Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan lehet felmentést kérni...

Hogyan lehet felmentést kérni a 3 éves ovodakezdés alól?

Figyelt kérdés
Kislányomat jövő januárba felvették az ovodába,viszont akkor érkezik akkor érkezik a kistesó. Azt mondták ráér előtte is szólni 1 hónappal úgyis értesítenek, vagy megbeszélni, mi lesz, meg lehet oldani a későbbi,akár szeptemberi ovodakezdést. De hogyan?

2015. máj. 26. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jegyző tud adni felmentést a kötelező 3 éves kori beiratás alól. Mi azért néztünk utána, hogy majd mit lehet tenni, mert nekünk 4 évesen megy majd oviba, nem 3.
2015. máj. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lelki beteg leszek,ha nem kapjuk meg. És milyen indokkal lehet kérni? Mikor kell igényelni?
2015. máj. 26. 15:26
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam csanás, azért kértük a felmentést, hogy maradhasson, ne kelljen átvinni oviba. Nekünk a jegyzőhöz kellett kérelmet írni, gondolom nektek is oda kell.
2015. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mikor tölti lányod a 3 évet? Mert ha később, mint idén augusztus 31, akkor nem kell felmentést kérni, neki csak jövő szeptembertől kötelező az óvoda.
2015. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Miért leszel lelki beteg? A gyereknek kell a közösség.
2015. máj. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Ezt én sem értem miért lennél lelki beteg, ha mennie kellene oviba. Még jót is tenne neki és te is nyugodtabban törődnél a picivel.

Én meg pont amiatt írattam tavaly csanába, mert jött a kistesó és tudtam nem tudnék ugyanúgy koncentrálni rá, mint eddig, így ő délelőtt ment a csanába, jól eljátszott ebéd után haza. Így mindkettőre lelkiismeret furdalás nélkül tudtam koncentrálni. Nálunk egyébként úgy volt hogy aug. 25-én kezdtük a beszoktatást, tesó szept. 12-én érkezett. Annyira megszerette, hogy még mikor a kicsi megszületett sem maradt itthon. Délelőttönként vinni kellett. Így mi akkor a párommal kiéltük magunkat a kicsin, majd mikor hazajött következett ő. Így kevésbé is érintette nehezen, hogy van még egy emberke rajta kívül a családban.

2015. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jövő februárban lesz 3. Februártól vették fel, bocs, és január végén jön a tesó. A betegségek miatt sem küldöm,és nem szeretném egy időben beadni, nálunk nincs családi napközi, és nekem picit macera is lenne egy pici baba mellett reggel el, aztán délbe haza, plusz tényleg a betegségek,na és úgyis csak tavasszal menne legelőször,akkor meg lehet inkább megvárnám a szeptembert..Azért lennék lelki beteg, mert ha tudom,hogy megoldható szeptembertől is,akkor nem gondolom,hogy ne tehetném meg,hogy itthontartom,akármilyen nehéz..
2015. máj. 26. 23:11
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Eleve nem kellett volna beíratnod sem ha nem akartad, hogy ne menjen. Ugyanis most azoknak volt kötelező beíratni, akik aug 31-ig betöltik a 3. évüket. Aki azután tölti be, annak csak jövő szeptembertől kötelező az ovi. Ezt a jegyző is meg tudja nézni neked a jogszabályban, tv-ben, szóval olyan nagy ürügy nem kell hozzá. Csak ha nem viszed minél előbb szólj az oviba hátha van akinek esetleg fontos lenne a hely.

Nekem egyébként nem igen hozott haza betegséget a nagyobb. A gyerekorvos mikor kérdeztem, hogy szerinte nem baj-e ha a nagyobb ovis a kisebb meg akkor születik csak nézett rám, hogy ugyan miért. Ha iskolás lenne akkor meg nem vinném oda? Ott is ugyanúgy ki lenne téve mindennek.

2015. máj. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Áruld már el,hogy miért írattad be?!Az a gyereke óvoda köteles 2015/2016-os nevelési évben,aki 2015 augusztus 31.-ig BETÖLTI a 3. életévét!Semmiféle felmentést nem kell kérni!Az enyém szeptember végén tölti be a 3-at,és Ő sem ovi köteles.
2015. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jaj,nem értitek! Nem azért irattam be,mert kötelező..Amikor beirattam még nem voltam terhes..és úgy volt,hogy megyek vissza dolgozni,és fél évet nem tudtam volna GYEs nélkül kihúzni..akkor jár le a GYESEM ezért. Mondtam is az ovodavezetőnek,hogy úgy néz ki szeretnénk másodikat,tehát tudják,hogy benne van a pakliban,és nekik az csak jó,ha papíron pár hónapig nem jár..ha kell fizetni,mondjuk szerintem már nem tudom kell-e..Ráér előtte jelezni egy hónappal is,de azthiszem előbb fogunk erről beszélgetni,mert úgyis lesz nyár végén szülői...Remélem így már értitek. És azt sem tudom,hogy megvárom-e a szeptembert,lehet hogy tavasztól úgy látnám,hogy fél napokra beviszem..nagyon igényli,hogy foglalkozzanak vele,én pedig nem tudom,fogok-e tudni vele..
2015. máj. 27. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!