Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A mai óvónők miért nem lelkesek?

A mai óvónők miért nem lelkesek?

Figyelt kérdés
Főleg a mai fiatal óvónők.
2020. febr. 20. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, de mindegy is, mert már este van.
2020. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Azert mert a kezdok 13.0000 Ft fizetset kapnak kezhez :) az oke hogy csak 6 orat dolgoznak de utana otthon is kell keszulni a kovetkezo tevekenysegekre (meset, verset tanulni, eszkozoket kesziteni, kitalalni a kovetkezo heti tevekenysegeket stb.)
2020. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Emellett sok szülő idióta, tojik a gyerekére az óvónőtől várja a megváltást. Kezelhetetlen sok gyerek, és hát persze sok óvónő ezért a pénzért szívesebben nyomkodja a fészbukot és társait csak teljen el az idő. 3 hibás felet látok ebben. Részben az államot, aki nem ad normális fizetést, részben a szülőket és részben ah óvónőket is hibáztatom, mert a pályaválasztás tudatos, azaz jól tudja mennyi a bér egy ilyen szférában.
2020. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Az összes óvónőt ismered az országban?

Vagy legalább annyit, hogy reprezentatív mintát tudtál venni a vizsgálatodhoz?


Igaz, a mi óvónőink pont a nyugdíj felé ballagnak (egyikük, akivel kezdett a nagycsoportos fiam, már nyugdíjba is ment), de tök aranyosak, szerető szívűek.


Az, hogy te ismersz 2-3 óvodában 8-10 óvónőt egyazon vidéken, az tudod mennyit jelent? Semmit az égvilágon!

2020. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
6 órát van csoportban! De azon kívül van adminisztrációs munkája, tehát ugyanúgy 8 órát dolgozik! Plusz készül .... Én meg kikészültem! Szerencsére gyeden vagyok, de biztos, hogy nem megyek vissza óvónőként dolgozni! Elmondom miért nem lelkesek a fiatal óvónők(egyébként már lassan nem csak ők)! Mert az összes bőrt lehúzzák róluk! Államvizsgázol a diplomádért, tanulsz! Elkezdesz dolgozni, a szemedet kiszúrják nevetséges fizetéssel és megint rákényszerítenek a portfolió írásra, nem vagy csak gyakornok, vizsgázz újra! Gyomorideg, plusz energia! Mellette viseld el, hogy a 8! Osztályt végzett dajkád több pénzt keres, mint Te! Bizony, saját tapasztalat! Úgy, hogy sokszor én végeztem az ő dolgát is, mert lusta volt az asztalt letörölni foglalkozást meg el kell kezdeni! Nekik járt plusz pótlék, nekem nem! Enyém a felelősség, a szülők engem találnak meg, ráadásul én elég veszélyes környezetben voltam, szóval nem éri meg!!! Hivatás! De nem mindenáron! Bocsi, csak kijött belőlem! Nagyjából ez a véleményem!
2020. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2 fiatal óvónőt ismerek, ők lelkesek
2020. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Én mind a 2 fiamnál csalódtam bennük. Ha valami volt a gyerekkel, rögtön otthoni problémaként kezelték, pedig mind a kettőnél konkrétan az oviban volt probléma. Ha a gyerek sírva ment be, biztos otthon van gond stb. Hozzáteszem a nagyobbikkal voltam pszichológusnál, aki leírta, hogy nem otthoni probléma áll a háttérben. Az iskolában teljesen kivirult a gyerek, nyoma se volt azoknak a problémáknak, amik az oviban előjöttek. Most a kisebbikkel akadt probléma és megint biztos otthoni gond, mikor olyan dologról van szó, ami az ovi kapujából kilépve megszűnik. Elhiszem, hogy kevés fizetés stb., de akkor is gáz, hogy ők vannak ott, mégis én oldjam meg a benti gondokat. És ezzel nem csak én vagyok egyedül, mert magam alatt voltam, amíg más szülőkkel nem beszéltem és ki nem derült, hogy velük is ezt játszák.
2020. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk pont az idős óvónő volt botrányos. Nem vitte ki őket az udvarra, mert fázik, laptopon mesét néztek, egy verset vagy éneket nem tanultak meg (vegyes csoport).

Váltottunk ovit és most egy lelkes középkorú és egy szintén lelkes kezdő óvónénik van. A dadus is mindig részese az eseményeknek. Szóval jó kis csapat.

Fontos, hogy a két óvónő egy hullámhosszon legyen és hasonló nézeteket valljanak. Ha köztük nincs összhang, akkor van káosz.

2020. febr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!