Mit gondoltok, Magyarországon 10-12 éven belül engedélyezett lehet meleg párok számára az örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Illetőleg "egyedülállóként" milyen esélyekkel indul valaki?

Átlagos vagy kicsit jobb anyagi helyzetű, budapesti embert számítva.


Köszi a válaszokat :)


Ja és a kérdés nem az, hogy támogatjátok-e neleg párok örökbefogadási jogát, szemellenzős negatív válaszokat ne írjatok. Köszi :)


2018. aug. 12. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jelenlegi mentalitással esélytelen hogy bármi is változni fog 10év mulva.

De azért sok sikert!

2018. aug. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Hát kizárt sajnos. A mai diktatórikus vezetés mellett kizárt és ez még kb 20 évig maradni fog.
2018. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez más állampolgárság kellene szerintem.
2018. aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
remélem soha.
2018. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Persze a fejlettebb országok nagy részén erre már van lehetőség, de mi jelenleg nem szeretnénk itt hagyni az országot és valószínűleg a jövőben sem. Ha nem muszáj...


#4

A kérdés melyik része nem volt világos?

2018. aug. 12. 21:12
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Bocs, de szerintem nem, talán később.
2018. aug. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Alapból otthon elég szigorúak a család modell témával kapcsolatban nem hiszem,hogy egyedülállóként is egyszerűen lehetne örökbe fogadni. 🤔🤔


Nem gondolom,hogy ez változni fog 10 éven belül.

2018. aug. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
Diktatórikus vezetés...besz.rok. Észak-Koreában élsz?:D
2018. aug. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Jogi szempontból nincs ilyen diszkrimináció, sokan nem tudják vagy hiszik el, de lehetséges melegeknek is örökbefogadni. Ugyanolyanok az esélyeik, mint egy egyedülállónak, vagy élettársi kapcsolatban élő hetero párnak, nem a nemi orientációt, hanem a családi állapotot nézik. A rendszerben csak házas és nem házas (= egyedülálló) létezik. A házasok előnyt élveznek, így a nem házasoknak csak olyan gyerek ajánlható ki, akik nem kellettek egyetlen házaspárnak sem ("problemásabb", idősebb, nem teljesen egészséges, roma, s ezek kombinációi).

Olvasni is lehet sikeres meleg örökbefogadásról az orokbe.hu-n. Persze az ügyintézők, pszichológusok egyéni hozzáállása más kérdés, de hivatalosan csak emiatt nem lehet kizárni, hátrányba kerülni.

2018. aug. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyre kevésbé haladnak afelé a dolgok, hogy meleg párok örökbefogadjanak...Gondoljunk csak a család fogalmára a jelenlegi kormány szerint.

Nekem van nem egy ismerősöm, aki sorban áll örökbefogadásra, de mind egyedülállóként adták be a papírokat.

Így persze nagyon sokat kell várjanak, ha elfogadóan életkor és bőrszín valamint betegségek tekintetében, akkor hamarabb juthatnak gyerekhez. (Általában olyan gyermek, akit felajánlottak házaspárnak is, de senkinek se kellet :((( ) szomorú, de ez a helyzet.

2018. aug. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!