Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Amikor az óvodából haza KELL...

Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben. Van ilyen törvény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elköltöztünk, így sajnos az óvoda váltás is muszáj volt.

Beíratáskor a vezető óvónő kerek perec közölte, hogy aki gyesen van, vagy munkanélküli, annak haza KELL vinni a gyereket fél 12-12 kor minden nap...

Hallottatok már ilyet?

Mert én még nem...

állítólag kevés a fekhely, ezért IS.

pfff...nem tudom mi tévő legyek.

Ráadásul gyermekem sajátos nevelési igényű gyermek is.

Nagycsoportos lesz most.

Mire hazaérek, már lassan indulhatnék is vissza, 7 hónapos gyerekkel vagyok gyesen, ő akkor mikor ebédel, mikor alszik?

Ne értsetek félre, nem útban van nekem itthon a nagyobb gyerek...


2013. júl. 11. 23:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Olvastam erről egyszer egy cikket a Nők lapjában, egy anyuka panaszkodott ugyanerről, és az újságban felvilágosították, hogy ha egy gyereket felvesznek óvodába, az egész napos felvételt jelent, nincs olyan, hogy kötelezően el kell hozni délben. Ne hagyd magad! Én megemlíteném, hogy az állam tudtommal a teljes napra finanszírozza a gyerek őrzését-ellátását, és ha ő ezt nem így tudja, szívesen megvitatom vele a témát valamelyik illetékes hatóságnál is.
2013. júl. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

Én meg elcsodálkozok azon, hogy akik otthon vannak, tudnák otthon nevelni a gyereket, azok akadnak ki a legjobban, ha nyári szünetben sem tudják szerencsétlen kicsit lepasszolni.

Nem tudom, hogy tövényileg helyes-e vagy sem, de pedagógiailag nagyon is helyes. Ha otthon van a szülő, az ő kötelessége lenne nevelni a gyermeket.

2013. júl. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Milyen SNI-s a gyereked?
2013. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Törvény nem hiszem, hogy van, viszont a normálisabb szülőket általában indokolt esetben megkérik az óvónők, hogy vigyék haza ebéd után a gyereket.Persze csak azokat, akikről tudják, hogy nincs munkájuk, vagy GYES-en vannak másik gyerekkel.

Indokolt eset lehet pl. az óvónőhiány mikor délután összevonás van és ha minden gyerek bent marad akkor képtelenség a csoportokat összevonni, viszont elegendő pedagógus nincs, hogy délután is minden csoportra jusson egy.

Valóban lehet indok a helyhiány is, nálunk is van, amikor már szinte egymás szájában vannak az ágyak ha kivételesen minden gyerek ott alszik.


Vannak normálisabb szülők akik ezt megértik, általában ők haza is viszik a gyereket.

Amúgy meg ha belegondoltok, ebéd után már szinte semmi nem történik.

Lefekszenek aludni, felkelnek, uzsonna és már mennek is haza. A lényegi foglalkozások, játék mind délelőtt, ebédig van.

2013. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok helyen van így! (szinte mindenhol). Milyen messze laktok az óvodától, hogy mire haza érsz reggel már mehetsz is a gyerekért vissza az oviba?
2013. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Golan Trevize ***** válasza:
66%

De van törvény, és a törvény azt írja, hogy az óvoda köteles egész nap a gyermek ellátásáról gondoskodni.


[link]


24-es paragrafus 4-es pont.

2013. júl. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Akik szidják a kérdezőt, azok biztosan nem próbálták még egy csecsemő és egy óvodás napirendjét úgy összeegyeztetni, hogy pont délben, az ebédidő közepén még némi utazgatást is beleillesszenek. Ha a szomszéd utcába kellene öt perc alatt átugrani a gyerekért, nyilván fel sem merült volna a kérdés.

Ha a nagyobbik nem nagycsoportos lenne, ami már kötelező, én háromszor meggondolnám, hogy beadnám-e ilyen feltételekkel óvodába.

2013. júl. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is helyhiány volt, egy másik csoportba raktak át néhány gyereket aludni,ahol kicsit kevesebben voltak.Előtte-utána saját termükbe voltak.
2013. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően hibásan közelítjük meg a dolgot:

az óvodavezető azt mondta, hogy haza KELL vinni a gyeses szülő gyermekét délben.

az egyik válaszoló belinkelte a jogszabályt, miszerint egész napos ellátást KELL biztosítani a gyermeknek.

Két egymásnak feszülő "KELL"

A jogszabály persze erősebb....de hol van az emberi oldal?

hogy tényleg kevés a hely!

hogy a zsúfoltság pont az SNI-s gyerekek többségének nem megfelelő!

hogy a szülő aggódik, hogy nagycsoportos gyermeke esetleg lemarad valami fontosról a félnapos óvoda miatt.

hogy talán segítséget várna a két különböző korú/igényű gyermek napirendjének "összefésülésében"


Úgy érzem, hogy az óvodavezető és a szülő is erőből próbálnak megoldani egy olyan helyzetet, melyhez a jogszabály szögletes alkalmazása sok is , meg kevés is. Konkrét emberi helyzetről van szó, konkrét emberekről szól a történet, nem a hideg betűk alkalmazásáról.

2013. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%
De még mindig nem tudjuk, hogy milyen SNI-s a gyereke a kérdezőnek.
2013. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!