Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ki lehet venni a gyereket az...

Ki lehet venni a gyereket az óvodából, ha nincs új ahova mehetne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Középső csoportos óvodás a lányom, Budapest egyik "elitebb" kerületében.

Nem tudom hogy és miért, de bekerült a csoportba néhány "nem túl elit" gyerek is.

Rendszeresen ellopják a gyerektől (nemcsak az enyémtől, hanem a többiektől is) a játékaikat, ruháikat. Már szakadt, otthoni rongyokban járatom az óvodába és játékot nem vihet be. Nem érti miért viselkednek így vele, amikor ő tudja, hogy másét nem veheti el, mást nem bánthat. Nem tudom neki elmagyarázni, pedig próbáltam az ő szintjén elmondani.

Elegem lett az óvónőkből, akik képtelenek megoldani a helyzetet, már többen is voltunk bent szülők. A legszebb az, hogy másnap a lopós gyerek simán bemegy abban a cuccban, amit előző nap nyúlt le valamelyik gyerektől.


Jelenleg betegszabin vagyok a gyerekkel, mert nem vagyok hajlandó visszavinni abba az óvodába és nem találtam másikat, ahova vihetném.


Eszembe jutott a rendőrség, de ugye a kiskorú nem büntethető, a szüleik meg finoman szólva szarnak rá, úgysem tudnának velük mit kezdeni.


Nem tudom mit csináljak, már nem is szívesen megy óvodába, ráadásul azt mondta, hogy fél azoktól a gyerekektől...


Mi lehet a megoldás?


2019. okt. 26. 02:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Az óvoda ugye kötelező, csak nagyon indokolt esetben adnak felmentést. Nincs mese, addig kilincselsz míg nem találsz másikat vagy visszaviszed oda.
2019. okt. 26. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Jézus,falusi oviban dolgozom ahol 150 gyerekből 140 roma kisgyerek van,de ilyet senki se merne megtenni. A vezetőtök mit csinál,csak a fencijét vakargatja? A megoldás,a szülöket reggel fél kilenctöl az oviba be nem engedni délután 3 óráig,akkor is csak az udvarra jöhetnek a gyerekekért. A kölykökre meg figyeljen a két óvónő meg a dajka,ök mit csinálnak hogy nem veszik észre a lopásokat? Nálunk is volt probálkozás ilyenre,de csak mindig egyszer probálják meg, amit kapnak nem teszik zsebre.
2019. okt. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

"A legszebb az, hogy másnap a lopós gyerek simán bemegy abban a cuccban, amit előző nap nyúlt le valamelyik gyerektől."


Ha ilyen történik, akkor oda állsz a gyerek még a szül ő elé, hogy Pistike, ez a Zsuzsika pólója, most azoknnal vissza adod.

Ennyi.


Amúgy meg de, lehet feljelentést tenni, majd előveszik a szülőket. Ki az az idióta, aki nem tudja, hogy a saját gyérekének milyen ruhája, játéka van és nem tűnik fel neki, higy valahonnan újat szerzett a kölök ?

2019. okt. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk mondjuk tök alap, hogy mindenkinek mindenében benne van a jele, nálatok nem? Ird/vasald bele, és akkor nincs vita kié. Amúgy tök hihetetlen nekem hogy szándékosan ellopná valaki a lányos ruháját és még másnap abban is vinnék oviba... :/
2019. okt. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Más okból(nem találtam megfelelőt, ahol fogadják is), de a gyerekem nem járt oviba vagy fél évet. Senkinek nem tűnt fel.


Lopni nem tudom, hogy tudnak, a gyerekekre figyelnek az óvónők, a dajka, meg a ped.assz..


Nálunk a csoportból ki kell menni, hogy a ruhákhoz jussanak a gyerekek.


Ha egy óvónőnek nem esik le, hogy a gyerek kimegy a csoportból, azt büntetni is kéne, jobb esetben lopni megy, rosszabban az utcára.


5 éves a gyerekem, el nem tudom képzelni, hogy ebben a korban olyan tudatos legyen egy gyerek, hogy lopni tudjon.


Szülőkről már simán el tudom képzelni.


Kerülje a gyerekeket, ne barátkozzon velük!

2019. okt. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Ez mégis mitől lenne elit ovi? (egyáltalán mi ennek a kifejezésnek az értelme?) Nálunk az "egyszerű" kis falusi ovinkban sem történik semmi ilyesmi,mint amiket itt leírtál. Még soha semmije nem tűnt el egyik lányomnak sem.

Keress neki másik ovit, nem hiszem h lehetetlen lenne.

4 éves kortól kötelező járnia!

2019. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom van az ovinak egy vezetője is. Miért nem fordulsz hozzá panaszt tenni?

En a szülők elé állnék, és számon kérném őket, plusz visszakérném a dolgokat. Ha ez nem megy, akkor óvoda vezető. Ha ez sem, akkor tovabb mennék.

A fiam sima egyszerű, nem "elit" oviba jár, és max azért került rá más ruhája, mert az összes váltásat összekente, de mosás után masnap vissza is vittem. Ahogy a többieknél is volt már ilyen.

2019. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk nálunk az anno rendszeresen előfordult, ha nem én mentem a gyerekért, hogy más ruhában jött haza. Aki érte ment nem tudta, miben ment el otthonról a gyerek, azt adta rá, amit a zsákjában tálalt. Az pedig nem feltétlenül volt az övé, mert a mellette levongyerek simán tetette a másik zsákba, ahogy az enyém is eltévesztette időnként, hogy melyik is az ő zsákja. Ilyenkor én írtam egy kis cetlit, hogy x ruhadarab nálunk van, amint kimostam hozom vissza. Ilyen kos cetlikkel rendesen tele volt az üzenőfal, kb minden gyereknel előfordult. Senki nem csinalt belole gondot. De olyan soha nem történt, hogy ne kerultek volna vissza a dolgok a tulajdonosokhoz
2019. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem akartam kiírni azt, hogy Buda gazdagabbik kerületében lopnak a cigánygyerekek az óvodában. Nem csak véletlen cseréről van szó, már több apuka is szólt a szülőknek, de sejthetitek mi volt a reakció. Az óvoda vezetése "nem tud mit tenni".
2019. okt. 26. 13:09
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

"sejthetitek, mi volt a reakció"

Nem, én nem sejtem, mi volt? De most komolyan, ha egy gyerek ellopta a másik ruháját és az van rajta, és ezt be lehet bizonyítani, akkor mi a reakció? Hogy hazudnak? Vagy nem lehet bebizonyítani, mert nem rajzoljátok bele a gyerek jelét a ruhákba? Akkor mostantól tegyétek meg, és buktassátok le őket.

Amúgy lehet panaszt tenni a fenntartónál. Annak legalább nyoma van.

2019. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!