Hogyha én 21 éves vagyok, de a férjem már átlépte a 25öt, kaphatunk gyermeket?

Figyelt kérdés
2018. okt. 15. 21:57
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Nem lényeges, úgyse mi döntjük el, hogy alkalmasak vagyunk-e, így csak erre az egy tényezőre szerettem volna választ kapni.
2018. okt. 16. 12:32
 32/37 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező, sajnálom, de ezen az oldalon jobb a lelkednek, ha nem kérdezel. Ennyi rosszindulatú hormonbajos bolondot máshol nem talàlsz...
2018. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az örökbefogadás egy igen nemes dolog! Nagyon sok gyermeknek van szüksége szerető, meleg családi környezetre! Sokan itt úgy látom nem is sejtik, hogy mennyi gyermek vár egy befogadó családra..:(
2018. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
65%
Persze utolsó, csak épp ők senkinek nem kellenek mert mindenkinek a frissen született, fehér babák kellenek. Mit gondolsz miért 3-4 év a várólista? Tutira nem azért mert a sok családra várakozó gyerekkel akar a sok ember jót tenni...
2018. okt. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
96%

34-es:

Ez se így van teljesen ahogy írod.

Nem mindenk akar csecsemőt fehér bőrűt.

Azért kell sokat várni mert igaz sok gyerek van de sokról le se mond a vérszerinti szülő így meg már kapásból nem adható örökbe.Mert ha vérszerinti szülő tartja valamilyen formába a kapcsolatot a gyerekkel az már kapcsolattartásnak minőségű.

Meg egyre többen szeretnének örökbefogadni.

Ja és én úgy tudom (bár lehet tévedek)nem veszik előre azokat akik meddőséggel küzdenek .

Mindenki kap egy sorszámot.

Sok mindentől függ ki honnan indul.

Mi anno kb 70-ről indultunk.

Pl kizártuk a nagyon súlyos betegségeket.Mert tudtuk ez lelkileg nem bírnánk elviselni.Ezt mondtuk is a pszichológusnak.

Azt nem értem aki nincs ilyen helyzetben miért nem tud tovább lapozni??Miért kell ítélkezni??

BOCS az of ért!

2018. okt. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos nagyon sokan teljesen tájékozatlanul szólnak hozzá. Teljesen mindegy, hogy hány évesek vagytok, lehet-e saját gyereketek, mióta próbálkoztok, stb. Az örökbefogadás szempontjából csak abban tesznek különbséget, hogy a házasokat előre sorolják a nem házasokkal szemben. Ezen kívül mindenkit, aki alkalmas egyformán ítélnek meg. Mindegy, hogy 40 éves vagy és meddő, vagy 25 és egészséges. Mindegy, hogy gazdag vagy szegény, gyermektelen, vagy van már 5 gyereked. Ha a szülők és a körülmények alkalmasak, senki nem foglalkozik azzal, hogy ki miért vár gyerekre.


Én azt javaslom, adjátok be a papírokat minél előbb. A procedúra elindításához még nem kell, hogy a korhatáron belül legyél, csak az örökbefogadás pillanatában. De egészséges kisgyerekre a várakozási idő legalább 4 év, valószínűleg még több is. Tehát sem a korotok, sem a termékenységi állapototok nem lesz gond. Ha biztosak vagytok a döntésben, jelentkezzetek minél korábban, hogy ketyegjen az óra!

2018. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

#34

Nincs igazad. Ahogy az utánad lévő le is írta.

Ismerősék nem szűrtek színre, 3 év volt a felső korhatár, országos listán voltak. 2 évet vártak, mire lett egy másfél éves roma kisfiú, tőlük 250 kilométerre, akit örökbe lehetett fogadni. Éltek a lehetőséggel, meg is kapták a kisfiút. Nem sokkal utána újra felkerültek a várólistára, annyival szűkítették, hogy 1 év alatti legyen a gyerek, nem baj, ha roma.

Azt hiszem, a kislányukra 4-5 évet vártak, igaz, őt kb 2 hónaposan kapták meg (bár nem tudom, hogy roma, vagy sem. Mondjuk nagyon szép kislány).

2018. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!