Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kérted már meg ovis gyerekedet...

Kérted már meg ovis gyerekedet, hogy egy konkrét gyerekkel ne játsszon? Elmondtad neki, hogy miért ne? Visszamondta a másik gyereknek?

Figyelt kérdés
2020. jan. 14. 06:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem kérnék ilyet tőle. Nem tudok elképzelni olyan szkenáriót amikor megfordulna a fejemben hogy ilyet kérjek tőle. Pont az a lényege annak, hogy közösségbe jár, hogy megtanulja, hogy nem vagyunk egyformák. Van akinek más a bőrszíne, van aki rosszabb anyagi körülmények között nevelkedik, vannak magatartás zavarosok, de ettől ők is emberek és ők is lehetnek jó emberek.
2020. jan. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Ilyet szerintem akkor sem fair kérni, ha amúgy jogos lenne. Úgysem vagy ott, nem látod, mit csinál.

Esetleg az óvónővel lehet beszélni, hogy intézze úgy, hogy a két gyerek külön játszon, de 100 százalékosan ő sem fogja ezt tudni garantálni.

2020. jan. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk még nem ovis a gyerek, de a környékbeli brancsban CAN egy kisfiú, akinek enyhén szólva problémás a viselkedése. Egy darabig, ha tudtam kerültem a velük való találkozást. Aztán rájöttem, hogy az én viselkedésem sem különb pedig felnôtt ember vagyok. Bíznom kell magamban és a férjemben és még fontosabb a gyerekemben, mert ha ez az egy példa eltéríti az útról amire terelgettük akkor vmit nagyon rosszul csináltunk. Meg kell ezt is tapasztalnia ahhoz, hogy teljes képet kapjon a világról, emberekről.

Ha látom, hogy vmi nem kerek a kisráccal való találkozás után, megkérdezem szeretne e róla beszélgetni. Van mikor igen van mikor nem.

2020. jan. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mióta megharapta az egyik óvodatársa, aminek 8 napon túl is látható volt a nyoma, megkértem, ha lehet, kerülje. De nem nagyon kell kérni, azóta tart ettől a gyerektől.
2020. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Hat en megkertem a lanyomat, hogy ne jatszon egy kislannyal.

Egy idoben ossze voltak nove es csak azt vettem eszre, hogy a lanyom total kifordult magabol.

Ovonok is jeleztek, hogy tobbszor buntetesben vannak a lanyok, elfogadhatatlanul viselkednek.

Ev kozben jott a kislany addig egyszer sem volt panasz a lanyomra, minta gyerek volt.

Ez a kislany csunyan beszel, kopkod, ragja a hajat, ruhait, es ami a legdurvabb, hogy egy masik kislanynak a csoportban azt mondta, hogy karmolgassa magat, mert az jo dolog...masnap a kislany anyukaja duhongve jott be mert a gyereke szetkarmolta a kezfejet.

Szval en kifejezetten megtiltottam a lanyomnak, hogy ezzel a kislannyal jatszon.

Megertette es azota nem is keresi a tarsasagat, mas gyerekekkel jatszik es azota egy panasz se jott.

2020. jan. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én sem szívesen engedem az egyik kisfiúval játszani. Őszinte leszek, folyton gusztustalankodik. Viszont kínos lenne, ha a gyerekem ezt visszamondaná neki. Még kínosabb, ha a szüleihez is eljutna.
2020. jan. 14. 10:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Olyat már kértem, hogy xy viselkedését ne utánozza. És persze van, amikor tovább csinálja, és van, hogy mondja vissza a másiknak, hogy ezt ne csináld, mert veszélyes, bántó vagy ne mondogasd, mert csúnya szó. Ne a gyerektől tiltsd, magyarázd el neki, hogy mi az, amit tőle vársz el illetve, tanácsold, hogy bizonyos szituációkban (mint verekedés vagy gúnyolódás), ő mit reagáljon.
2020. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

Többször is.

Volt olyan, akivel nagyon durván rossz hatással voltak egymásra, ha együtt játszottak, akkor kb égszakadás-földindulás. Hatványozódott a rosszaság és a hülyeség. Ennek véget kellett vetni, de ezt a másik anyukával együtt beszéltük meg, hogy akkor innen nincs tovább, nem akarjuk őket egymás közelében látni többet.

Illetve volt egy kisfiú, akitől iszonyú vulgáris szöveget, gusztustalan viselkedést tanult el. Enyém sem szent (és én is tudok olyan lenni, mint egy rossz kocsis), de voltak szavak, amiken én is meglepődtem. Meg hát amit nem tűrök. Ilyen pl a cigányozás, a b*zizás , viselkedésben meg a köpdösés. Mindez 4-5 éveseknél. Szóval ott is megbeszéltük, hogy ne is menjen a közelébe a kissrácnak, természetesen megindokoltam, hogy miért. És ezek után nem is érdekelt, hogy elmondja-e neki, ha igen, akkor sincs semmi.

2020. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen miatt biztos, hogy nem tiltanám el. Ennél több hülyeséget is kell tudni kezelni.
2020. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Volt egy agresszív vadállat a csoportban. Rohamokban jött rá a dilu, de minden nap nekiment valakinek. Volt, hogy egy kislány homlokát végig kellett varrni. Nem való az ilyen közösségbe, mégis ott volt. Nem hiányzott, hogy az én gyerekemet is megverje. Ráadasul egy fejjel magasabb volt mindenkinél, erős, izmos gyerek.

2020. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!