Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Novemberben lesz 3 éves a...

Novemberben lesz 3 éves a gyerek! Az igazgató javaslatára szeptemberben elkezdte az ovit hogy ne maradjon. Retteg a gyerek egész nap sír. Itthon egész nap csak arrol beszél hogy ő sir az oviban . Éjjel is felsir es az ovirol beszél. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rettegés, az, ovitól

#rettegés #ovitol
2019. szept. 12. 12:56
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Azt is mondja hogy ne hagyjam ott ne menjek haza. Meg hogy orditanak a gyerekek és fél megijedt.
2019. szept. 12. 13:37
 12/39 anonim ***** válasza:
98%

Vagy irasd be (magan)bolcsodebe, vagy maradj vele otthon!

Az en fiam is novemberi, o maradt bolcsis, ok meg nm ovodakotelesek, bolcsiben kevesebb is a csoportletszam!


Ebbe az oviba ne kenyszeritsd, sajat fuleddel hallottad, h mar a nevelesi ev elejen sincs turelmuk, a te fiad meg nm veszi konnyen az akaralyt, nagyobb figyelem kellene neki, amit tuti nm fog megkapni es a kis lelke/onbizalma banhatja ezt meg

2019. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
80%

Az óvónővel beszéltél már erről? Mert az lenne a legfontosabb szerintem. Félig elcsípett dolgokból kár messzemenő következtetést levonni. Nem lehet, hogy te engeded el túl nehezen a gyereked kezét és ezt ő is érzi rajtad? Mármint a félelmet, a szorongást, az aggodalmat.

Amíg te görcsös vagy, addig ő sem lesz felszabadult. Beszoktatás volt egyáltalán? Vegyes csoportról van szó?

Nagyon sokat kell az oviról beszélgetni, ismerkedni ovin kívül is a csoportbeli gyerekekkel, összejárni és már nem olyan idegen, félelmetes neki. Türelmet kell kérni az óvónőtől és megértést, ha nem megy, akkor csoportváltás. Ha belőled ennyire árad az elégedetlenség, miért érezné jól magad a gyereked? Hiszen nem hülye, tudja, hogy olyan helyre viszed, amit te sem kedvelsz.

2019. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
előtte volt közösségbe, eléggé úgy néz ki, hogy nem tudja hogy működik egy közösség
2019. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Az ovónő is mondta hogy lelkibeteg a gyerek az ovitól nagyon sajnálja már ő sem birja nézni ahogy szenved! És még nem való neki az ovi. De köbe jött hogy költözünk akkor ovi váltás. Mivel itthon vagyok a kicsivel maradhatna velem itthon. Lehet halasztást kérni? Nem nagyon vagyok tisztában ezzel
2019. szept. 12. 14:04
 16/39 A kérdező kommentje:
A gyerekeket imádja a játszótéren játszóházban stb megy a gyerekhez beszélnek játszanak stb nagyon barátságos, gondoltam az ovi is jo lesz akkor. De nem ott nem mer semmit sem csinálni egy játekot nem vesz el semmi csak mozdulatlanul áll és pityereg. Nem értem hogy az oviban miert nem tud ugyan ugy játszani a gyerekekkel mint bárhol
2019. szept. 12. 14:08
 17/39 anonim ***** válasza:
88%

Nem kötelező még oviba vinni, csak következő szeptembertől.


De akkor ugyanez lesz, sőt, még rosszabb.


Nagyon sokat kell vele beszélgetni, már ovi előtti nyáron, hogy mi lesz majd az óvodában, milyen lesz, kik lesznek ott stb. Lelkileg felkészíteni rá. És akkor el lehet érni, hogy kifejezetten várja az ovikezdést.

2019. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat beszéltem neki az oviról nagyon várta nyílt napon is 2 órát játszott alig várta hogy elkezdje az ovit. 2 nap jo volt minden beteg lett következő héten vittem mire meggyógyult és onnantól kezdve nem hogy javulna még romlik egyre jobban sír és rettegve beszél itthon az oviról. Éjjel felkel bepisil mikor szobatiszta régota es nem lehet hozzá se szólni mikor álmában sir mert még rosszabb lesz. Reggel felkel ikegő hanggal mondja hogy anya megyünk ovikába ebéd után jösz értem. Amig uton vagyunk az oviba csak ezt hajtogattja odaérünk sir es nem akar bemenni
2019. szept. 12. 14:22
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántja valamelyik gyerek vagy óvónő? Mert azért ez nem normális viselkedés.
2019. szept. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Kérdeztem tőle azt mondja nem bántották de nem tudom, mikor az oviról kérdezek rémülten össze vissza beszél
2019. szept. 12. 14:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!