Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szép napot! Valaki volt...

Szép napot! Valaki volt hasonló szituációba? Adott egy 3 éves kislány aki oktober óta óvodás lett.

Figyelt kérdés

Remélem tudtok segíteni?!Az első 3 nap amit tudni kell a lányomról.nem.beszel folyékonyan de sok szava van mondatokat is alkot ért mindent. Hisztis akaratos de egy kis tündér egyébként.elkeudtük az ovit 2 napig maradtam vele 1 órát csak

2 napig jo volt minden. Amikor 3. Vittem az ovónő hazaküldött . De mikor mentem érte több szülő is ott volt fenn hangon közölte velem hogy Sára ma bepisilt visit stb. Nem tudja hogy mi lesz vele. Na persze nem hagytam annyiba. Feleteséhez mentem ő elnézést kért . Az ovónő tagadott mindent persze. 1 hétig nem vittem csak az igazgató felhivott hogy mi lesz. Na vegül.vittem gondolvan majd masképp banik.vele ezek után. Hamarabb érkeztem.a lanyomért belatok az ablakon ordít a gyerekekkel es a lanyom is bepisilt folyamatosan es sirt reggelent. Na de megjelent a 2. Ovónő aki tp.én volt sokáig . Na kwdves volt nagyon de Sára igy is sirt. Ez az ovónő sokat szeret füllenteni pl. Ne vigyem mert összevont csoport lesz ne vigyem.mert mennek szinhazba . Vegyes csoportba jar. Most megint karacson előtt azt mondta ne vigyem mert összevont csoport lesz. Se facen van egy csoport az ovinak es lattam hogy feltette a kepen hogy utolsó napok ünnepig diszitik a fát. Remelem ki igazodtok es elmondjatok a véleményeteket . Váltsak e ovit vagy mindenhol ez van?! Mindig rossz erzéssel hagyom ott.


2020. jan. 6. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem is értem, hogy miért hagyod. Már rég elvittem volna egy másik óvodába...
2020. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak a lányomat se kell félteni földhöz vágja magát ikyenek. És ugy voltam vele hogy mashol se lennének különbek De gobdolom tévedtem mert az ovónők 45-50 éves korosztálynak nincs türelme.
2020. jan. 6. 14:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A tiéd októberiként még nem lenne tudtommal óvódaköteles, így nem is kellene bevenniük csak következő szeptemberben. Ha csak kínlódás neki az óvóda, gondold át, érdemes-e.

Az én egyik gyerekem is bepisilt még nagycsoportban is óvódában, mert idegrendszerileg éretlen volt, sőt az óvónők jelezték, hogy túl hangos (bár ezt tudtam), mint kiderül túlhallása is van, az is ennek egy tünete. Amikor kiadják délután a gyerekeket, nem tudnak a szülőkkel külön beszélgetni, hiszen közben vigyázniuk kell a többiekre, így minden ott álldogáló szülő hallja, ki milyen volt aznap. Szerintem ezen nem érdemes megsértődni.

2020. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
December végén született. Igen nem az de mivel nincs segítségem es szoba tiszta is lett igy vittem oviba a kicsivel meg itthon vagyok. A bepisilés már megszünt . Csak ugye volt az elején a konfliktus igy olyan másabb otthagyni a gyereket. Most meg állandóan kitalálnak valamit meg hazudnak hogy ne vigyem. Így úgy jön le mintha szabadulnának a lányomtól és nekem ez rosszul esik.
2020. jan. 6. 15:35
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj meg, de ha amúgy is otthon vagy és a lányodnak is szenvedés az ovi, nem is óvodaköteles, akkor miért az óvodaváltáson gondolkodsz ahelyett, hogy otthon maradna? Elhiszem hogy nehéz két gyerekkel egyedül, főleg ha a nagynak el lett szúrva a nevelése, de személy szerint úgy gondolom, hogy ezt neked kellene helyrehoznod.
2020. jan. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló azert ne te mond mar meg hogy el lett e szúrva a nevelése a lányomnak. A közösség meg kell mert mint írtam megkésett beszéde van. Nem kioktatást kértem.
2020. jan. 7. 09:35
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem.kínszenvedés a sírás es a bepisilés is mar megszünt. Hanem maga az óvónők furák hazudgálnak es ez miatt hagyom.ott rossz érzéssel.
2020. jan. 7. 09:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem én mondom meg, hogy milyen a nevelése. Te magad írtad, hogy földhöz vágja magát, úgy hisztizik. De ezek szerint úgy érzed, hogy ez teljesen rendben van. A közösség meg tényleg fontos, de ezzel sem kellett volna három éves koráig várni.
2020. jan. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem.nem csak az en gyerekem hisztizik es veti magat a földre vagy rosszul tudom? Van gyereked? Az olyan nagy baj hogy bölcsibe nem.ment? Sztem.nem . Mikor megszületett a kicsi nemtudtam.rögtöm ugorni neki nonstop vele játszani sajnos. Ezért is ment az oviba meg az előzőekért is. De az óvónőkkel van problémám ne a gyerekemen lovagolj.
2020. jan. 8. 06:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van gyerekem. Kettő is. Soha egyik sem verte magát a földhöz. Mondjuk nálunk ez nem is a "belefér" kategória

Előfordulhat egyébként az is, hogy a lányod így adja ki magából a féltékenységet, amiért te otthon vagy a tesóval, miközben neki el kell otthonról menni valahová, ahol nem is érzi jól magát.

2020. jan. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!