Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyázó óvónők: másokat is zavar?

Anyázó óvónők: másokat is zavar?

Figyelt kérdés
Korábban a gyerekem egy kisvárosi (majdnem falusi) óvodába járt, mindenki ismert mindenkit. Most pesti óvodába jár és az óvónők mindig csak úgy szólítanak"anya". "Anya, kellene a pénz a színházra""Anya, Pistike ma nem ette meg a levest". Rettentő személytelennek tartom.
2019. dec. 12. 10:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

De gondolom van egy névlistájuk. Ès ha nem is tudja a nevedet akkor sem kellene mondania semmit.


Szerintem a következö anyázásnál mond neki, hogy "óvónö engem Julcsinak vagy Kovács nének hívnak..."

2019. dec. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Fú tényleg idegesítő. Amikor szültem az egyik csecsemős nővér anyázott állandóan. Úgy voltam vele hogy azt a pár napot kibírom. De azért az óvónőnek szólnék hogy ezt nem nagyon kéne.
2019. dec. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem kell tegeződni, jól csinálják, nekem sokkal jobban tetszik, mint mikor a keresztnevemen hívnak(vagy azt becézik).


Mondjuk nálunk ilyen nincsen, csak a szülészeten volt, de tényleg kellemes hallani.

2019. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem csak az óvodában jellemző, onnantól, hogy megszületett a fiam onnantól “anyuka” voltam a teljes kórházi személyzetnek, a gyerekorvosnak, a 2 év alatt a sokból a legtöbb védőnőnek. Amikor a férjem is elkezdte kicsit ki akadtam és kifejtettem neki a dolgot. Vhol érthető hogy nekik így egyszerűbb mint megjegyezni többszáz nevet, mégha azért óvodában/iskolában azért valóban jobb volna egy személyesebb közeg.
2019. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk "Anyukáznak".
2019. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Hú, hát az "anyuka" még durvább. Még egy kis infantilis színezete is van.

Értem én, hogy sok nevet kell megjegyezni, de az enyémet nem nehéz, úgy hívnak mint a csoport egyik dadusát. Feltéve, hogy őt nem "daduskának" szólítják.

2019. dec. 12. 11:01
 7/22 anonim ***** válasza:
45%
Zavaró, van nevem.
2019. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%
Engem nem zavar, szokták így használni és anya vagyok valóban. Oké, lehet 3 éven keresztül zavarna.
2019. dec. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk is ez van, nem zavar.
2019. dec. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Ha iskolas lesz az uzenobe azt fogjak irni, Tisztelt Szulok!,nem pedig azt, hogy Kedves Gizike!Ha az "anyazas" ennyire zavar, mar most kezdj el hozzaszokni. Persze, hogy kis kozossegben mindenki ismer mindenkit, de ez itt, Budapesten teljesen megszokott. Az ovono nem telefonkonyv! Minden evben tanulja meg a 30fos csoport+anyuka+apuka nevét(90)? Ne legyenek ketsegeid, nem fogja. A gyereket igen, a szuloket, nem. Ez van.

Persze megoldhatna ugy is, hogy nem szolit sehogy(en ugy szoktam),de az mitol szemelyesebb?Biztosan van,akit meg az zavar.

2019. dec. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!