Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbe fogadni vagy gyámságot...

Örökbe fogadni vagy gyámságot átvállalni szeretnénk. Ezt így lehetséges?

Figyelt kérdés

Férjemmel van egy közös gyermekünk aki 2éves, de megismertünk egy két és fél éves kislányt akinek a nagymamája a gyámja és szeretné örökbe adni mi pedig örökbe fogadni.

Mielött felesleges köröket futnék hátha itt valaki jobban feltudna világosítani pár kérdésről.

1. Albérletben élünk de tudunk biztosítani külön szobát a Kislánynak.

Valamint a mi fiunk fiatalabb a kislánynál kb 8hónappal.

Gyámságot átvállalhatom ha nem vagyunk rokoni kapcsolatban, de a kislány kötődik hozzánk?

Ha igen így mivel nem intézményből fogadnánk magunkhoz mennyi idő lehet kb ez az egész?



#család #örökbefogadás #Gyámság átvállalása
2017. márc. 19. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

A családba fogadás a megfelelő számotokra, bár ha a nagymama egészséges, akkor nem biztos, hogy indokoltnak fogják találni.

Itt van bővebb infó:

[link]

2017. márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Örökbefogadni nem tudnatok,mert az örökbefogadás szabályai előírják,ha van már másik gyermek,akár örökbefogadott,akár vérszerinti,csak olyat fogadhatnak örökbe,aki minimum 2 évvel fiatalabb a meglévőnél.
2017. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válasszokat szorítsatok Nekünk,hogy legalább a gyámság átvállalása sikerüljön
2017. márc. 19. 17:55
 4/13 anonim válasza:
40%
Szerintem ne innen informálódj. Járj utána mindennek, mik a lehetőségek. Szorítok!
2017. márc. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Nos, azért ez nem ilyen egyszerű. Mi van a szülőkkel? Nagymamán kívül van e még verszerinti rokona? Honnan az ismeretség és mióta tart?
2017. márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Tedd át a gyerekvállalás témába ,ott biztos lesz valaki akinek tapasztalata van ilyen témában. Sok sikert,remèlem megkapjátok :)
2017. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Csak a nagymama a gyamja rokonok vannak de nem szeretnek vallalni a kislanyt a nagymama pedig mar nem tudja ugy hozni vinnigondoskodni rola.

Az ismeretseg meg nem tul regi de probalunk minnel tobbet lenni a kislanyal es mindent megprobalunk megtenni erte sajnos meg most penteken esett szo az orokbe adasrol igy csak holnap tudok intezkedni felhivjuk a mi vedononket es kerunk tanacsot tole is csak mar annyi felet olvastam a neten,hogy kicsit kezdem.kilatastalannak erezni a helyzetet es nem szeretnenk ha nevelo otthonba kerulne

Koszonom a biztatast igyekszunk!:)

2017. márc. 19. 21:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nem értem, miért lettem lepontozva. Még a minimális infó alapján is a családba fogadás az egyetlen épkézláb és reális dolog.


Kérdező, ne a védőnőhöz fordulj, ő ebben nem kompetens - sétálj be a gyámhivatalba nyitvatartási időben! Ne félj, nem harapnak, simán adnak felvilágosítást, hogy mi ennek a menete - és arról is, hogy hogy van-e esetleg egyéb lehetőség.


Egyébként ha tényleg olyan jó a viszony, akkor simán van rá esélyetek. Ügyfélkörömben volt olyan család, ahol anyu belefáradt az autista gyermekbe, és lepasszolta egy ismerősnek, meg persze fizette minden költségét. Mivel anyuka kivonta magát a gyermek életéből, ezért - miután hosszas beszélgetésekkel sikerült meggyőzni őket, hogy nem szeretnénk, hogy intézetbe kerüljön a gyerek... -, együtt besétáltak a gyámhivatalba, és az ismerős hölgy simán nevelésbe tudta venni a gyermeket, a gyámhivatal sem ellenkezett.


Esetetekben, ha a nagyinak megvan az indoka, hogy miért nem tudja vállalni a gyámságot, akkor simán van erre esélyetek, persze közös megegyezéssel, de ezzel nem lesz gond, úgy tűnik.

Persze azért arra készüljetek fel, hogy kaptok egy családsegítőt, akivel illik rendszeresen kapcsolatot tartani, meg évente rátok néz majd a gyámhivatal is, hogy minden rendben van-e.

2017. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Én nem pontoztam le senkit mindenkinel a zold kis kezre nyomtam mindenki valasszat hasznosnak talaltam bocsanat meg uj vagyok az oldalon lehet valamit nem jol csinaltam... De ez az utolso komment nagyon sokat segit igy estere mar teljesen ketalsegbe voltam esve de akkor ez lessz bemegyek minnel hamarabb es intezkedek Koszonom a megnyugtatast es a felvilagositast! :)
2017. márc. 19. 23:16
 10/13 anonim ***** válasza:

A tegyesz-szel kellene felvenni a kapcsolatot, az örökbefogadásnál a két év íratlan szabály, de hallottam már pár kivételről, ha indokoltnak tartották.

A családba fogadás gyorsabb és egyszerűbb lehetőség, és ekkor az örökbefogadás utólag nagy valószínűséggel létre jöhet. - Ha írsz egy megyét vagy várost, megírom a TEGYESZ elérhetőségét.

2017. márc. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!