikozhatsz, akkor kapsz donor spermát. Sajnos ilyen esetben fizetős a lombik, szóval egy 500-600 e-be belekerül.
2018. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kérdés az elfogadás, mert roma kisbabát például egyedülállók is tudnak kapni, nem esélytelen, de persze az is kérdés, hogy melyik megyében, mivel elsősorban megyei listák vannak (ha valakinek nem találnak szülőt a megyei listán, akkor kerül országos listára). 3-4 éves gyereket, főleg roma gyereket több megyében 1-2 év várakozással kaphatnál, a többi gyerekre több időt kell várni, bizonyos megyékben a várakozás pároknak is 4-5 év egy fehérbőrű egészséges gyerekre 3 éves kor alatt. Szóval elég tág a határ, ismerek olyat fórumról, aki sokkal régebb óta vár (van, aki sosem kerül sorra, mert olyan szigrú feltételek alapján szeretne gyereket), másoknak pedig szerencséjük van és már 1 éven belül anyák/apák lesznek. Minden a Te elképzeléseiden és a lakóhelyeden múlik.
2018. ápr. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bnőmék roma babára várnak már 6 éve. Igaz 1 éveset akarnak.
2018. ápr. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkit felpontoztam.

Lehet, akkor jobban tenném, ha már most bejelentkeznék az örökbefogadásra. 32 éves vagyok, és ha tényleg 5-6 évet kell várni... Az riasztó. :(

Amúgy Szabolcs vagy Hajdú megye játszik nálam közre. Állandó lakcímem Szabolcs, ideiglenes Debrecen. Ez a két megye hogy áll örökbefogadás terén, nem tudjátok?

És bár messze áll tőlem a rasszizmus eszméje, vannak aggályaim a roma gyerekek elfogadását illetően. Így én is magyar gyereket szeretnék, de 5-6 évesnek is örülnék.

Esetleg van valaki, aki hasonló paraméterekkel fogadott örökbe a környéken? Kíváncsi lennék, mennyi időbe telt. Akár egyedülállóként, akár párként. Nem zárom ki, hogy időközben társra találjak.

2018. ápr. 30. 18:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem olvasgass az orokbe.hu oldalon ha még nem tetted.
2018. ápr. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Egy ügyfelem most kapott egy hyönyörű szép 4 hetes fehér babát, 2 évet vártak rá.
2018. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os: Házaspárként? Melyik megye, ha lehet tudni? Alapítványon vagy a TEGYESZ-en keresztül?
2018. máj. 1. 14:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szabolcs egy szerencsés megye ilyen téren, ott nem olyan hosszú a várakozás, ha tényleg elfogadsz 5-6 éves gyereket is, akkor nem fog túl hosszúra nyúlni a várakozás (1-2 éven belül szülővé válhatsz). Sok sikert, remélem, hogy megtaláljátok egymást azzal a kicsivel, akit a sors Neked szánt. :)
2018. máj. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi 8-as, most feldobtad a napom kicsit. :)
2018. máj. 2. 23:33
 10/13 anonim ***** válasza:

2-3 évnél van egy "határ". Mivel a legtöbben maximum ilyen idős gyereket akarnak, egy 1-2 évesre is majdnem annyit kell várni, mint egy újszülöttre. 3 év felett viszont már sokkal kevesebb a jelentkező, ezért 4-6 éves gyereket egyedülállóként is kaphatsz belátható időn belül. Viszont azt érdemes tudnod, hogy ezek a gyerekek nem azért vannak állami gondozásban, mert kis korukban senki nem fogadta örökbe őket, hanem mert később mondtak le róluk/vették el őket a szülőktől stb. Tehát általában komoly traumákon mentek keresztül, és az is nagyon megterhelő nekik, hogy hirtelen egy idegenhez kerülnek. Egy állami gondozott 5-6 évessel borzasztó nehéz bizalmi viszonyt kialakítani, és sokszor még így sem lesz igazi szülő-gyerek kötődés. Emiatt én inkább választanék egy fiatalabb roma gyereket.


Persze ez a te döntésed, és nekünk nem feladatunk rábeszélni semmire, de érdemes figyelembe venni, hogy egy 3 év fölötti magyar gyerekkel sem könnyebb, mint egy romával.


Sok sikert, remélem hamar egymásra találtok egy kisgyerekkel!

2018. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!