Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ovis ikreknél te hogyan...

Ovis ikreknél te hogyan csinálnád? Adott egy állandóan beteg iker és egy egyáltalán nem beteges másik iker-vinnéd oviba az egészségest?

Figyelt kérdés
4 évesek, bölcsibe is jártak. Beteg iker: 2-3 nap ovi után 1-2 hét otthon, mindez már 2 éve így megy. Egészséges ikertesó: évi max. 2-3 max. 1 hetes betegség. Ha az egészségest is mindig itthon tartanám, akkor kvázi őt is kizárnám az ovis életből az állandóan beteg tesó miatt. Viszont azt kristálytisztán érzékelem az óvónők részéről, hogy nem szívesen látják az egészségest sem, mondván úgyis otthon vagyok a betegessel. Ennek tettekkel nyomatékot is adnak (alulöltöztetés, egyéb módon való megfázatás). Sokszor hozom haza az oviból az egészségesemet erős megfázással, délutánra fullra betaknyosodva. Aztán estére már hőemelkedése is van, másnap meg persze már köhög is. Kérdéseimre persze a gyerek elmeséli, hogy nem adtak rá sapkát vagy sálat, vékony benti nadrágban vitték ki az udvarra,pedig az udvarra szánt naci is ott volt a cuccai között. De olyat is mesélt már, hogy hidegben sarkig nyitották melletük az ablakot, amikor reggeliztek. Nyilván nem lehetek biztos benne, hogy így volt, de a csúnyán megfázott gyerek mégiscsak megfázott valamitől, nemde? A bölcsiben egyáltalán nem tapasztaltam ellenérzést amiatt, hogy csak az egyiket vittem. Ők megértették, hogy az egészséges ne üljön otthon az egyik betegségből másikba eső beteg tesót nézegetve, amikor nincs rá ok, hogy ne menjen.
2015. márc. 15. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Vinném, itt mindegy hogy iker vagy nem, testvérek,és azért nem kell a tesót otthon tartani mert beteg a másik.Ikreknél sincs másként,nincsenek összekötve. Az ovonőkkel beszélnék, vagy váltnék ovit ha így viselkednek.
2015. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Nekem eszembe se jutna vinni az egészségeset, hisz kizárnám abból hogy otthon lehessen velem. Bár az enyém nagyon utál menni, így ha szabadnapom van sem viszem. Gondolj bele mit érezhet az egészséges. Te otthon vagy a tesóval őt meg elzavarod.
2015. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Ez ám a rosszindulat az ovonokkel szemben! Direkt "megfazatjak" a gyereket.... Gratulálok


Amúgy meg nem kötelező az óvoda, nem vinnem az egeszsegest , ha a másik beteg

2015. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is hasonlóan gondolkodom. Annyit még hozzátennék, hogy az óvónőknek az is probléma, hogy nem dolgozom. Csak azt nem értik meg, hogy se az egyébként sokat segítő nagyszülők, se bébiszitter nem tud elvállalni havi szinten min. 2 hetet betegeskedő gyereket és ezért én nem tudok dolgozni. Csak odáig látnak, hogy megbetegítsék a nem beteges ikertesót is, hogy +1 fővel kevesebbre legyen gondjuk. A beteges tesó lázgörcsre hajlamos, már szinte minden antibio-ra hányással, hasmenéssel reagál a szervezete. Bébiszittert eddig nem találtunk, akit vállalta volna ezek miatt. A nagyszülők sem vállalják ugyanez és az állandó betegségek miatt.
2015. márc. 15. 13:20
 5/14 A kérdező kommentje:
Természetesen az első hozzászólónak köszöntem meg a véleményt. A 2-3. válaszolónak kívánom, hogy legyen hasonló helyzetben. Zárják el ők az egyik testvért a világtól a másik miatt! Kikérem magamnak, hogy elzavarom az egészségest magamtól, vele is töltök elegendő minőségi időt. De persze megint annak nagy a szája, aki még egy percre sem tudja beleképzelni magát a helyzetbe, de ugatni tud!!!!!!!!!!!!!
2015. márc. 15. 13:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4 évest nem öltöztetnek az oviban. ha a benti nadrágba ment ki, nem volt rajta sapka, sál, akkor nem az óvónő direkt betegítette meg, hanem a gyerek nem öltözött fel. beszéld meg vele, minden reggel mond el neki tételesen, hogy az udvarra mit vegyen fel! persze az óvónőnek kéne látnia, de nyilván nem arról lehet szó, hogy direkt nem adott rá sapkát, hisz már önállóan öltöznek.


