Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti adtok külön ajándékot...

Ti adtok külön ajándékot karácsonyra az óvónőknek, ha a csoport közösen dobott össze ajándékra?

Figyelt kérdés
Vettünk közös ajándékot az óvónőknek és a dadusoknak. Csütörtökön lesz a karácsonyi ünnepség és nem tudom mi a szokás ilyenkor. Ha adok, de senki más nem, akkor nyalisak hisznek. Ha mindenki ad, csak én nem, akkor meg sóhernek. Nem tudom mit illik ilyenkor.
2019. dec. 17. 15:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
67%

"csak így nem értem mi értelme volt a közös ajándéknak, ha így is vannak, akik túl akarnak tenni a többin. "


Ne, akár senki túltenni senkin. A közös ajándék egy udvariassági ajándék, a csoport együtt mond köszönetet. Aki meg úgy érzi, az óvón ő valami extrat tett, vagy siman vsak szeretne oromet szerezni, az ad külön is. Pl én egy nyelvtanfolyamon vagyok csoportasszisztens és mi mindig adunk csoportosan ajándékot a tanárnak, és a 24 résztvevőből -tán ha 2 van, aki nem ad egyénileg. Én is adok, nekem is adnak és megmondom őszintén, kimondottan jól esik, amikor ada jön az illető az ajándékával és elmondja, hogy ezt azert adja, mert.... Jo erzes es egeszen mas, mint amikor a csoport ad valamit. Es konkretan teljesen mindegy, hogy mi az ajándék, az az érték, amiért adja.

2019. dec. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
85%

Azért adjatok külön ajándékot, mert adni szeretnétek. Mert megérdemli, mert fontos nektek, mert szereti a gyereked, mert szívből jön, stb.

Szerintem legalább annyira kínos (óvónőnek is) utólag odaállni az ajándékkal, és csak azért adni, mert kínos volt nem adni...

2019. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Nem lesz kínos. Holnap megy a gyerek utoljára, elköszönésként ezzel kíván boldog ünnepeket.

Azt semmiképp nem akarom, hogy úgy könyveljék el, hogy "Na a Pistike nem adott semmit." Azt sem akarom, hogy mondjuk Balázska vagy Klárika előnyt élvezzen, mert ők külön is megajándékozták az óvónőket.

Ráadásul mint írtatok, azért adnak ajándékot, mert valami extra figyelmességet köszönnek meg vele. Talán az én gyerekem is extra figyelmet kap majd, ha elég figyelmes leszek én is.

2019. dec. 19. 19:09
 14/31 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom... nem az ajándékkal kell elérni ezt az extra figyelmet.

Az én gyerekem kisiskolás. Holnap van az osztálykarácsony. Fogalmam sincs, hogy vettek-e közös ajándékot az szmk-s szülők. Viszont Ő ma vitt. vagyis én vittem, délután, mert holnap már nem én megyek a gyerekért. Akkor adta oda a gyerek, amikor már nem volt ott senki más. Nem a "kirakatnak" csináltuk.

És természetesen az ajándékot nem a gyerekkel azonosítja, hiszen valószínű senki nem gondolja, hogy a gyerekek saját fejéből pattan ki a dolog :o

2019. dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Nyilván nem gondolja, hogy a gyerek ötlete volt. Pontosan tudja, hogy anyuka ötlete volt. De ezzel igenis extra figyelmet veszel a gyerekednek, hiszen egy pedagógus mivel tudná meghálálni neked a kedvességet, mint azzal, hogy a gyerekedhez kedvesebb. Ezzel nincs is baj. Ez csak annak baj, aki nem tudja ilyen formában megvásárolni a plusz mosolyt, a határesetnél felfelé görbülő jegyet, az esetleges vitáknál a te gyereked felé húzó mérleget. És nyilván mondhatod, hogy ez baromság, de mind jártunk iskolába, mind ismertünk tanárokat, akiknek megvoltak a liblingjei. És ez ritkán volt az a gyerek, akinek az anyja csak egy köszönömöt rebegett el. Általában azok voltak a kedvencek, akik ajándékokat vittek, vagy akiknek a szülei szakmájukból adódóan apró szívességeket tettek a tanárnak.
2019. dec. 20. 04:23
 16/31 anonim ***** válasza:
64%
Ritka negatívan gondolkodsz az óvónőkről....
2019. dec. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
86%
Szomorú a gondolkodásod, de nyilván magadból indulsz ki. A te figyelmedet meg lehet vásárolni, te akkor kedvelsz valakit, ha az ajándékot ad neked. De nem minden ember iylen ám.
2019. dec. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

"De ezzel igenis extra figyelmet veszel a gyerekednek, hiszen egy pedagógus mivel tudná meghálálni neked a kedvességet, mint azzal, hogy a gyerekedhez kedvesebb."


Nem veszek neki extra figyelmet. Azért vittünk ajándékot, mert jó volt látni, hogy mosolyog, örül neki. Ennyi. (És nem vettem, készítettem. Pont akkora örömet tud okozni egy kézműves dísz, egy pár szem mézeskalács, mint bármi más boltban kapható. Sőt! Mivel figyelek én is rá év közben is, tudom, hogy minek örül igazán -mert erről szól a karácsony. Nem arról, hogy nem akarunk lemaradni a másik mögött, hanem arról, hogy pl mosolyt csaljunk egy kedves arcra, amin mostanában alig látni ilyet)


Ugyanúgy figyelmes a HHH gyerekkel szemben a tanítónk, mint az enyémmel szemben. Enyém sem problémamentes, és nagyon sokat köszönhetek neki, hogy sikerült beilleszkednie. De mondjuk a karácsony pont nem erről szól (erre ott van a pedagógus nap és az év vége.)

2019. dec. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Nyilván én látom rosszul. Épp elég tanárom, óvónőm volt, hogy tudjam hogy megy ez. Az én anyám varrónő volt. Nagyon sokat varrt az osztályfőnöknek, jórészt anyagárban vagy minimális haszonnal. Az osztálytársam anyja nővér volt, ő soron kívül intézte a laborokat, vérvételeket egy másik tanárunk férjének. Mondanom sem kell, kedvencek voltunk. Ami nyilván akkor jó volt, mostani fejjel nem volt igazságos.

Volt, aki nem tudott ilyen apró szívességeket tenni, az sütött folyton, minden szarra, amire csak kellett.

És ezt nem csak én látom így. Az egyik anyukával beszélgettünk. Ő vitt az ünnepségre ajándékot. Mondván, ha mindenki nyalizik, neki is muszáj, különben a gyereke a sor végére kerül. Ki kockáztatná ezt egy 5000 Ft-os csomag miatt?

2019. dec. 20. 12:47
 20/31 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá, nálunk a családban nem szokás a felnőtteknek ajándékozni karácsonykor. Az anyámnak egy tepsi mézeskalácsot adok, a gyerekem ajándékaira 20 ezret költöttem. Az óvónőkére a közösbe beadottal együtt 27500-at!
2019. dec. 20. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!