Ti hogy álltok a meleg pár (2f/2l) gyermek örökbefogadás gondolatával?

Figyelt kérdés
Pár héttel ezelőtt volt egy vitám egy elvakult jobbikossal(kolléga) a melegeknél gyerek örökbefogadásról(láttunk egy reklámot a youtubeon). Közölte velem gyerek csak férfi nőhöz kerülhet mert ott megvan a családi modell(amit nem kell "szégyelni" ,és amúgy is apa - apánál is "anya/apa szerep"). Erre én felhoztam példának egy barátomat (egy lányt) akit a szülei 2 évesen lepasszolták az utcára , majd örökbefogadta egy Család (ami a családi modell |Anya-apa| ) ahol az "apa" többször megerőszakolta, majd bekerült a börtönbe, kijött megkereste a lányt bosszúból (mert elmondta rendőrségnek/pótanyunak)megverte és megerőszakolta most ismét börtönben ül(szegény még ma is nap kapja néha a fenyegetést). Még kicsi voltam mikor elmesélte de a mai napig tisztán emlékszem hogy sírt és hogy mondta hogy neki tök mindegy ki / kik csak valaki fogadja be, kerüljön egy olyan családhoz ahol szeretik és ő is szerethet. Azóta én teljesen támogatom ezt a dolgoz hogy azonos neműek is fogathassanak örökbe, mivel ők tényleg csak akkor fogadnak örökbe mikor már 100% hogy készen állnak(természetesen itt is lehet kivétel). Engem nem érdekel hogy kivel/hogyan él a gyerek amíg biztonságban van és megvan mindene ami egy normális élethez kell!. Az már mellékes hogy utána Cionista meg hasonló voltam, de az más téma. Szeretném megkérdezi titeket hogy ti hogy álltok ezzel kapcsolatban, és ha lehet indoklást is kérnék. Köszönöm.

2014. máj. 28. 14:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Azért ez így elég szélsőséges. Ha egy adott családban nincs jó helye egy gyereknek kerüljön másikhoz, de én is azt vallom, hogy az egészséges fejlődéshez anya és apa kell, nem anyuka 2 akiből az egyik apásat játszik esténként, vagy nem apuka kettő, akiből az egyik anyuka. Nem ítélem el a melegeket és a lezbikusokat, de ha csak egy mód van rá ne neveljenek gyereket közösen.
2014. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 ivilicious ***** válasza:
28%

Cionisták - azért akarják elfogadtatni ezt az abnormális dolgot, mert sokan vagyunk nekik...

Az ókori Görögországban is azért volt elfogadott a homoszexualitás, mert túlnépesedés volt.

Szerintem nagyon beteg dolog, ha pl egy fiú-fiú kisfiút fogad örökbe, vagy egy lány-lány egy kislányt. Ellenkező nemű az okésabb, nekem nagyon abberált a gondolat,hogy szegény gyerekbe ezt a betegséget ültessék el...egyúttal akkor a pedofil meg a nekrofil is vállalja büszkén, ugyanolyan parafília, nem??

Persze sokszor nagyobb szeretetben felnevelik a meleg párok a gyereket, de nem tudom...én nem állok az ötlet mellett, főleg,hogy történtek már olyan dolgok, hogy egy férfi pár 2éves korától molesztálta az örökbefogadott kisfiút meg pénzért árulták a meleg társaiknak....

2014. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

Én erre azt mondom, hogy a legtöbb meleg hetero családban nevelkedett. Sőt, őszintén nem is tudok egy példáról sem, ahol a meleg pár gyereke meleg lett volna.


Amíg rendesen nevelik, addig nem okoz közel sem akkora lelki törést (sőt, semekkorát - a gyerekeket a felnőttek nézik csak sík hülye bábnak, holott sokkal alkalmazkodóképesebbek mint a felnőttek) mint egy erőszakos apuka, vagy csendes lelkiterroral teli, feszült légkör.


