Az inkubátorba tett gyerekek szüleit hogyhogy nem keresik?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem érint sem engem, sem családtagot a kérdés. Onnan jött csupán, hogy most voltam elõször a kórházban nõgyógyászati vizsgálaton, és láttam az inkubátort, amibe névtelenül lehet csecsemõket elhelyezni.

Azon gondolkodtam hazafelé jövet, hogyhogy nem szállnak rá a rendvédelmiek vagy bárki aki ilyen ügyekkel foglalkozik, azokra, akik ide helyeznek egy gyereket? Azért ötlött bennem fel ez a kérdés, mert pont valamelyik nap hallottam, hogy az otthon szülést büntetik, illetve azt is, hogy ha meg tudják hogy terhes voltál, de nem tudott róla semmilyem orvos, tehát eltitkoltad. Most akkor ez hogy van? Ha leraknak oda egy gyereket, nem kezdenek el nyomozni? Vagy esetleg egy anyukára sem, akinek volt gyereke de már nincs, mert titokban oda vitte?

Valako magyarázza már el, ezem kattogok jó ideje.

16\L


2018. okt. 15. 22:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Múltkor én is ezen gondolkodtam. Mert pont úgy van az inkubátor, hogy a portás látja, ha valaki bemegy. Tehát látja azt, aki beteszi.

És bennem még az merült fel, hogy mi van akkor ha nem az anyuka teszi be? Hogy nyomozzák azt ki, hogy nem a szomszéd néni viszi oda valaki gyerekét?

2018. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
98%

Azért nem nyomoznak, mert az inkubátorba helyezés aktusa helyettesíti a lemondónyilatkozat aláírásának aktusát, magyarul, ezzel jelzi a súlyos válsághelyzeteben lévő nő, hogy gyermeke örökbeadható, és lemond róla.


Oka: életet ment. Dobhatná a kukába is.

2018. okt. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%

11

Akkor bejelentik, hogy a gyerek eltűnt, mekkora, milyen súlyú, mik az ismertetőjegyei, színei, ruhája, eltűnés időpontja, bármi.

2018. okt. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Az inkubátor lényege, hogy teljesen legálisan, titokban otthagyhatja a gyereket bárki. Azok szokták használni, akik titkolják a terhességüket, és nem akarják, hogy bárhol nyoma legyen. Aki kórházban szül, arról már vannak dokumentumok, látszik a rendszerben, ezért nem számít, ha hivatalos úton mond le a gyerekéről. Ha ilyenkor eltűnik a gyerek, az anya büntethető, ezért fontos, hogy lemondjon róla. Ha csak otthagyja a kórházban, a gyerek nem lesz örökbeadható, tehát ez rossz megoldás. Inkubátorból viszont akár napokon belül családba kerülhet. A hátránya, hogy ha az anya hivatalos úton mond le a gyerekről, 6 hétig még meggondolhatja magát. Ha titokban tartotta a terhességét, és a gyerek inkubátorba kerül, ez a jog elveszik, mivel nem tudja bizonyítani, hogy az övé. (Genetikai tesztekkel lehetséges, de erre nem szokott sor kerülni).
2018. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem kevésbé kockázatos megszülni egy kórházban. A húgommal együtt szült egy fiatal csajszi, a zárójelentésére ráírták, hogy a vakbelét műtötték (hogy legyen táppénze és feküdhessen 6 hetet) és a tegyesz is segített, nem kellett egyedül végigcsinálnia. Ilyenkor van 6 hete meggondolnia is magát. Bármit eltervezhet egy anya, de ha hazamegy a gyerek nélkül, az nagy trauma, sokszor a környezet is csak akkor jön rá, hogy segíteni kéne.

A városunkban egy egyetemista lány betette a babáját egy inkubátorba és ebben az esetben nincs ilyen 6 hetes meggondolás. Rátelefonált a kórházra később, hogy úgy hallotta, hogy betettek egy babát az inkubátorba és érdeklődik, hogy mi van vele. A doki/nővér rögtön levágta, hogy az anyával beszélget, végül be is vallotta, meggondolta magát, fél évig bíróságra járt, hogy bizonyítsa, hogy ő az anya, genetikai teszt, minden kellett és végül hazavihette. De fél évig nem nála volt a saját gyereke.

Egyébként nagyon jó kérdéseket feszegettek itt előttem sokan, mert honnan lehet tudni, hogy az anya tette be, hogy tudott-e róla az apa, hogy a családtagok közül nem vállalta-e volna valaki, ...

[link]

2018. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
23%
Komlyan érdekelne, hogy a 11-es jogilag helyes, eleváns válaszát melyik elmeháborodott pontozta le, mint "nem hasznost".
2018. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

16: Nem releváns, és nem is életszerű. Megunja a szomszéd a gyereksírást, elrabolja, és inkubátorba teszi, a szülőknek pedig fel se tűnik? Vagy hogy?

Aki kisbabát rabol, az biztos nem azért, hogy inkubátorba tegye.

Annyira meg nem hülye a rendőrség, hogy itt eltűnik egy baba, ott bekerül, és ne kérdezzenek rá a kórházban, hogy van-e hasonlóság.

Ez még forgatókönyvnek is gyenge.

2018. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ok, nem a szomszéd, de totál életszerű, hogy egy bántalmazó szülő, vagy élettárs veszi el, el sem mondja, hogy mi lett a gyerekkel.
2018. okt. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%
Csak a pár órásan-1-2 naposan inkubátorba tett babák szülei után nem nyomoznak. Ha valaki nagyobb gyereket tesz bele mondjuk 1 hónaposat nyomozás indul. Tehát eléggé életszerűtlen hogy a szomszéd elrabolja a pár órás újszülöttet és inkubátorba rakja. Ha meg bántalmazó társ teszi ezt, akkor az anyuka feljelentheti, és kiderülhet hol van a gyerek.
2018. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
VAn protokol szabályzat,az alapján járnak el a kórházi dolgozok
2019. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!