Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16éves beteg (trombocitopénia)...

16éves beteg (trombocitopénia) fiamat megverte egy nagyobb gyerek az iskolában. Fiam melkasán 5cm. Es bevérzés van! Of. Nek szóltam ő nem akarja hogy megtudja az igazgató, de azt mondta igazgatóit kap aki megütötte. Of adhat igazgatóit?

Figyelt kérdés

2014. okt. 2. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazgatóit nem adhat of, természetesen.

Nem akarja, hogy megtudja, mert az nem vet rá jó fényt.

2014. okt. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
nem, ofő csak ofőit adhat, igazgatóit csak az igazgató - esetleg a helyettese
2014. okt. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az mennyiben lényeges, hogy beteg a gyerek?

Marhara nem érdekelne amúgy az osztályfőnök, mennék az igazgatóhoz. Igazgatóinak amúgy semmi ertelme, de nem is adhat mas, csaka z igazgató.

2014. okt. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nemcsak igazgatói intő kérdése, testi sértés! Látlelet kéne!
2014. okt. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Enyhe sérülés is kiterjedt véraláfutást okozhat, ez a betegség egyik tünete.

Tehát ha a másik gyerek enyhébben mellkason ütötte, akkor neki már attól is bevérzése lehet, ami máson semmilyen nyomot nem hagy. Ez nem feltétlenül olyan bevérzés, amit nagy erejű ütés okozott.

Szóval nem biztos, hogy tényleg megverte, lehet, hogy csak meglökte, a fiad egyet lépett hátra, az állapota miatt pedig látványosabb lett a nyoma.

2014. okt. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
látlelet, igazgató, feljelentés.
2014. okt. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%
Persze. Feljelentés. Azért meghallgatnám a másik gyereket is. Amúgy meg te miért nem vagy iskolában? Anya nem kérdez ilyen hülyeséget.
2014. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

az igazgatói adása előtt az ügy kivizsgálása szükséges, amiről jegyzőkönyv készül, amit leiktatnak és az intézménynek 5 évig őriznie kell, utána évül el.

Szerintem az ofő nem akarja magát kitenni ilyen procedúrának, hiszen ott akár az ő felelősségét is kérdőre vonhatják.

Én mindenképpen beszélnék az ofővel, hogy hallgassa meg mindkét felet és ennek függvényében mérlegeljen.

Általában ok nélkül nem vernek meg senkit, valami konfliktusnak kell lennie előzményként. Ha ok nélkül verték meg a fiad, egyértelmű a dolog, de ha a konfliktus gyökerét sikerül feltárni, akkor kiderül, miért is történt verekedés.

Feljelentés felesleges, ha nem történt komoly testi sértés, hiszen az is sok procedúrával jár, ami a Szülőknek, a gyerekeknek és az iskola vezetőségének is kényes lehet...

2014. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Az osztályfőnöknek ilyenkor kötelessége jelenteni az ügyet az igazgatónak. Az ügy kivizsgálása a tantestület, és a vezetőség dolga. Orvosi látlelet, fegyelmi bíróság, majd ha úgy gondolod, feljelentés. Ha az iskola nem szeretne ügyet csinálni a dologból, te viszont nem akarod annyiban hagyni, mehetsz egyből feljelentést tenni a rendőrségen, amennyiben van orvosi látleleted.



16 évesen a gyerek már középiskolás. Középiskolában már nem elvárás a gyerekek folyamatos "megfigyelése", nem kötelező a tanároknak folyton a gyerekek mellett őrködni. Az osztályfőnököt akkor vonhatják felelősségre, ha az ő felügyelete alatt álltak a gyerekek, pl. szünetben a teremben tartózkodott, esetleg az ő óráján történt a verekedés.


Ha az eset ideje alatt "nem az ő dolga volt" figyelni a gyerekekre, max. annyit kérdeznek meg tőle, tudott -e a gyerekek közötti konfliktusról, vagy hogy mit gondol a gyerekekről.


Az iskolai büntetés lefolyása szerintem iskolánként változó. A házirend, és a tanáritestület dönti el.



Anno az én osztályomban is volt súlyos testisértés, az osztályfőnök lépésről lépésre tájékoztatta az egész osztályt a történésekről.

2014. okt. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Jezusoom.. Azonnal feljelentes?? Van egy lila foltja a fiadnak.Naes?? Vitted a vonalzot es lemerted az 5cmt? Vicc.. Semmi baja nem lesz,raadasul koransem biztos hogy a fiad olyan artatlan.Lehet,h o provokalta.Ne legyel mar naiv. Nekem is voltak balheim,veszekedeseim,de a szuleimet kihagytam ezekbol..Magam elinteztem.Ugyanakkor tudtam,ha barmi komoly vanszamithatok rajuk.

A fiad egy kicsit "anyucipicifia"nak tunik..

2014. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!