Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe fogadhatom az unokahúgo...

Örökbe fogadhatom az unokahúgom gyerekét?

Figyelt kérdés
Öcsém lánya teherbe esett. Nem tudja eldönteni, mi legyen a kicsi sorsa, de a körülményei nem megfelelőek. Állása, lakása nincs. Valószínűleg a rendszer előbb utóbb elvenné tőle a babát. Feleségemmel mi mindent meg tudnánk adni a gyermeknek, sajátunkként szeretnénk. Ha az unokahúgom úgy döntene, örökbefogadhatnánk a babát? Ezt hol lehet elintézni? Rokon esetén is kell alkalmassági vizsga és tanfolyam?

2019. jan. 31. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Családba fogadás néven keres ra
2019. jan. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez segít

[link]

2019. jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

A csaladbafogadas és az örökbefogadás köszöni viszonyban sincs egymással, első, de ne zavarjon.


Kérdező!


Amennyiben elvégzitek a TEGYESZ örökbefogadó felkeszito tanfolyamát, megfeleltek a feltételeknek és megkapjátok az engedélyt, akkor igen

2019. jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
a legfontosabb kérdés az hogy egyaltalan szeretnė e az unokahugod hogy örökbefogadjàtok a babát
2019. jan. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Nyomjátok ezerrel a zöldet az elsőnek, pedig hülyeséget irt. A vsaladbafogadas és az örökbefogadás nem ugyanaz, sőt. A vsaladbafogadas egy átmeneti megoldás. Akkor élnek vele, ha pl a szülő nagyon beteg, hosszu idore kórházba kerül,vagy külföldre megy dolgozni, másik szülő pedig nincs a képben. Ilyenkor a gyerek átmenetileg másik családba kerül- ez lehet vérszerinti családja, de lehet akar a szülő barátja is. Amint a veszélyhelyzet elmúlt, a gyerek megy vissza a szülőhöz.

Az örökbefogadásnal a gyerek az uj szülőkhöz kerül, a vérszerinti szülőknek pedig minden joga és kötelezettsége megszűnik vele.

2019. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

1. Vagyok, utánanéztem és valóban félreértettem valamit korábban, ezért hülyeséget írtam.


Többiek! Hibáztam, beismerés, de azt gondolom, hogy ezt kulturáltabban is a tudomásom ra hozhattatok volna!


Mindenesetre koszonom a figyelem felhívást

2019. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Egyet értek előzőekkel, én is úgy tudom, hogy meg kell kapnotok az alkalmasságit (amihez, mint a linken olvasható, kisebb a követelmény felétek, de valamennyi azért van a papírhoz), és ha az unokahúg ki akarja hordani, megszülni és pont nektek akarja örökbe adni (és lemond róla), akkor nyílt örökbe adással teheti meg.

Egyébként nemes dolognak tartom, de gondoljatok bele, hogy miképp képzelitek és szerintetek mennyire tudna ilyen közelről nem beleszólni majd - szóval hogy őt is "örökbe tudjátok-e/kellene-e fogadni". Egy kicsit olyan ez, mint nagyszülőkkel együtt lakni, ami valakinek teljesen okén beválik, más családnak meg állandó stresszé teszi az életét - a szereplőktől függ.

2019. jan. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen. Hatalmas dilemma mindkét oldalról. Főleg így, hogy a lány nem tud dönteni. Próbálunk belegondolni, hogy mivel jár egy ilyen helyzet, de jósok nem vagyunk, így maradnak az észérvek.
2019. febr. 1. 08:32
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Közeli ismerős vagy rokon gyerekét örökbefogadni nagyon speciális helyzet. Mivel a szülőanya rendszeresen találkozhat a gyerekkel, nehezebben tud továbblépni, és előfordulhat, hogy annyira bele akar folyni a gyerekkel kapcsolatos ügyekbe, hogy folyamatos lesz a konfliktus a szülőkkel. Az örökbefogadáskor a vér szerinti anya minden joga elveszik, tehát jogilag idegennek számít. Nagyon nehéz helyzet ez mindenki számára. Az örökbeadás általában rengeteg bizonytalansággal és kétségbeeséssel jár. Nagyon ritka az, amikor az örökbeadó boldogan mond le a gyerekéről. Így ha a gyerek a rokonságban marad, de nem lehet a családja tagja, akkor kicsi az esélye, hogy jól alakul.


Nem lehetetlen, de nagy egyetértésre van szükség, és mindenkinek tisztelnie kell a szabályokat ahhoz, hogy senki ne sérüljön.


Ha a lány lemond a babáról, többszáz ellenőrzött család várja, hogy hazavihesse. Ezért azt mondom, hacsak nem vágytok borzasztóan egy örökbefogadott kisgyerekre, ne erőltessétek ezt. Különösen, ha a lány még abban sem biztos, hogy örökbe szeretné adni.


Egyébként természetesen lehetséges. Nyílt örökbefogadásnál bárkit lehet szülőnek választani, aki rendelkezik érvényes határozattal. Arra készüljetek, hogy a rengeteg ellenőrzés és papírmunka miatt hónapokig elhúzódhat a határozat megszerzése, és amíg ez nincs, nem lehet hazavinni a babát. Tehát ha biztos a döntés, gyorsan el kell kezdeni intézni.

2019. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!