és ige, vinném az egészségeset mert a beteggel nem mész ki sétálni, otthon ülni 2 hétig meg nem kéne. de ezt is meg lehet beszélni az óvónővel, el lehet mondani neki a konkrét okot. nálunk is vannak ikrek, hasonló a helyzet, a kislány sokat beteg, a fiú nem. mondjuk náluk dolgoznak a szülők, a nagyi van a kislánnyal, a kisfiút meg a szülők hozzák reggel, de senki nem szólt még egy rossz szót se, mindenkinek ez a természetes nálunk :)


tényleg a gyerekeddel próbáld megértetni, hogy miért kell rendesen felöltözni ha kimennek, az óvónőt meg kérd meg, hogy mikor kiviszik őket, nézzen rá, hogy rajta ven-e a kint ruhája

2015. márc. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Huh de bunkó vagy, kérdező. Atkozodsz? Nos, ezek után el tudom képzelni, hogy az óvónők látni se akarnak. Hordoz oviba a gyerekeket, bár nem dolgozol, plusz baromságokat beszélsz és rágalmazod őket. Mondanám, hogy remélem vissza hullik rád az atkod, de veled ellentétben én nem szoktam rosszat kívánni vadidegennek, pláne nem gyereknek,
2015. márc. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ikreim vannak, igaz ők 2 évesek, meg van 4 éves ovisom, és egy iskolásom. A kérdéseden én is sokat gondolkodtam eddig, mi legyen, ha ősztől bölcsibe mennek. Most az a helyzet, ha az ovis hazahoz valamit az oviból, a két kicsi is 2-3 napon belül elkapja. Remélem, bölcsire megedződnek, mert ez megy már ősz óta. Ha bölcsisen egyik beteg lesz, szerintem a másikat is itthon fogom, Úgyis tudom, ő is elkapja 1 nap múlva. Ovi? Jó kérdés. Mire a lányok oviba mennek, addigra a kisfiam is még ovis lesz, szóval nálunk nem az a kérdés, hogy 1 vagy 2 marad itthon, hanem 2 vagy 3. Ha csak az egyik beteg, akkor megkérdezem a másikat, akar-e menni a naggyal, ha 2 beteg, akkor marad szerintem mind a 3 marad itthon. Bocsi, hogy érdemben nem tudok hozzászólni, de a kérdéseden most én is agyalok. Nem lehet, hogy óvónénik azon aggódnak, hogy nehogy az egészséges a beteg tesótól összeszedett bacikat terjeszti? Más tippem nincs.
2015. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Otthon mereszted a hátsód a gyerekeid mégis lepasszolod oviba sőt előtte bölcsibe is?Gondolom a nagy semmittevés közben nem lenne elég időd rájuk figyelni. Hát..megvan rólad a véleményem. Még hogy nem találsz bébiszittert aki így is vállalná. Na ezt nagyon nem hiszem el. Én is az vagyok, és volt több, súlyos betegséggel küzdő kicsim is. Még hogy elzárod a világtól..istenem...
2015. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Én vinném. Ha szereti a közösséget, akkor nem úgy éli meg, hogy bezzeg te otthon vagy a beteg tesóval, őt meg belöködvaz oviba.


Nem hinném hogy az óvónő attól fél, hogy terjeszti a tesó vaciját. Nekünk csak egy ovis lábykánk van, de ha én beteg vagyok és ő egészséges, csak azért nem tartom otthon, nehogy az én vírusokat bevigye, szépen néznénk ki.


Az meg, hogy a gyerek hibája, hogy vékony nadrágja ment k, az sem így van. Azért van ott a dadus. Egyedül öltöznek, de az elég nagy hiba, ha az óvónőknek és a dadusnak nem tűnik fel, hogy vékony ruhába megy ki 1-2 gyerek.


Én a helyedbe beszélnék az óvónővel.

2015. márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!