Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportos nem mehet kirándu...

Kiscsoportos nem mehet kirándulni. Többi lent?

Figyelt kérdés

Kislányom kiscsoportba jár, és az óvodájában az a szokás hogy kiscsoportosokat nem visznek kirándulni messzebbre. Ez nem is lenne gond, csakhogy vegyes csoportba jár, amiben a legtöbb gyerek középső vagy nagycsoportos, és hallja hogy mennek, és most szembesült vele, hogy ő nem mehet. Szerintem teljesen jogosan érzi, hogy kimarad valami jó dologból. Sírt szegény, amikor beszéltünk erről. Annyira sajnálom szegényt, mert szívesen menne. Még az sem vigasztalta, hogy Apával otthon lehet (ami ritka, és máskor örül, ha elviszi valahova), sem az, hogy egy szuper programot helyeztem kilátásba, ő a csoportjával menne.

Nem tudom, hogyan segithetnék neki, és igazságtalannak érzem a helyzetet, hiszen a kicsik is ugyanúgy a közösség tagjai. Másfelől ezen nyilván az előző éveken a többiek is átmentek, ők is megértették, az én kislányomnak is meg kéne értenie... de attól ez még nem lesz igazságos.

Még azon gondolkoztam, rákérdezek az óvónőknél, Apával együtt lehet e csatlakozni. A férjem úgy gondolja, túl fog rajta lépni a kislány és már megvan, hogy hova viszi az ovis kirándulás helyett.

Vegyesek az érzelmeim...

Az aggodalmam azért van egyrészt, mert nem szokott ilyenen sírni, másrészt mert hiába bármilyen szuper program, nem biztos, hogy felér a csoportjával most már, majdnem 4 évesen (évvesztes) .

Került valaki esetleg hasonló helyzetbe, és ha igen akkor hogy oldotta meg? Vagy én reagálom túl?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. okt. 2. 22:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Te reagálod túl. Jövőre menni fog ő is. 😊
2019. okt. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Már értem, miért panaszkodnak az óvónők a szülőkre. Az élet nem mindig azt adja, amit akarsz, és lesznek még hasonló szituációk a gyerek életében. Most az van, hogy nem hagyod a gyerekednek megvívni a saját kis csatáját magában. Akaratos, elkényeztetett, pökhendi lesz felnőttként,ha már most ölharcra mész mindenkivel, mert nem az van, amit a gyerek mond. Jó ég...
2019. okt. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
1es köszönöm. 2es, én nem állítottam, hogy olharcra mennek, egy kérdés volt, dehat mindenkiben azt látjuk rossznak, ami tul. képpen saját magunkban hiba. A válasz hasznosítható részét neked is köszönöm.
2019. okt. 3. 00:33
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Hogyhogy hogy oldotta meg? Úgy h el kell magyaazni a gyerekenk, h az a szabály h kiscsoportosok nem mehetnek, és a szabályokat be kell tartani. Jövőre majd mehet ő is. Én egyetértek amúgy h kicsiket még nem visznek messzebbre. Majd megnyugszik.

Túlreagálod.

2019. okt. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Az én lányom is vegyes csoportba jár, és lesznek még ilyen külön programok, ahova a kicsik nem mennek-pl nálunk csak a nagyok mennek úszni, csak a nagyokat viszik bábszínházba.

Nálunk pl van fél napos kirándulás mindenkinek, és egész napos csak a nagyoknak.


Ezen mindenki átesik, először fogadd el te, és utána a kislányod is el fogja fogadni.

2019. okt. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Rajtad érzi azt, hogy te bizony megsértődtél ezen. Az általános, hogy nem visznek kiscsoportosokat messze kirándulni. A rendszert kellene neked elfogadni, mert akkor tudod a lányodat is megnyugtatni.

Most nem megy, majd jövőre.

2019. okt. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem is fel kell tudni ezt dolgozni, de elég döbbenetes rendszer.

8 csoportos oviban dolgozom vegyes csoportokkal és minden óvónő képes arra, hogy elvigye a kicsiket is bármilyen programra.

2019. okt. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Ugyan mi a döbbenetes ezen? Ha majd a nagycsoportosok ballagnak, akkor a kiscsoportosokat is el kell búcsúztatni, mert szegények nem értik meg, higy ők még nem mennek iskolába?
2019. okt. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Kiscsoportosokat nálunk sem visznek kirándulni. Ez szinte minden oviban így van. Nálunk mondjuk nincs is olyan csoport, ahova 3 korosztály jár. De jogos, hogy kiscsoportost nem visznek. Mikor a fiam kiscsoportos volt, akkor nem mentek sehova. Lányom járt vegyes csoportba, ott fele-fele arányban voltak nagyok-kicsik, a kicsiket nem vitték. Gondolom azért nem a gyermeked az egyetlen kiscsoportos a csoportban.
2019. okt. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Az én fiamat sem vitték kiscsoportban kirándulni, max fagyizni vitték el. Nem sértődtem meg ezen, meg annyira meg sem érintette. Elmondtam, ha nagyobb lesz, mehet velük.
2019. okt. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!