Lemondhatok a gyerekemről egy egyedülálló férfi javára?

Figyelt kérdés
Megvan minden papírja. 2 éve vár gyerekre.

2019. márc. 23. 13:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
igen lemondhatsz róla... mi is nyílt öf-sal kaptuk a kisfiúnkat, amit tenned kell : vagy a helyi tegyesz-nél vagy egy alapítványnál el kell menned egy pszichológushoz, mert enélkül nem adhatod nyíltan örökbe a babádat... Jogod van arról dönteni kinek szeretnéd odaadni, ha te ennek a férfinak szeretnéd, semmi akadálya nincs... majd szülés után együtt elmentek a gyámügyre, ott te aláírod a lemondó nyilatkozatot a férfi javára, a férfi az "elfogadó" nyilatkozatot... de természetesen kell egy "összekötő" szervezet, aki segít nektek végig csinálni.. Az apának akkor kéne csak lemondania, ha a férjed lenne, vagy lenne apasági nyilatkozat.. ha egyik sem, akkor egyszerűen a gyámügyön nem nevezed meg az apát.. ez fontos.. mert ha megnevezed, akkor megkereshetik, tőle is kérhetnek nyilatkozatot, tehát ha nem akarod bevonni, akkor ezt a választ nyugodtan megtagadhatod.. semmi hátrányod nem származik belőle... nálunk is ez volt, az apa azt akarta vetesse el a szülőanyuka a babát és nem is kereste utána, eltűnt.. szóval nyugodtan örökbe adhatod neki, de a pszichológust ne feledd :)
2019. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Az okoskodo eszlenyeknek. Ha nem a ferje, es nincs apasagi nyilatkozat, semmi koze a sperma tulajdonosanak jogilag a gyerekhez.


Kerdezo, keress meg egy ezzel foglalkozo alapitvanyt, es ok segitenek.

2019. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
7%
Őszíntén remélem, hogy a szíved vezérel és nem pedig pénzt kapsz érte!!!!! Nyílván te is tudod, hogy egy családban ahol apa és anya is van, jobb helye van egy gyereknek.
2019. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom van neki is párja, csak férfi. Szóval mindenféleképpen egyedül tudja csak örökbefogadni.
2019. márc. 23. 19:26
 15/22 anonim ***** válasza:
24%
Gratulálok.. (ismételten lehet lepontozni..)
2019. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
ne foglalkozz az előítéletes válaszolókkal.. 11-es voltam, a szülőanyukát a terhessége 4. hónapjában ismertem meg, onnantól együtt jártunk mindenhova, ismerem az utat amit neki is be kellett járnia, hogy nekünk adhassa a fiunkat aki lassan 5 éves lesz :) bármilyen kérdésed lenne, nyugodtan írj privit és segítek...
2019. márc. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Te. Ha egyedülálló vagy, és nincs apasági nyilatkozat, miért nem csináltok egy apaságit úgy, mintha ez a férfi lenne az apa? Utána semmi akadálya, hogy közös megegyezéssel nála helyezzétek el.
2019. márc. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni én is. Magyarországon ez már bevett szokás. Elmentek, lenyilatkozza hogy ő az apa, és megszületik,lemondasz a felügyeleti jogodról és nála helyezik el. Teljesem egyszerű, nem kell köröket futni, alapítványozni, miegymás.
2019. márc. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
lehet bevett szokás, de ennek azért lehetnek hátulütői... most, oké megegyeznek mindenben, aztán elkezd motoszkálni valami a fejében a pasinak, ha nem mond le az anya akkor törvényesen kérhet az anyától gyerek tartás, később az anya láthatást... ki tudja mit hoz a jövő... a férfinak megvan az öf.-hoz minden papírja, a legtisztább a rendes út mindig... ott mind a két fél védve van a későbbi "esetleges követelések" ellen... nem érdemes szerintem ilyenbe belemenni egyik oldalról sem
2019. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam. Nagyon nem szeretnék pszichológushoz stb mászkálni, akkor megprobáljuk így. Köszi
2019. márc. 24. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!