Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti adtok külön ajándékot...

Ti adtok külön ajándékot karácsonyra az óvónőknek, ha a csoport közösen dobott össze ajándékra?

Figyelt kérdés
Vettünk közös ajándékot az óvónőknek és a dadusoknak. Csütörtökön lesz a karácsonyi ünnepség és nem tudom mi a szokás ilyenkor. Ha adok, de senki más nem, akkor nyalisak hisznek. Ha mindenki ad, csak én nem, akkor meg sóhernek. Nem tudom mit illik ilyenkor.
2019. dec. 17. 15:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ki kockáztatná ezt egy 5000 Ft-os csomag miatt?"


meg 27ezres ajándék az óvónőnek?

Mi oviban 6ezerből oldottuk meg a 3 óvónő, a dadus ajándékát és a gyerekeknek édességet, üdítőt, stb a karácsonyi "bulira".

A tanítónénink tavaly év végén csoport-szinten nem kapot 5ezerért ajándékot, de olyan boldog volt tőle, hogy nem győzte mutogatni mindenkinek. Én kb nulla forintból oldottam meg most a karácsonyt (oké, kapott mellé egy kis csokit is), és mégis hatalmas volt az öröm.


Persze ha mindenki többezres ajándékokat visz, akkor nyilván nem akarsz lemaradni, de ha nálatok ez a fokmérő, akkor el kellene gondolkodni, hogy nem jó kezekben hagyod a gyerekedet minden reggel.

2019. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
54%

"anyámnak egy tepsi mézeskalácsot adok"

egyébként ha vettél volna párszáz forintért egy karácsonyi kekszes dobozt (vagy néhány10 forintért karácsonyi mintás celofán vagy organza zacskót), és beletettél volna ebbe 10-15 db mézest, az tökéletes ajándék lett volna.


Remélem, azért sikerült ma megörvendeztetned az óvónőt. -Tényleg, komolyan remélem. És azt is, hogy nem érezte végül senki kényszernek a dolgot.

2019. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehet olcsón kihozni. Sz egyik anyuka konkrétan parfümöt adott és mellé még valami édességet.

A barkácsmunkák, saját készítésű sütik nem jó ajándékok. Tanítónő ismerőstől tudom, hogy ezek kapásból mennek a kukába. Képtelenek tárolni őket, az évek során annyi minden halmozódna fel. Sütit meg nem eszik meg más keze alól, mert nem tudja milyen körülmények közt sütötték. Például volt orrtúrós gyereke, aki mesélte hogy együtt sütötte az anyukájával. És nem ő az egyetlen, aki kidobja ezeket, a legtöbb kolléganője így tesz.

2019. dec. 20. 16:07
 24/31 A kérdező kommentje:
Egyébként nem egy óvónő ajándéka került ennyibe. Két óvónő, a dadus és két besegítő dadus. Csoportszinten meg 2500 Ft-ot szedtek.
2019. dec. 20. 16:09
 25/31 anonim ***** válasza:
54%

"Tanítónő ismerőstől tudom, hogy ezek kapásból mennek a kukába."

Elég szomorú. Nálunk mindig jön a visszajelzés, hogy imádja, pedig már a sokadik hasonlót kapja.

2019. dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

25!


Ezt hívják udvariasságnak. Gondolj bele, egy osztályban vagy ovis csoportban van mondjuk 20 gyerek. Abból legyen csak 10, aki külön ad ajándékot alkalomra. Lehyen ez csak két alkalom, a karácsony és a pedagógus nap. Az évi 20 "kacat". Átlag ember nem a másik gyérekének a rajzait és egyéb alkotásait szeretné kitenni az otthonában, hanem a saját gyerekéét, ha van. Tehát max egy dobozba gyűjtögeti a dolgokat. De ha már mondjuk 5 eve óvónő és minden évben csak 10 gyerek ajándékozta meg évi 2 alkalommal, akkor mar 100db "kacat" van....

Nálunk van óvónő a családban. Örül mindennek, de nem tud a sok felesleges cuccal mit kezdeni. Ő azt értékeli igazan, ha a szülő megkérdezi minek örülne és ő mindig valami édességet kér.

2019. dec. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nem udvariasság. Egyedi minden alkalommal, amit kap, de funkcióját tekintve ugyanaz. Nem tudja megunni (pedig már rákérdeztem, hogy váltsunk-e? :)), gyűjti, használja, és bizony figyelek, hogy mikor van olyan jelzés, hogy esetleg valamerre kellene újítanom.

Egészen biztosan nem kap mástól ilyet (az elsőnél véletlen hibáztam rá, egy régien használt darabot éppen elhagyott belőle).

2019. dec. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
81%

27!


Azért ez más helyzet. Ha tudod valakiről, hogy tudom is én, a bögréket gyűjti, akkor nyilvánvalóan örülni fog a 869. darabnak is. Ha viszont nem gyűjti őket, akkor ott lesz egy szekrény vagy doboz 869db bögrével amit a hata közepére sem kivan.

2019. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Azóta gyűjti, hogy odajár a gyerekem :)
2019. dec. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

29!


Rendkívül hihető.

2019. dec. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!