Átvehetem a gyámságot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. a nővérem mindig is egy bajos lány volt. Született egy gyermeke majd szinte egyből követte a másik. az apa külön él bárokba jár piál csajozik az exeivel foglalkozik a fizetéséből semmit nem ad haza... a családomnál (édesanyám apám és az öcsémnél) lakik a nővérem a két gyerekkel. a családin kívül semmi jövedelme nincs. a gyerekeket se nevelni se fegyelmezni nem bírja.. a "párjánál" kitart bár ez csak a rossz döntései közé sorolható. mindenki próbálta lebeszélni őt a gyermek vállalásról de nem ment. még nagyon kicsik. (nagyobbik 2 éves) egyszerűen nem tudom nézni az alkalmatlanságukat. egyik többet kefél félre mint a másik a pelenkát egyik sem bírja állni a kisebbiknek épp hogy megvan a tápszer... a nagyobbik... mind egy is nem panaszkodni jöttem csak hogy Németországban dolgozom van lakásom és jó munkám de nem vagy itten polgár. így át tudom venni a gyámságot hogy külföldön élek mint munkavállaló.én még örülnék is neki ha most kijönnének tőlem tanulnák a Magyart a többiektől a Németet. és sok más előnnyel is járna. de a végül is a lényeg... mennyi eséllyel vehetem át a gyámságot a 2 kislány felett?

2018. máj. 27. 15:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
nem, mivel először a gyámhatóságnak ki kell emelnie a gyerekeket a családból. mivel egy házban laknak a szülőkkel (ha oda is vannak bejelentve) akkor az ő fizetésük is beleszámít a jövedelmükbe, akkor is ha nem adnak belőle semmit. és te nem is vagy magyar állampolgár, ezért nem is fogadhatsz itt örökbe. de jelentsd fel őket a gyámhatóságnál (lehet anoním módon is), hátha használ valamit.
2018. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
lehet én fogalmaztam bután... én Magyar állampolgár vagyok.. a családom Magyarországon él. én csak kijöttem dolgozni 3 évvel ezelőtt. de itt van munkám itt adózok ide vagy állandó lakcímmel bejelentve.. ez volt a lényege a magyar német dolognak bocsánat ha rosszul fogalmaztam a kérdésben
2018. máj. 27. 15:31
 3/13 A kérdező kommentje:
másrészt nincsenek bejelentve. albérletben laktak de kidobták őket mivel nem tudtak fizetni. onnan anyámékhoz mentek de végül nem lettek bejelentve (nem tudom hová vannak bejelentve de már biztosan nem aktuális)
2018. máj. 27. 15:33
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem, ez nem így működik. Nem is értem, hogy képzeled? Szülj magadnak.

A gyerekeknek van mit enniük, van hol lakniuk, nem bántja őket senki, ha ki is ment a gyámhatóság ok nélkül nem fogják elvenni őket. Ahhoz hogy elvegyék, ahhoz pedig nagyon komoly ok kell.Az meg nem ok hogy apuka bárokba jár.

2018. máj. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
én konkrétan nem tudom kérvényezni a gyámságot? hogy vizsgálják felül az alkalmasságukat és ha nem megfelelő a körülmények a kereset és színvonal akkor hozzám kerüljenek?
2018. máj. 27. 15:36
 6/13 A kérdező kommentje:
félre értettél a gond ott kezdődik hogy édesanyám neveli a két gyereket. az apa semmi pénzt nem ad haza. a testvérem nem dolgozik anyámék pedig nem élnek olyan körülmények között h magukról és a testvérem gyerekeiről gondoskodni tudjanak anyagilag. a két gyermek szülei közül egyik sem foglalkozik velük a "k,us legyen már" meg "nézd már azt a ge,ci mesét" szövegen kívül... több törődést kap az a rohadt telefon... nem azért akarom átvenni a gyámságot mert az apuka bárba jár és más nőkkel vedel.. ez nem egy új dolog. egy párkapcsolat sem hibátlan... a gond ott van hogy a gyermekek háttérbe szorulnak
2018. máj. 27. 15:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön élőként nem fogsz gyámságot kapni a gyerekek felett az egészen biztos.
2018. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
és nem az a lényeg hogy gyereket akarok. lett volna rá lehetőségem... nem azért akarom a gyámságot... hanem mert imádom az unoka húgaimat
2018. máj. 27. 15:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De nem lehetsz a gyámjuk. Első lépésként amúgy is az kellene, hogy hivatalosan is alkalmatlanok legyenek a gyereknevelesre és sor kerüljön a családból való kiemelésre. Ezután keruilhetne sor a csaladbafogadasra. Te, mivel külföldön élsz, szóba se kerülhetsz. Anyád kérelmezhetne, hogy nála helyezzék el őket, a mihaszna kölkét meg a párját meg hajíthatna is ki.
2018. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
mennyi ideig kéne távol lenniük mire édesanyám megkapja őket? mennyi ideig kerülnek nevelő otthonba? az hogy melyikünk a gyám tárgytalan...
2018. máj. 27. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!