Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor kell óvodaba íratni?

Mikor kell óvodaba íratni?

Figyelt kérdés
Januárban volt 2 éves a fiam. Most áprilisban kell beiratni? Ha jövő áprilisban iratom be, akkor csak jövő év szeptemberben tud kezdeni. De jövőre januártol szeptemberig akkor hogy tudok vissza menni dolgozni? A gyes csak jövő év januárig jár.
2020. febr. 18. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Most
2020. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

jövő április. Jövő szeptembertől óvodaköteles.


Most bölcsibe irathatod, ha akarod. Vagy esetleg ha van helyük, felvehetik szeptembertől oviba, és csak januártól viszed.


(én a bölcsire szavazok. Decemberi fiam ott töltötte a plusz egy évét, és a létező legjobb döntés volt)

2020. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Próbáld meg a bölcsit ez év szeptemberétől. Tehát már most menj el beiratni.

Jovo áprilisban pedig irasd oviba. Csak jovo szeptembertől ovikoteles igy nem is biztos h felveszik.

2020. febr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Halihó! Az én kisfiam szeptemberi végén született. (Akkor lesz 3) Akkor ő is csak jövőre óvodaköteles? (Úgy tudom akkor lenne most szeptembertől, ha aug.31ig betöltené a 3at.) Vagy meglehet próbálni most is beiratni és akkor csak októberbe kezdi mondjuk, mikor már 3?

Őszintén szólva nem szeretném ha csak 4 évesen menne oviba meg hát amúgy se tudok itthon maradni + 1 évet vele...

2020. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

szeptember 1-től az óvodaköteles, aki előtte való napig (aug. 31) betölti a 3-at.


Meg lehet próbálni beiratni, jó eséllyel várólistára kerül, DE ha kevés a férőhely, és megtelik a csoport, még a körzetes ovi sem köteles felvenni idén, csak jövőre.

2020. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

És akkor mit csináljon az ember?

Komolyan ennyire kicseszés ez azért mert 3 héttel később született mint aug.31? Engem várnak vissza dolgozni gyes után és fogok is menni. A gyereknek is kell a gyerektársaság. 3 évig csak itthon lesz, 4 év sok neki is, meg mondom, én se tudom megoldani...

2020. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

felveHETik, de nem kötelező. Azért jellemző, hogy szept-nov között született gyerekeket felveszik, még ha nem is ágytiszták teljesen.


Amúgy pedig bölcsi lehet a megoldás. Mint írtam, én nem bántam meg, hogy bölcsis volt a gyerekem.

2 évesen kezdte, majdnem 4 volt, amikor oviba ment. (pont, mint ahogy a kérdezőnél is lehetne). Nagyon jó döntés volt. Plusz egy évig még "baba" lehetett (nem mindegy, hogy 22 gyerekre 1 óvónő, vagy 6 gyerekre egy gondozó jut!), ráadásul olyan gyerekekkel volt a bölcsiben, akikkel így együtt mehetett oviba. nem kellett az oviban évet ismételni, új közösséget (esetleg óvónőt) megszokni, és több gyerek van, akikkel már 7 éve folyamatosan ugyanabba a közösségbe járnak, ismerik egymást, barátok.

2020. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Most is be lehet íratni! 2. Félévben is kezdheti az óvodát, tehát közben! Valamint 2,5 éves kortól mehet óvodába, amennyiben szobatiszta! 3 éves kortól pedig kötelező egyébként is!
2020. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a legjobb, ha felhívnád a körzetes ovit (vagy ahová szeretnèd íratni), hogy van-e esèly januártól kezdeni majd. Mert igazából, ez helyfüggő, ha van jobban fèrőhely, beveszik èv közben is, ès akkor már most tavasszal kell úgy beiratnod.

De nálunk pl. annyira tekintették az ovik, hogy eleve beiratnozni is csak úgy lehet, hogy Dec 31-ig betölti a 3-at, januárit már nem is engedik beiratnod se! Ès persze akkor se biztos, hogy felveszik, mert ugye csak akkor óvodaköteles, ha augusztus 31-ig betölti a 3-at. Szóval èrdemes lenne utána kèrdezni, hogy felètek mi a konkrèt helyzet, mert akkor úgy kell előre gondolkodnotok, mert akkor esetleg tènyleg a bölcsit kell megpróbálni.

2020. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!