Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Elküldhetik a gyereket az...

Elküldhetik a gyereket az óvodából, ha ezek fennálnak később is?

Figyelt kérdés
3 és fél éves gyermek, most kezdte a kiscsoportot. Nem szobatiszta, nem beszél, nem kommunikál. Étkezése nem tiszta. Diagnosztizált betegsége (pl autizmus) nincs. Ha ezeket tekintve nem következik be rövid időn belül fejlődés, akkor elképzelhető, hogy egy gyermeket eltanácsoljanak az óvodából? Mennyi a türelmi idő a beszoktatáshoz?

2019. szept. 13. 17:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
A 8-av válaszadó írta le nagyon jól. Konkrétan ez a menete. El nem tanácsolhatják. A legrosszabb, ami történhet, hogy speciális oviba kerül. És hidd el, ez sem biztos, hogy rossz. Én gyógyped.vagyok egy ilyen oviban. 7 gyerekre vagyunk hárman, rengeteget foglalkozunk velük. A kérdés viszont bennem is felmerül, eddig nem kapott fejlesztést a kisgyerek?
2019. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy egyàltalán nem beszél, kommunikál e, vagy csak az oviban.


Ismerős kislány egy mukkot sem szólt az oviban, bármi volt is, nem mutogatott meg semmi, holott otthon szép szókincse volt. Ovi jelzett, gyógyped kijött, felmért, szülőnek szóltak, szakszolgálat, vadaskert, mutizmus, fejlesztés 5 éves korára lett meg a lánynak.


Utálta az ovit, szemetek az óvónők, szülők nem akarták kivenni onnan, jelenleg is odajár, van problémás gyerek, aki bántja is.


Az ovi ki nem rakhatja, de ne járasd oda, ahol nem bírják, akár csak későn érő, akár problémás, ha nem kedvelik, vedd ki.

2019. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
5.válaszoló,mint a katonaság. Hajrá!!, 😔
2019. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, ha fennmarad ez az egész, akkor tanácsadóhoz kell vinned, a gyereket megnézik, hogy alkalmas e abba a környezetbe vagy inkább speciális oviba kéne beadnotok.


Az egyik rokonom kislánya, amikor kezdték az ovit, akkor mondták, hogy oviba fel se veszik a nem szobatiszta gyereket.

2019. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egy ismerős gyermekéről van szó, nem saját és ezt direkt nem is akartam forszírozni. Pont ugyanúgy nem értem a dolgot, mint ti, ezért is volt a kérdés.

Az egyik kérdésre válaszolva: nem, otthon sem beszél és mutogatás se, csak azt jelzi hogy vegyék fel (nyújtózik fel) és hogy menjen vele az anyja valahova (húzza a kezét).

2019. szept. 16. 09:58
 16/16 anonim válasza:
100%
Húzza az anyja kezét? Szerintem sürgősen ki kell vizsgálni autizmus irányába. Sajnos ez egy elég tipikus tünet, hogy a felnőttek kezét húzza, és azzal mutatja, hogy mit szeretne.Minél korábban el kell kezdeni a fejlesztését.
2019. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!