Hogyha én 21 éves vagyok, de a férjem már átlépte a 25öt, kaphatunk gyermeket?

Figyelt kérdés
2018. okt. 15. 21:57
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
10%
Orokbefogadhato gyerekre elsősorban annak a párnak van szüksége, ahol szinte 100 százalék, hogy nincs esély saját gyerekre.
2018. okt. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
73%
és, mi közötök van hozzá miért kérdezi? vagy milyenek a körülményei? a kérdésre válaszoljatok ne más felett törjetek pálcát.
2018. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
20%
Drága utolsó válaszoló! A kérdésre általában úgy lehet normális választ adni, ha pontosan tudja a segíteni szándékozó válaszoló a körülményeket.
2018. okt. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Mintha én írtam volna ki a kérdést csak a korunk nem egyezik.

Férjem meddő.Nálam pco,ir,pm betegség.

4 inszemet csináltam végig donor spermával.Lombik ilyen esetben teljesen fizetős.Nincs tb támogatás.Mi nem csak a pénz miatt nem mentünk bele a lombikba a doktornő nem sok esélyt látott így tavaly januárba befejeztük a saját baba témát.

Elindítottuk az örökbefogadást.

Tegyegy nél adnak felvilágosítást ha felhívod őket.

Nem fogják leharapni a fejedet ha rákérdezel.

Minél hamarabb indítsátok el mert hosszú az út.

Öf.

2018. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
80%
kaphatnak e gyereket azt kérdezte. Nem azt szerintetek fiatal e hozzá.
2018. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
szerintetek*
2018. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
8%
Mielőtt gyökér módon lepontoztál mindenkit, egész nyugodtan kiírhattad volna becsületesen a kérdésedet. Toldogatod hozzá a lényeget...
2018. okt. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
97%

Én az orokbe.-hu-ról tájékozódtam, és ezt találtam:


"Ki fogadhat örökbe?


Cselekvőképes személy

legalább 25 éves (házaspárnál elég, ha az egyik fél betöltötte. Jelentkezni, sorban állni előbb is lehet)

a gyermeknél legalább 16, legfeljebb 45 évvel idősebb (házaspárnál elég az egyik félnek)

házaspárok és egyedülállók (az élettársi viszonyban élőket az örökbefogadásnál egyedülállónak tekintik, csak az egyikük fogadhatja örökbe a gyermeket)

személyisége, körülményei alkalmasak az örökbefogadásra

elvégezte az örökbefogadásra felkészítő tanfolyamot

érvényes alkalmassági határozattal rendelkezik."


"25. Ennyi éves kortól lehet örökbe fogadni. Házaspárnál elég, ha az egyik fél elmúlt 25 éves. Ezt a megkötést nemrég vezették be. Tömeges problémákat nem fog okozni. Jelentkezni, alkalmasságot szerezni, sorban állni 25 éves kor előtt is lehet, de gyereket felajánlani csak ezután fognak."


Érdemes elindítani a folyamatot mielőbb, mert jó eséllyel amúgy is elmúlsz 25, mire "kiálljátok a sort". Ha meg budapestiek vagy Pest megyeiek vagytok, és kifejeztten fehér bőrű, egészséges kisbabára vártok, akkor végképp nagyon hosszú lesz a várakozás.


Az meg, hogy milyen indíttatásból (egészségügyi, egyéb) ok miatt döntötök az örökbefogadás mellett, az abszolút a ti dolgotok. Igen, előfordul, hogy valakinek nem fejlődik ki a méhe, petefészke rendesen, vagy olyan egészségügyi kockázata lenne a szülésnek, ami egyszerűen nem éri meg. (Érdekes, hogy a többségben fel sem merült, hog egy fiatal huszonéves nőnek is ilyen problémája lehet, pedig nyilván nem azért tervezitek ezt az utat, mert olyan jó buli, ahogy mindenféle ügyintéző, pszichológus turkál a lelketekben, életetetken, és annyira jó móka a saját gyerekválallásotokat vadidegen hivatalok döntésére bízni.)

A lombik még TB-támogatással is nagyon drága, nem is kockázatmentes (egyik ismerősöm péládul kis híján belehalt a túlstimulálásba, egy másik pedig borzasztóan elhízott), és a siker sem garantált. És van, aki egyszerűen csak idegenkedik ettől az eljárástól. Szerintem ez is érthető. De persze rögtön jöttek az "idióta liba biztosan csak félti a p*náját" típusú okfejtések, hát, szívből gratulálok... :/


Sok sikert és sok boldogságot nektek!

2018. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Kedves 27-es válaszoló!

Nem pontoztam le senkit, mert nem érdekel kinek hány százalékot ír.

A kérdésem az volt, amit kiírtam, nem szerettem volna kitérni a részletekre,ugyanis a kérdés szempontjából lényegtelen. Arra kérdeztem rá, hogy azzal lehet-e probléma, hogy még csak 21 vagyok.

Ha ez is olyan, hogy mindennel együtt döntik el, akkor azt is írhattátok volna, de nem számít, szerencsére voltak segítőkész hozzászólások is, nekik nagyon köszönöm!

2018. okt. 16. 12:16
 30/37 anonim ***** válasza:
18%
A részletek a kérdés szempontjából nagyon is lényegesek! Fura, ha te nem így érzed.
2018. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!