Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovikezdés 4 évesen. Megbántad?

Ovikezdés 4 évesen. Megbántad?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérem, hogy csak az válaszoljon, aki visszatartotta a gyerekét és felmentést kért a 3 éves ovikezdés alól.


Megbántátok a döntést? A gyereknek jót tett a plusz egy év, érettebben, könnyebben kezdett egy évvel később?


2019. szept. 28. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Én magam kezdtem így


Nagyon sajnálom, hogy nem kezdhettem hamarabb


Nehezen illeszkedtem be, pedig nyitott személyiség vagyok


Nehezemre esett a szereplés, mert nem voltam gyakorlott.


Plusz

6 évesen mentem suliba


Nem voltam 2 egész évet óvodás

2019. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem bántam meg, bár eü.ok miatt tartottam vissza. 8 éves iskolás, szintén 6 évesen kezdte, jó tanuló, igazi gyerek, nagyon társasági ember sportol ... mit mondhatnék még? Minden oké vele. Bár sose gondoltam, hogy ezen múlna.
2019. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A lányom éppen 3 éves, tehát pár napon múlik az is, hogy idén egyáltalán mennie kell. Így viszont biztosan nem fogom iskolába engedni 6 évesen (tudom, az új törvény, de nálunk már most megvan az új rendszer, működik a visszatartás), és ha most kezdene, akkor 4 évet járna oviba, ha csak jövőre, akkor 3-at.
2019. szept. 28. 18:37
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

4 évesen kezdett, nem bántam meg, bár csak részben döntöttem én róla. Ajánlották, hogy maradjon még bölcsiben, örülök, hogy a megszokott közegében maradt, egy évvel később sokkal jobban vette az akadályokat(konfliktuskezelés) mind a gyerekekkel, mind az óvónőkkel.


Viszont 3 évesen már olyan szociális igénye volt, amit a 2,5 évesek nem tudtak kielégíteni, így nagyon sokat kellett vinnem gyerektársasàgba, hogy úgy érezze van barátja, tudja kinek a kezét fogni, együtt mászókázni, szerepjàtékozni..

2019. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Én a nagyokat 4 és 5 évesen vittem, akkor is csak délelőttre. Egyáltalán nem bántam meg, teljesen jól be tudtak illeszkedni, nem volt gond a beszoktatással, addigra teljesen megértek rá. Az otthon töltött évek nagyon jók voltak, nagyon jó bizalmi kapcsolat alakult ki a gyerekek és köztem. A pici 2 éves, őt is csak 4 évesen szeretném majd vinni. A nagyokkal is és vele is járunk egyébként gyerekes társaságba, de a pici még nagyon matrica, abszolút nem érett még a tőlem való elszakadásra. Nekem fontos, hogy amíg lehet, velem legyenek. De van, akinek ez nem jön be hosszabb távon, szerintem ez mindenkinek egyéni.
2019. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

De kérdező, most így 3 évesen kijelented h nem fogod engedni 6 évesen iskolába??ez komoly? Nem azt kell nézni h iskolaérett lesz-e akkor?

Amúgy 3 évig bőven elég oviba járni iskola előtt.

2019. szept. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Aha, komoly! Második gyerek, túl vagyok egy iskolakezdésen, ismerem a rendszert, voltam már iskolaérettségi vizsgálaton és ismerem a helyi logopédia és nevtan álláspontját, akik látatlanul is azt mondják, hogy nyári gyerek semmiképpen ne menjen iskolába, tavaszinak is jobb, ha nem.

Te amúgy komolyan látatlanul bírálsz másokat úgy, hogy 5 sort olvastál róluk? Tényleg???

2019. szept. 29. 12:06
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen, mert ez nettó baromság amit írsz, minden gyerek más, tehát nem tudhatod h 6 évesen iskolaérett lesz-e vagy sem. De te tudod. Tartsd vissza, aztán érettségizzen 20 évesen...
2019. szept. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A kérdésembe kiírtam, hogy kérem, csak azok válaszoljanak, akiknek van olyan gyereke, akit 4 évesen adtak be az oviba.

Neked van? Ha igen, kérlek írd le a tapasztalatod, ha nincs, akkor értő olvasás alapján zárd be a kérdésemet. Borzalmasan unom már a neten ezt a jelenséget, hogy arctalanul megmondóemberekkel van tele minden oldal és kérés nélkül bírálnak, ontják a véleményüket, minimális információk alapján. Lehet más véleményed, de kérlek, hogy tartsd meg magadnak és ne akarj mindenáron meggyőzni, mert nem biztos, hogy Nálad van a bölcsek köve. Az én életem, én élem, az én elveim szerint. Neked holnap még ugyanannyiba fog kerülni a kenyér attól, hogy a gyerekem megy suliba majd 6 évesen vagy nem. De értjük, okos vagy, megmondtad, én meg a hülye vagyok, aki visszatartja. Ha azt mondom, hogy igazad van, akkor jobban alszol? Mert ezen aztán ne múljon a békességed! :)))

De még egyszer mondom: értő olvasás, általános iskola 1-2 osztály, a kérdésem nem hozzád szólt és nem a Te véleményedet kérte, hanem olyanokét, akik ilyen helyzetben vannak vagy voltak. Talán Neked sem ártott volna egy évvel később kezdeni.... és igen, személyeskedek, mert borzalmas unom ezt a jelenséget. NEM EZ VOLT A KÉRDÉS. És már most túl sokat szántam erre....be is fejeztem.

2019. szept. 29. 22:27
 10/12 A kérdező kommentje:
Javítom: *kérdésemben
2019. szept. 29. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!