Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Az örökbefogadó szülők milyen...

Az örökbefogadó szülők milyen támogatásokat kapnak, ha nehézségeik adódnak? Kiktől?

Figyelt kérdés
Esetleg milyen típusú támogatásra lenne leginkább szükségük?
2019. máj. 18. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Maximum tanàcsot a védőnőtől a kisgyerekkel/babàval kapcsolatban.

Vagy mire gondolsz?

2019. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbefogadó szülőknek pontosan ugyanazok a támogatások járnak, mint akik gyereket vállalnak, természetes úton. Gyed, Gyes, Családi pótlék stb.
2019. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk 2012-ben zajlott az örökbefogadás.

Anyagi oldalról annyit kaptunk, hogy hiába múlt el 3éves a gyerkőc, hat hónapig GYES-en lehettem vele.

Lelki támogatást, tanácsokat az örökbefogadást koordináló TEGYESZ ügyintézőtől kaptunk az ismerkedés,majd az 1 hónap családban nevelés során.

Utána nem tartottuk a kapcsolatot, de lehet, hogy azóta van már utánkövetés.

Szerintem egy olyan pszichológusra lenne szükség, aki megismerkedik az örökbefogadó szülőkkel, végigkíséri a folyamatot és azután is lehet hozzá fordulni,hogy lezárult az örökbefogadás. Mi csak pszichológussal az alkalmassági vizsgálat során találkoztunk, utána a TEGYESZ ügyintéző hivatott ezt a szerepet betölteni, aki viszont annyira leterhelt volt,hogy a látogatásokra sem jött el velünk, így csak 6 hét után vette észre, hogy a nevelőszülők ott tesznek keresztbe nekünk, ahol tudnak...


De akkoriban hallottam, hogy tervezik az utánkövetést, lehet, hogy már működik is.

2019. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Igen, azóta működik az utánkövetéses rendszer, de változó, hogy mennyire veszik komolyan. Általában az ügyintéző megbeszél a szülőkkel egy időpontot, elmegy az otthonukba, ellenőrzi, hogy rendes körülmények között él-e a gyerek (nem kell nagy dolgokra gondolni, csak az alapok), és megkérdezi, hogy van-e valami probléma. A szülő általában fél, hogy ha elkezd a problémáikról beszélni, visszaveszik tőle a gyereket, de minimum vizsgálatot indítanak, ezért inkább nem kér segítséget. Sokszor el is felejtődik a látogatás. Tehát ez a rendszer nem nyújt akkora segítséget, mint kellene.


Anyagi támogatást hasonlóan kapnak, mint a vér szerinti szülők. A gyereket a rendszer annyi idősnek kezeli, amennyi, tehát egy 3 éves után nem lehet egyszeri anyasági támogatást kapni, hiába vált a szülő akkor anyává.


Pszichológiai segítséget a nyílt örökbefogadást intéző alapítványoktól lehet kérni. Ha nem speciálisan, az örökbefogadással kapcsolatos a probléma, akkor pedig ahogy bárki más: nevelési tanácsadó, családterapeuta, pszichológus, pszichiáter, gyógypedagógus, stb. Attól függ, mi a probléma.

2019. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!