Akiket örökbe fogadott a nevelőapja vagy -anyja: hogy történt?

Figyelt kérdés
Hány éves voltál? Ki hozta fel, és meddig gondolkodtál rajta? Mi változott utána? Milyen volt a kapcsolatotok?
2018. nov. 11. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Mit értesz nevelőapán/anyán? Hivatásos nevelőszülőt, vagy vérszerinti szülő új házastársát? Nálunk a férjem fogadta örökbe az előző kapcsolatomból származó gyermekem. 8 és fél éves volt ekkor. Nem tudom már, a férjemmel melyikünk hozta fel, annyira természetes volt mindkettőnknek ez a lépés. Akkorra már apának szólította őt a gyermekem egy éve. A megszólítást a gyerek kezdeményezte. A "meddig gondolkodtál rajta" kérdést nem igazán értem. Az a kérdés, hogy meddig gondolkodott rajta a gyerek? Mert ő semennyit. Nem volt döntéshelyzetben. A vérszerinti apa sem kérdezte meg, hogy "mit szólnál, ha lemondanék rólad, gyermekem". A szülők döntése az ilyesmi. Persze beavattuk, elmondhatta a véleményét, és megnyugtató volt számunkra a reakciója, de nem az engedélyét kértük, ez abszurd lett volna. Ráadásul egy kisgyerek nem nagyon van képben az efféle dolgokkal. 8 és fél évesen mondjuk nagyjából felfogta, de kb. hidegenhagyta a dolog, formaságnak tűnt neki. A vérszerinti apját addig se sokat látta, a férjemmel meg úgy is egy család voltunk. Ami valódi döntése volt, az a vezetékneve. Rábíztuk, hogy szeretné-e, ha megváltozna. Ezen pár hetet gondolkozott, végül úgy döntött, hogy szeretné. A kapcsolatukon nem sokat változtatott az öf., azelőtt is jó apa-lánya kapcsolatuk volt és azután is.
2018. nov. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Hát, azért egy ekkora gyereknek már igenis döntési joga kell hogy legyen ilyenben. Ha nem akarja, nem szabad erőltetni azh örökbefogadást.

Nálunk pl a gyerekem nem akarja, méghozzá egy nagyon egyszerű ők miatt: megváltozna a neve. Az örökbefogadás ugyanis azzal jár, hogy a gyerek anyakönyvi kivonatába azh Új szülő neve kerül, az ő vezetéknevet pedig vagy az anya, vagy az apa neve kell hogy legyen, harmadik kizárt. O pedig ragasztódik a nevehez.

2018. nov. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, úgy kérdezem, ahogyan írod: új házasság, előző házasságból származó gyermek. Csak nálunk a gyermek már nagyobb, 13 éves, bár szerintem elsősorban a gyermek van döntési helyzetben, hiszen ő lenne örökbe fogadva. Még nem tettem fel a kérdést, csak gondolkodom rajta, mert szeretném.
2018. nov. 12. 08:21
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Teljeseen nyilvánvaló, hogy a gyerek véleményét ki kell kerni.
2018. nov. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Ismerősöm 14 éves volt, kicsi kora óta nevelte az apja. Ő is akarta.
2018. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
persze, nem a gyerek van döntéshelyzetben, de ha nemet mond, és a döntéshelyzetben lévő szülők mégis tiszta okosak, akkor arról a gyerekről elfeledkezhetnek, ha az betölti a 18at
2018. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Közben megkérdeztem a gyereket (12 éves), gondolkodik rajta. Én kértem, hogy ne siesse el a választ.
2018. nov. 15. 09:19
 8/14 anonim ***** válasza:
Végül örökbefogadta?
2019. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem... így maradtunk, az örökbefogadás nem beszédtéma azóta. Nem tettem le róla teljesen, de nem erőltetem.
2019. nov. 11. 21:40
 10/14 anonim ***** válasza:
És miért alakult így? Ki nem akarta igazán?
2019. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!