Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Párom és én 1helyen dolgozunk,...

Zozo002 kérdése:

Párom és én 1helyen dolgozunk, ahol nagy leépítést jelentettek be, párom terhes, még nagyon az elején van.1 hónapon belül elkezdik a leépítést, azt mondták, hogy a terhes kismamát is elküldhetik majd. Nekünk már ebben az esetben is járni fog a gyed?

Figyelt kérdés
Ő is több éve dolgozik ugyanott.
2012. febr. 12. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

a lényeg, hogy a szülés időpontjában biztosítva legyen, az előtte való 2 évben pedig legyen 365 biztosított nap...

nem tud elmenni táppénzre??

biztosításnak számítana amúgy a munkanélküli is, csak az ugye x napra jár (nem akartam h'lyeséget írni, mert nem néztem utána meddig)

2012. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
NEM küldhetik el.
2012. febr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Már elküldhetik, a kormány elintézte
2012. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom csoportosl étszámleépítés esetén eddig is elküldheték volna... vagy nem?
2012. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A szülés időpontja év vége fele lesz,ha most el is megy táppénzre mi a garancia,hogy a születéskor még nem lesz elbocsájtva? ez a nagy bajunk,hogy minden 3 emberből 2 menni fog.de ha most megy el tgyásra,akkor már elvileg járnia kellene a gyednek,vagy sem?
2012. febr. 12. 12:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Csoportos létszámleépítéssel nem lehetett régen se elküldeni.

És most sem, a kormány annyit változtatott, hogy a felmondás közölhető már a terhesség alatt is, de a felmondási idő csak a felmondási védelem lejártakor ( a gyerek 3 éves kora) kezdődhet el. Ami egy teljesen jó változás, mert lehet rá készülni, hogy új munka kell.


Úgyhogy a párod munkaviszonya megmarad, járni fog a gyed.

2012. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem küldhetik el, engem sem tudtak elküldeni:)) pedig de szerette volna a főnököm:)) hát nem jött be nekik!!!!
2012. febr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. utolsótól kérdezem,hogy akkor a lényeg,hogy még a nevek bejelentése előtt,be kell jelenteni a terhességet?veszélyeztetett terhes lesz(kor+magas vérnyomás miatt),és sajnos tavaly már veszítettünk el babát :( úgyhogy az orvos szerintem ki fogja írni még a hónapban,ha kérjük
2012. febr. 12. 12:11
 9/16 A kérdező kommentje:
Márciusba indul a leépítés,de mi még akkor is csak 6-7 7hétről beszélhetünk majd..
2012. febr. 12. 12:12
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít mikor jelentitek be, én is listán voltam már, van egy olyan része a törvénynek, hogy még akkor sem küldhet el ha már tudta, hogy terhes de eltitkolta!!! Én is veszélyeztetett vagyok..Azért amint orvosilag igazolt a terhesség már bejelentheti, első uh-után nődoki kilences kóddal felveszi és kész. Ha közbe listára kerülne akkor sem tudnának mit tenni, hisz a nőgyógyász igazolni tudja, hogy a kismama abban az időben már várandós volt , még ha akkor nem is volt még papírja róla.
2012. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!