Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Két nyelvű óvoda jó választás,...

Két nyelvű óvoda jó választás, ha már magyarul szépen beszél a gyerek? Van aki ilyenbe járatja a gyerekét?

Figyelt kérdés
2020. febr. 23. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Én csak akkor csinálnám, ha a szülők különböző anyanyelvűek (és értelemszerűen az oviban azt a két nyelvet használnák).
2020. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mi turizmussal foglalkozunk. Sok a külföldi. Így egyrészt lenne is alkalma beszélni idegennyelven -velünk is; másrészt, ha idővel át szeretné venni a vállalkozást, akkor szüksége lesz arra, hogy tudjon beszélni más nyelven; harmadrészt pedig egyébként is előnyös, és szükséges a mai világban, hogy legalább egy másik

idegen nyelven jól tudjon az ember.

Mindemellett pedig ez egy magán ovi lenne. Egy csoportban max. 10-en vannak, két nevelővel. Az egyik csak magyarul, a másik csak angolul kommunikál a gyerekekkel. Sokkal többet tudnak így 1-1 gyerekkel foglalkozni, sok programra viszik Őket, jobban odafigyelnek Rájuk, az enyéni igényeikre. Sokkal családiasabb. Ez is mellette szól, már önmagában is.

2020. febr. 23. 23:00
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ezerszer leírtam már, de itt van újra; ha a szülők egyike nem idegen anyanyelvu vagy nem külföldön élnek, orbitális baromság a gyereket iylen korán idegennyelvre tanítani. 3 évesen még magyarul is alig beszél. Lesz elég ideje nyelvet tanulni később is - ha erdekli
2020. febr. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerekeim az apuka miatt két nyelvüek(német), mi eleve elutasítottuk az óvodai plussz angolt is. De most az iskolában eddig mindegyik nagyon jó angolból.


Szerintem, hogy oviban megtanul pár dalt az nem oszt nem szoroz. De ami fontos, hogy iskolás korára a magyar nyelvet tökéltesen beszélje. Az olvasás ,íráshoz nagyon fontos hogy a nyelvet nagyon jól beszélje, és jól kihallja a hangokat.


Ami mellette szólna, hogy kiscsportos óvoda. A gyereknek amúgy van ideje megtanulni az angolt. De egy nyelv nem is nyelv. Mi külföldön élünk itt a gyerekek általában elsö 5 évben csak angolt tanulnak de utánna jön a második nyelv be nekik. Nálatok is nem is igazán az angol lenne fontos, hanem a német elöször.


Èn is Mo-n turizmusban dolgoztam, és a német sokkal fontosabb volt mint az angol.

2020. febr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%
A feleségem a soproni Szivárvány óvodában dolgozik, amelyik 3 nyelvű (magyar-német-horvát). A gyerekekkel bizonyos napokon bizonyos nyelven kommunikálnak, és így a kicsik játszva tanulják mindkét idegen nyelvet. Abszolút nem okoz ez gondot nekik és a tapasztalatok azt igazolják vissza, hogy ez komoly előny lesz nekik a későbbiekben.
2020. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is kéttannyelvűbe írattam mindhárom gyerekemet, én úgy látom, hogy nagyon szeretik, a nagyobbik lányom most 1. osztályos, neki most kifejezetten előnyös, hogy olyan oviba járt, ahol több nyelvet is tanult.🙂
2020. febr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Csak abba gondolj bele, hogy később iskolában, amikor elkezdik tanulni a nyelvet, akkor ő nagyon fog unatkozni. Ő már tudni fogja az alapokat, míg az osztálytársai most hallanak először idegen nyelvű szavakat. Káros.

A legtöbb gyerek akkor kezd el rosszalkodni az iskolában, órán, amikor nagyon unatkozik.

2020. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Azt azért ne akarjuk már bemagyarázni a kérdezőnek , hogy káros, ha a gyereke előbb tanul meg angolul, mint a többiek. Meg hogy nem a magyar oktatási rendszer híresen rossz nyelvoktatása adja meg neki az alapokat.

A gimiben, ahová jártam, az osztály jó ha 20%-a volt képes érettségire beszélni a tanult nyelvet( általában magántanárhoz is jártak). Persze az érettségi tétel témákat mindenki remekül bemagolta. Ahogyan a nyelvtant is. De önállóan szöveget alkotni szótár és főleg gondolkodási idő nélkül már nehézkesebb volt. Pláne, ha a beszélő anyanyelvi kiejtéssel beszél.

Rengeteg ismerősöm dolgozik angol vagy német nyelvterületen és szinte mind azt mondta, hogy eleinte nem igazán tudtak beszélni az ország nyelvén, pedig minimum 4 évig tanulták. Ezzel szemben kislányom már 3-4 évesen elcsevegett külföldi túristákkal, pedig csak mesékből tanulta az angolt.

Egyszerűen ez egy nagyon fogékony időszak és ha van lehetőségetek, szerintem kár lenne kihagyni. Ha az egyik óvónő folyamatosan angolul beszél, akkor az jóval több, mint pár dalt megtanulni. Hogy emiatt unatkozni fog órán? Ennyi erővel aki már tud írni, olvasni nagycsoportban, az is unatkozik. Vagy aki okosabb és gyorsabban tanul. Vagy aki eleve kétanyanyelvű. Nehogy már az legyen a hátrány, ha egy gyerek valamiben előrébb tart.

2020. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon jó választás, óriási lehetőség a két nyelvű. Ahogy már itt írták is, nagyon fogékonyak a gyerekek ebben a korban, élvezik is, és még a kiejtésük is gyönyörű lesz, akcentus nélkül, ha most tanulnak (lehetőleg anyanyelvű beszélőktől).
2020. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Volt valami felmérés (brit vagy ausztrál), ami azt mutatta, hogy 10 éves kor előtt kezdett nyelvtanulástól a nyelvismerete az egyetem elvégzésekor se jobb, se rosszabb nem lesz, egyéb tantárgyakban, azonban komoly előnyt jelentett, mert rugalmasabban gondolkodtak.
2021. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!