Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ki lehet venni a gyereket az...

Ki lehet venni a gyereket az óvodából, ha nincs új ahova mehetne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Középső csoportos óvodás a lányom, Budapest egyik "elitebb" kerületében.

Nem tudom hogy és miért, de bekerült a csoportba néhány "nem túl elit" gyerek is.

Rendszeresen ellopják a gyerektől (nemcsak az enyémtől, hanem a többiektől is) a játékaikat, ruháikat. Már szakadt, otthoni rongyokban járatom az óvodába és játékot nem vihet be. Nem érti miért viselkednek így vele, amikor ő tudja, hogy másét nem veheti el, mást nem bánthat. Nem tudom neki elmagyarázni, pedig próbáltam az ő szintjén elmondani.

Elegem lett az óvónőkből, akik képtelenek megoldani a helyzetet, már többen is voltunk bent szülők. A legszebb az, hogy másnap a lopós gyerek simán bemegy abban a cuccban, amit előző nap nyúlt le valamelyik gyerektől.


Jelenleg betegszabin vagyok a gyerekkel, mert nem vagyok hajlandó visszavinni abba az óvodába és nem találtam másikat, ahova vihetném.


Eszembe jutott a rendőrség, de ugye a kiskorú nem büntethető, a szüleik meg finoman szólva szarnak rá, úgysem tudnának velük mit kezdeni.


Nem tudom mit csináljak, már nem is szívesen megy óvodába, ráadásul azt mondta, hogy fél azoktól a gyerekektől...


Mi lehet a megoldás?


2019. okt. 26. 02:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
18%

Elit ovi fizetos, megis akkor vannak annyira elitek mint a te gyereked ha tudja fizetni a koltsegeket.

Ha meg nem fizetos akkor nem lehet annyira elit.

2019. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
29%
Buda gazdagabb kerületére teljesen jellemző, hogy lopkodós cigány gyerekek járnak oda, na ne fárassz már. Cigányt is akkor látok arra, ha lomtalanítás van.
2019. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Az oviban történt tragédia után,mialatt a dadusok és ovinénik magukra hagyták a gyerekeket,én simán elhiszem hogy vannak olyanok is akik carnak a lopkodásra.
2019. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hat szomoru. Turis ruhaba jarstnam,azt nem sajnalnam de felhaborito. Kinek van arra ideje figyelni,hogy melyik gyereken kesz a ruha amit en vettem. Nevetseges. Sok mindenr megemgednek maguknak a ciganyok,az teny. Nemreg jottem ki a terhespatologiarol,ott is renegetegen vannak (elhanyagolt terhesgond.miatt) es cirkuszolnak . Szoltunk a novereknek,de azt mondtak nem lehet nekik szolni ,mert diszkriminacio. Mondom mi van? A feherre raszolhatu k,de a ciganyra nem? Elegem van beloluk mar. A jogaikat rohadtul tudjak,de viselkedni nem.
2019. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!