Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Évvesztes kisgyerek ovikezdése...

Évvesztes kisgyerek ovikezdése hogyan működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még nem aktuális a dolog, van egy évem, de szeretnék előre képben lenni, azért teszem fel a kérdésem.


A kislányom szeptember végén született, tehát hivatalosan nem 3, hanem 4 éves lesz már, mire óvodaköteles lesz. Annyi ideig viszont nem maradhatok vele itthon és bölcsibe sem szeretném adni, mert korának megfelelően érett és elég nagy is, szóval megpróbálom oviba íratni. Elvileg a körzetesben szokott lenni hely, tehát talán felveszik.


Ilyenkor mit csinálnak: beíratom tavasszal, felveszik és szeptember elsejétől rendesen jár oviba, vagy meg kell várni amíg betölti a három évet? Nekem elvileg csak akkor kell visszamennem, ha betöltötte a 3. évet vagy ha felveszi az ovi akkor előbb is? Pár héten persze nem múlik, és úgyis a felgyűlt szabadságokkal kezdődne a munkába állás, csak szeretnék "rendelkezésre állni" a beszoktatós időszakban, hogyha kellek akkor hazavihessem azonnal, stb. Lehet úgy kérni, hogy hivatalosan csak mondjuk október elsejétől legyen rendesen óvodás, és előtte csak beszoktatnám, vagy ez mindent vagy semmit alapon van?


Köszönöm a válaszaitokat előre is!



2020. márc. 8. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Az óvoda csak a következő szeptembertől köteles felvenni. Felveheti hamarabb is, ha van hely és megegyezés kérdése, hogy mikor viszed, erre nincs általános szabály. (2,5 éves kor alatt talán nem mehet, de ez titeket nem érint.)
2020. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Évnyertes. ;)

Egyébként az adott óvodától függ. Nálunk ha felveszik, megegyezés kérdése, hogy mikor kezdjen. Kezdhet szeptembertől, de betöltés után is.

2020. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

A fiam is évvesztes, szeptember elején született, így ő is 4 évesen kezdte az ovit, bár ő előtte bölcsibe is járt, de most nem is ez alényeg, hanem, hogy volt egy csomó 2,5 éves csoporttársa, akik ilyen helyzetben voltak mint te. Szept, okt, nov, dec születésű gyerekek, és mind felvették kiscsoportba, mert anyának vissza kell menni dolgozni, az én fiam meg olyan nagy volt mellettük 4 évesen. Szóval voltak majdnem 4 évesek meg majdnem 3 évesek is egy csoportban. Az utóbbiak 4 évet jártak oviba, akik bölcsisek voltak csak hármat, mert ők már a bölcsiben "lejárták" a plusz évüket.

Az ovikezdéstől neked nem függ a munkábaállásod, 3 éves koráig lehetsz otthon, de előtte is barmikor munkába állhatsz. A beszokatás részét nem tudom, az ovifüggő szerintem.

2020. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

#2 gyerekként is kiborított, mikor azt mondták évnyertes vagyok. Alig vártam, hogy mehessek suliba, de ugye maradni kellett, így inkább veszteségnek éltem meg, mint nyereségnek. Főleg, hogy a nyári születésű unokatesóm ment suliba.

Na mindegy.


Nálunk úgy indulnak a csoportok, hogy mini/kis. Szept. végén született az én gyerekem is, szeptember elején kezdheti, ha szobatiszta.

2020. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Idén tavasszal írasd be és vagy szeptember 1-jén kezdhet vagy amint betöltötte a 3-at.

A lányom október végi, tavasszal beírattam és a szülinapját követő napon kezdte az ovit. Szeptembertől hetente 1x bevittem 2-3 órára és ezzel le is tudtuk a beszoktatást.

2020. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

"#2 gyerekként is kiborított, mikor azt mondták évnyertes vagyok. Alig vártam, hogy mehessek suliba, de ugye maradni kellett, így inkább veszteségnek éltem meg, mint nyereségnek"


2. hozzászóló vagyok: ugyanezt éreztem, amíg nem lett egy olyan gyerekem, aki nem a nagykönyv szerint fejlődik. Megkésett mozgásfejlődésű, megkésett beszédfejlődésű, mindenben le van maradva. Na vele óriási kitolás, hogy augusztus legvégi és az új törvény értelmében mennie kell, ha nem kapunk felmentést.

2020. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk mehetnek már 2,5 évesen, ha szobatiszták és beszélnek annyira, hogy megértetik magukat.

Lányomnak van egy csoporttársa, aki csak most márciusban lesz 3, de nagyon ügyes, abszolút óvoda érett és október óta jár.

Az én lányom októberi, tehát még nem töltötte be a 3-at, amikor elkezdett járni. Szeptember közepén kezdte.

Nekünk szóltak is, tavaly, hogy várnak a beiratkozáson.

Nagyobb városban szokott ez gondot okozni, hogy nincs hely, így csak akkor mehetnek amikor hivatalosan óvodakötelesek.

Írasd be 2,5 évesen és majd megmondják, hogy mik a lehetőségeitek.

2020. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Ja az kimaradt, hogy nálunk év közben is felveszik. Van egy kislány, aki most januárban kezdte.

A beszoktatás pedig úgy van, hogy nem 20 gyerek kezdi egyezerre a tanévet, hanem először mondjuk 8, utána héten 2, egy hét múlva megint 2 és így tovább. Akik előző évben is jártak és akik betöltötték a 3-at, azok kezdik elsején, következő héten a szeptemberiek, utána az októberiek, stb. Aki pl decemberi az januárban kezdi.

De ismètlem, ezt csak az alapján kondom, hogy nàlunk hogy működik. Máshol biztos más.

2020. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk ugyanúgy kell beiratni tavasszal mint a többi gyereket. Az aug 31-ig született gyerekeket felveszik és ha marad hely akkor a szept-dec között születetteket is. Ha nincs hely akkor elutasítják őket.

Egyébként miért baj ha bölcsibe megy, ha nincs hely az oviban? Ott is sok a hasonló korú gyerek.

2020. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Kisfiam is szeptember végi. Ő szeptemberben kezdte az óvodát, akkor még nem töltötte be ugye a 3-at, csak majdnem 3 volt. A mi óvodánkban 2 és fél éves kortól felveszik a szobatiszta gyerekeket, tehát ő 3 éves kora előtt kezdte így az óvodát és a kiscsoportban maradt vissza 1 évet.
2020. márc. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!