Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodai atrocitások hogyan...

Az óvodai atrocitások hogyan lehet megfelelően kezelni? Az óvónők mennyire veszik komolyan ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos a gyerekem. Van egy óvodatársa, aki többször bántotta már (másokat is bant egyébként), többször hoztam haza a gyereket látható sérülésekkel, amiket ez a kisfiú okozott + hallottam már igen szépen megnyilvánulni.



Most velem közölték, hogy beszélgessek a gyerekkel, mert csúnyán beszél és verekszik, rugdosódik, fojtogatja a társait, eddig nem csinálta, és nem értik.


Ma megint úgy hoztam haza, hogy az ő nyakán van fojtogatás nyoma, de ezeket ők nem látták, nem tudják, mi történt, nem hallottak róla, csak mikor én mondtam.


Nagyon nem örülnék, ha ez a kisfiú lenne neki a példa, akit utánozni kell, de azt se szeretném, hogy áldozata legyen az ilyeneknek, viszont az zavar, hogy csak őt veszik észre...


(A nagyobbik gyerekem már iskolás, vele nem voltak ilyesmik.)



2020. jan. 23. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb a szülőin felállsz és elsorolod a sérelmeidet anélkül, higy konkrétan megneveznéd a kos terroristát. Közlöd hihy segítséget kérsz a probléma megoldásában a szülőktől és az óvónőktől és megemlíted, higy amennyiben a helyzet nem változik, kénytelen leszel bevonni az ovodavezetot, a jegyzőt és a gyámhivatalt is.
2020. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha látható fojtogatás nyomok vannak a gyermekem nyakán akkor 1,azonnal óvoda vezetőt kérek

2,számon kérem Akár fennhangon is az óvónőket

3,nem viszem oviba míg nem rendeződik a dolog!

A gyermeked miatt mondom..ne vidd őt olyan helyre ahol látod hogy bántják és mégsem tesznek semmit.

2020. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Itthon vettük ma észre a jeleket, holnap reggel jelezni fogom, főleg miután ma ugye nekem lett szólva, hogy az én gyerekem bántja a többit... Nem kizárt, hogy védekezik mondjuk... Próbáltam beszélgetni vele, de nem akar mondani semmit, a múltkor is 2 nap múlva mesélte csak el.
2020. jan. 23. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, ez valami új hóbort, az óvónőknél???!!! A mi ovinkban ugyanez van, mindig az én lányaimat veszik elő.. 🙄🙄🙄Mindig.
2020. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egyszer(!)én vettem észre a kisfiamon harapásnyomot, jeleztem mindkét óvónője felé, nem felháborodva,csak finoman megkérdeztem, hogy tudnak-e erről valamit.Nem tudtak, de addig nyomoztak, míg ki nem derítették, aztán elbeszélgettek a gyerekekkel.Azóta még nem fordult elő hasonló.Ez már egy éve volt.Ha nálatok az óvónők csak a vállukat vonogatják, akkor alkalmatlanok a pályára, ennyi.
2020. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!