Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy működik most az óvodai...

Hogy működik most az óvodai felmentés?

Figyelt kérdés
Valami most változott, hogy működik pontosan? Kinek kell szólni? Védőnek, ő ír egy véleményt amit a jegyzőnek adok? Vagy a jegyzőnek kell szólni? Meg szokták általában adni? Milyen indok kell hogy megadják? 4 éves korig lehet felmenteni azt tudom.
2020. jan. 29. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Tudtommal 5 éves korig lehet.

Jegyzőnél kell kezdeményezni, és ő értesíti, akit kell. Ezért nem kell beíratni sem, ha meg van a felmentés, mert a jegyző megkapja a beiratkozottakat, meg tud a felmentésről, így minden gyerekről lesz infója. Helyi jegyző mondta, mivel az óvoda azt szerette volna, hogy beíratás után kérjünk felmentést.

2020. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos màr csak betöltött 4. èvig lehet, ebben 100%-ig biztos vagyok :( Ha jòl tudom, a jegyzőnél lehet felmentest kèrni.
2020. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha áprilisban tölti jövőre a 4et, akkor jövő áprilistól vagy szeptembertől? És a kérvénybe mit kell írni hogy biztosan engedélyezzék,vagy ezt általában szokták engedni?
2020. jan. 29. 18:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Valahol olyat is olvastam hogy ha be iratom pl idén májusban, hogy idén szeptemberben kezd, és mégse szeretném vinni,akkor nem a jegyzőtől kell engedélyt kérni rá, hanem elég az óvoda igazgatójátol?
2020. jan. 29. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég az ovitól, mindenképpen a jegyzőtől kell.

Az én lányom augusztus végén töltötte a 3-at. Oviba felvették, de nem akartam vinni. Írtam egy kérelmet (neten keress rá, vannak nyomtatványok, egyet válassz ki), amiben a gyerek adatai vannak benne és indoklás. 3 javaslat szükséges, nekem ez a saját volt, a védőnő és a gyerekorvos.Simán kiadják általában, nem is kell magyarázni, egyetértenek abban, hogy jobb a gyereknek otthon. Az ovi nem is kellett hozzá. Indoklásban éretlen idegrendszer, esetlen mozgás, szobatisztaság hiánya volt és leírtam, hogy fejlesztjük itthon, így könnyebb, ha nem kell vinni. Simán megadták, de általában meg is adják. Augusztus 31-ig felmentették, jövő szeptemberben kezd majd ugyanabban az oviban, mert a jogviszonya megmaradt, csak nem kell bejárnia.

2020. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az éretlen idegrendszert kivizsgálták? Volt róla papír?
2020. jan. 31. 02:06
 7/7 anonim ***** válasza:
TSMT felmérés, védőnői és háziorvosi javaslatban volt utalás erre. Más nem volt róla.
2020. jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!