A gyereknek a lényeg, hogy szerető légkörben legyen, ahol látja, milyen tisztelni, elfogadni a másikat. Az, hogy most ez a két, őt szerető ember férfi, nő, vagy vegyes, lényegtelen.

2014. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem teljesen jó szülő lehet két nő és két férfi is, hisz egyedülálló szülő is lehet tökéletes szülő.

Másrészt ha akarna úgyis lesz gyerekük pl 30 felett már egyedülálló nő is mehet mesterséges megtermékenyítésre.

2014. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

"főleg,hogy történtek már olyan dolgok, hogy egy férfi pár 2éves korától molesztálta az örökbefogadott kisfiút meg pénzért árulták a meleg társaiknak...."


Ezt így is lehet írni.


főleg,hogy történtek már olyan dolgok, hogy egy pár 2éves korától verte az örökbefogadott kisfiút meg pénzért árulták.


Ilyen alapon akkor senki nem fogadhasson örökbe, sőt senki ne is szülhessen, hisz millió ember van aki a saját vérét veri vagy öli meg.

2014. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%
Nekem sincs bajom sem a leszbikusokkal, sem a homoszexuálisokkal. mindenki úgy él, és azzal ahogy jól esik neki. Csak magáért kell vállalnia a felelősséget. De azt én sem tartom jó ötletnek, hogy azonos neműek fogadjanak örökbe, még akkor sem, ha valóban jól nevelnék a babát. Szerintem is szükséges egy "normál" családmodell, amiből majd ő is táplálkozik, ha felnő..Valamint nagyon nehéznek gondolnám a gyermek sorsát később, a többiek között, Hiszen mindig kilógna a sorból, és sokat bántaná a többi gyerek. mégis hogyan álljon ki a játszótéren egy kisfiú a meleg párokért?! Érveljen, hogy miért van mondjuk két apukája? Nem szánnék neki olyan sorsot, hogy a szülei csatáit ő vívja meg helyettük!
2014. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem Te is tudod, hogy nagyon szélsőséges az a példa, amit írtál. Szerencsére nem túl gyakori, hogy a saját/nevelt/örökbefogadott gyermekét megerőszakolja valaki.

Én is ellenzem, hogy a meleg párok örökbe fogadjanak gyermeket. Egy kisgyerek legfőbb példaképei a szülei és azok cselekedetei. Nem tartom normális dolognak, hogy 2 férfi vagy 2 nő neveljen gyermeket. Ha Ők saját nemű társat választottak maguknak, akkor éljenek boldogan, de kettesben. A "gyermekcsináláshoz" (bocs az alpári kifejezésért) nem véletlenül kell férfi és nő.

2014. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Szuleszeten dolgozom. Ha latnatok, hogy hany aberralt, orult hetero szulo viszi haza nap mint nap az ujszulottjet...
2014. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
24%

Én nem pártolom.Ha valaki meleg,hát meleg,de nem kell abban nevelkednie annak a gyereknek,hogy ez a normális,mert nem az.

Melegként aki nagyon akarja úgyis megoldja (már ha nő) hogy legyen gyereke.Szerintem.

2014. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Annyira nem szélsőséges amúgy amit leírtam. Rengeted gyereket ér valamilyen bántalmazás/molesztálás otthon csak az "apa/anya" megfenyegeti a gyereket v. a gyerek annyira ártatlan hogy tudomást sem vesz róla mi is történik körülötte.Névtelem gyülekezetek televannak 25-70 éves nőkkel(és 1-2 férfival , de az nagyon ritka) akik mai napig nem tudják feldolgozni ami velük történt és valahol mégis kikel beszélniük. De nem mindenkép csak erre az esetre gondolok. Hanem otthontalan/árvaházban élő gyerekre akiket nagyon nem szereti senki (mint fiát/lányát) Nekem ezért tökmindegy hogy ki fogadja örökbe egy gyermeket ha biztosítja az életet / szeretet neki.


Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2014. máj. 28. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!