Lehet kisgyereket örökbe fogadni egyedülálló férfiként?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
nem
2016. febr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egyébként ennek mi az oka hogy ezt nem engedik?
2016. febr. 9. 23:29
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

Egyedülállóként még a nem kisbabára is sokat kell várni. Én eleinte kétségbe voltam esve, hogy nem lehet gyerekem (nő vagyok), aztán 20 évesen írtam egy örökbefogadásinak, hogy miket kéne teljesítenem, erre úgy írtak vissza, hogy egyedülálló nem fogadhat örökbe, mert nem tudják, hogy milyen szándékaim (!) vannak a gyerekkel. Igen, szeretetben nevelni, emberségre tanítani, kihozni belőle a legtöbbet mind emberileg mind szellemileg. Shame on me, ártalmas vagyok :D

De ami nem alapítvány, hanem állami, ott tudom, hogy nő fogadhat örökbe, csak megőszül, mire megkapja a gyereket. Meg utána nem is mehet férjhez, csak ha a férfi tanfolyamra járt, pszichológusnál és társai. Durva, hogy nagyon nagy szörnyűségeknek kell megtörténnie, hogy egy gyereket kiemeljenek egy családból, de amikor valaki örökbe akar fogadni, akkor azt nézik, hogy miért ne adják oda. Valahol megértem, de szerintem a vér szerinti szülőkre is vonatkozhatnának szigorúbb szabályok.

De a kérdésedre nem tudom sajnos a választ :(

2016. febr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
a gyed jogosultjainal ott van, hogy jogosult lehet ra a gyermeket.egyedul orokbe vevo ferfi ebbol.adodoan en nem zarnam annyira mereven ki hogy lehet de utana kell kerdezni az illetekes hatosagnal
2016. febr. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. A törvény hazasparoknak, illetve egyedülállónak engedélyezi az örökbefogadást. Tehát lehet. Más kérdés, hogy nagyon sokáig kell rá várnod
2016. febr. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Nálunk egyedülálló anyuka fogadott örökbe gyerkőcöt, viszonylag nem sokat kellett rá várnia kb 2 évet.
2016. febr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mi a fene ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a gyámhivatalt.
2016. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet!


Viszont ami tény a házastársak előnyt élveznek.


Maga a folyamat: Jelentkezned kell a lakóhelyed szerint illetékes TEGYESZ-nél. Ez történhet telefonon. Ők adnak egy időpontot konzultációra. Itt nyilatkoznod kell arról, hogy milyen gyereket szeretnél. Utána környezettanulmány, pszichológiai vélemény, örökbefogadási tanfolyam, végül határozat.


A határozatban szerepel, hogy milyen gyereket fogadhatsz örökbe. Ez eltérhet attól, amit te megadtál.


Javaslom neked az orokbe.hu oldalt, ott mindent megtalálsz.


Egy örökbefogadásra váró

2016. febr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Most tényleg aki nem tudja a választ biztosan miért ír? Vagy ha már ír, miért nem teszi oda a szerintem szót????
2016. febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Lehet. A várakozási idő pedig attól függ, hogy mit vállalsz. Makkegészséges, magyar kisbabára millióan várnak az egy több éves várakozási idő.

Idősebb, vagy roma, vagy kisebb problémával rendelkező gyerekre kevesebbet kell várni.


Nem részesítik előnyben a párokat, ők is a lista végére kerülnek jelentkezéskor, csak úgy mint egy egyedülálló férfi/nő.

2016. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!