Átvehetem a gyámságot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. a nővérem mindig is egy bajos lány volt. Született egy gyermeke majd szinte egyből követte a másik. az apa külön él bárokba jár piál csajozik az exeivel foglalkozik a fizetéséből semmit nem ad haza... a családomnál (édesanyám apám és az öcsémnél) lakik a nővérem a két gyerekkel. a családin kívül semmi jövedelme nincs. a gyerekeket se nevelni se fegyelmezni nem bírja.. a "párjánál" kitart bár ez csak a rossz döntései közé sorolható. mindenki próbálta lebeszélni őt a gyermek vállalásról de nem ment. még nagyon kicsik. (nagyobbik 2 éves) egyszerűen nem tudom nézni az alkalmatlanságukat. egyik többet kefél félre mint a másik a pelenkát egyik sem bírja állni a kisebbiknek épp hogy megvan a tápszer... a nagyobbik... mind egy is nem panaszkodni jöttem csak hogy Németországban dolgozom van lakásom és jó munkám de nem vagy itten polgár. így át tudom venni a gyámságot hogy külföldön élek mint munkavállaló.én még örülnék is neki ha most kijönnének tőlem tanulnák a Magyart a többiektől a Németet. és sok más előnnyel is járna. de a végül is a lényeg... mennyi eséllyel vehetem át a gyámságot a 2 kislány felett?

2018. máj. 27. 15:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
lényegtelen köszönöm szépen az értékelhető válaszokat. tudom hogy én nem lehetek gyám. reméljük édesanyámnak sikerül vagy a testvéremet sikerül gatyába rázni.. köszönöm a válaszokat
2018. máj. 27. 16:01
 12/13 anonim ***** válasza:
31%
Tehát anyád feljelenteni készül a lányát....
2018. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
57%

Ilyen rokont sem kíván magának az ember, mint te.


A tesód nem nem dolgozik, hanem kap gyedet és gyest, de 2 gyest a baba és a nagyobb után mindenképp, akkor is ha sosem dolgozott.


Az kb 55ezer. Aztán erre jön a családi, olyan 25 ezer körül. Ha hivatalosan egyedülálló, kicsit több.


Hova dolgozzon már egy kisbaba mellől az anyuka?


A kapcsolatuk szintén nem a te dolgod, akár nyitott kapcsolatban is lehetnek, ha nekik az úgy tetszik, vagy havonta járhatnak esténként swingerclubba is, hogy orgiákon vegyenek részt, a szexuális életük is a saját magánügyük.


Egy 2 éves de egy babát meg pláne nem szabad fegyelmezni, ebben a korban amiben a kicsi van pedig nevelni sem lehet még, csak kezelni a hisztiket.


Amíg futja a gyerekekre akárcsak az egyik szülőnek is, tehát esznek és tiszták és normál körülmények között élnek sincs baj.


Rengeteg felnőtt él a szüleivel egy háztartásban(vagy megosztott házban) vagy sokaknál jár át naponta az nagyi takarítani és babázni, sokszor visznek át főttételt. Ezt segítségnek hívják.


A lelki elhanyagolás lehet egyedül durva, de egy másik országból ezt hozzájukvágni pár velük töltött nap után több, mint visszataszító. Minden anyukának kiszalad a száján a "fejezd már be" a saját szókincsével. Pláne a többgyerekeseknek.


Azért nem fogják kiemelni őket, mert ha idegesek káromkodnak és a gyerekeik mesét néznek.


Viszont az ilyen bejelentgetőket kiröhögik ám rendesen, amellett, hogy bosszúsak is, hogy rabolod az idejüket, miközben más gyerekek éheznek, bántják őket, terrorizálják őket testileg és érzelmileg.


Van védőnői szolgálat, ők felelnek a gyerek testi és lelki épségéért, ha rendbentaláltak mindent, nem lehet nagy gond. Ebben a korban kb 2havonta járhat ki, hiszen van egy max egyéves baba.


Szép dolog a szeretet, de te nem is ismered a nővéred gyerekeit.. nem vagy velük, ha elesnek, nem veled osztják meg az örömüket, bánatukat, kb semmilyen viszonyod nincs velük, párhavonta el is felejtenek, az ilyen kicsik nem emlékeznek hosszabb távokra.


Nem is értem mi a fenét képzelsz magadról.


Egyedülálló vagy, kint élsz egy számukra idegen helyen, nem is ismernek, de elvennél egy csecsemőt és egy totyogós gyereket a saját testvéredtől és a párjától, mert több pénzed van?


Fogadj örökbe, ha javítani akarsz az életeden, hogy végre valakinek fontos legyél te is, ha pedig jótékonykodni akarsz keress fel egy szervezetet és önkénteskedj családsegítőnél.

2018. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!