Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti beírattátok a gyereket...

Ti beírattátok a gyereket úszásra?

Figyelt kérdés
Nem tudom érdemes e, mert úszni nyáron is meg tud tanulni, és ez is egy plusz hely lenne ahova el kell járni vele. De lehet, hogy jót tenne neki a mozgás, meg a többi gyerekkel itt is tudna barátkozni stb., nem tudom beírassam e.
2019. nov. 17. 19:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyobbik járt, télen is, nem szedett össze semmit és nem volt betegesebb, sőt. A kisebbik születésével aztán abbamaradt, mert messze is volt, meg nagyon macerás volt mondjuk a kicsit overálból ki-be öltöztetni az uszodai negyven fokban kergetni a medence körül, amíg a nagy végez. Azért kicsit lelkiismeret-furdalásom van, hogy aztán a sokféle különóra miatt ez a kicsinél később is kimaradt, mert nagyon fejlesztő az úszás, mint mozgásforma (felér a divatos tsmt tornával), jó a gerincnek, és tényleg olyan 3-5 év között a legkönnyebb megtanulni, na meg nyaralásokon nagyon megnyugtató, ha strandon vagyunk vagy csónakázunk. Bár nyaranként szoktak járni mindketten intenzív egy hetes tanfolyamra, hogy a kicsi is megtanuljon, de persze azért az más. Szóval ha teheted, írasd be, jó dolog.
2019. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nálunk ovi keretében is van lehetőség úszás oktatásra be íratni, ez heti egyszer van délelőtt a város uszodájában. Illetve külön is jár a lányom, heti kétszer, ez egy uszodás oviban van.

A kislányom nagyon szereti, főleg a délutánit.

2019. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

3 hónapos koruk óta úsznak a gyerekeim (babaúszás). 4 éves kor után már rendes úszásoktatásra jártak, ahol már szülő nélkül, oktatóval vannak a vízben.heti 2 alkalom.nagycsoportban pedig nálunk "kötelező" az úszás, igy akkor még heti 1 alkalom. Én nagyon nagyon jónak tsrtom az úszást, koncentráciot, mozgást, erömlétet, immunrendszert is fejleszti. Soha semmi betegséget nem szedtünk össze az uszodából.

Én nagyon javaslom!

Viszont emlékszem, mikor én voltam ovis (25 éve), minket is vittek úszásra és volt egy kislány aki rettegett a víztöl, a lábujját nem volt hajlando beledugni és állandoan eröszakkal rángatták be a vizbe, visitott mint a malac. Aki ennyire fél, annak nem valo, ezt be kell látni.

2019. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
45%

Én tavaly beírattam. Két hónapot járt, de hétről hétre egyre rosszabbul viselte. (Egyszerűen fél a víztől, sírógörcsöt kap, ha a szemébe vagy a fülébe megy). Alkalomról alkalomra reméltem, hogy jobb lesz, mígnem az utolsó alkalom előtti este alig tudott elaludni, annyira sírt és szorongott. Másnap elment, de utána kivettük a csoportból. Idén el sem kezdte. Az oktató is megmondta, hogy fogalma sincs meddig jutna vele, de nem sok esélyt jósol a dolognak. Valószínűleg a többit is feltartotta.

Én egyébként általános iskolában kötelező jelleggel jártam úszni, az ötöst meg is kaptam belőle és mai napig sem tudok úszni.

2019. nov. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott, le is írná, hogy mi nem volt hasznos abban, hogy leírtam a személyes tapasztalatunkat? Vagy csak itt éled ki magad?
2019. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon hasznos a válaszod. Gyerekfüggő ez is, mint minden más.

Az én tesóm képes volt úszás előtt belázasodni, hogy ne kelljen mennie. Hiába erőltették.

2019. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!