Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Furcsa, káros szeretet az...

Furcsa, káros szeretet az óvónénitől?

Figyelt kérdés
Lehet paranoiás vagyok, vagy féltékeny, vagy rosszhiszemű - bár ezeket eddig nem tudtam magamról - de egy olyan típusú szeretettel találkoztam, ami nekem megmagyarázhatatlan és szerintem káros. Egy oviban dolgozom pedasszisztensként, és az egyik óvónő közelében néhány gyerek megzakkan. Nagyon kedves, nagyon aranyos, a gyerekek imádják, de mintha debilizálodnának a közelében. Pár gyereket érint, ők versengenek érte: ki mellé üljön ebédnél, a körben, ki boruljon éppen az ölébe, de olyan esetlen öleléssel, mint amikor az ízületeid megszűnnek. Van egy pici kisfiú, akit altatási időben annyira "magára húz", hogy képtelen elcsendesedni, hisztis lesz és bepörög, csak a nevét mondogatja. Az ebédet nem üli végig, ha ez az óvónő a közelben van, olyan mintha leszívesebben embrió pózban kucorodna az ölében. Lehet ezek nem rossz dolgok, csak én nézem ezt furcsán, hiszen a szeretetben nem kell és nem lehet határt szabni, de ez nem normális. Mintha csábítva lennének, nem szeretve, de persze ez szeret csak hátha valaki látott már vagy tapasztalt ilyet, és van megoldása.
2020. márc. 12. 06:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Dadusként dolgozom. 26 évesen kezdtem.

Mikor bekerültem a munkahelyemre a gyerekek ugye kicsit távolságtartóak voltak.

Aztán olyan 5-6 gyerkőccel kialakult egy kis belső külön szeretet. Ha megérkeztem már szaladtak elém,velük játszak,mell€jük guggoljak mese olvasáskor stb.

Természetesen a többi gyerkőc is igényelt,de ők kifejezetten.

Az ilyen gyerekek az én oviban látott tapasztalatom alapján otthon nemigen kapnak csak nekik járó kizárólagos figyelmet..itt pedig örülnek hogy van egy személy akiben 100% megbíznak mert nem a tv,telefon,házimunka a fontosabb.

2020. márc. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan látom, mint 1-es válaszoló.

"néhány gyerek megzakkan" - tehát egyáltalán nem mindegyik. Szerintem is, ha alaposabban belelátnál a családi életükbe, könnyen lehet, hogy azt látnád, hogy ők kevés szeretetet, kevés odafigyelést kapnak otthon, és most a végletekig örülnek annak, hogy végre valaki elfogadóan szereti őket, odafigyel rájuk, nincsenek folyton leugatva, nem azt kapják, hogy "hagyjál már békén" meg "mit akarsz már megint tőlem".

2020. márc. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Wow hol can ilyen a ovonéni? Viszem a gyerekem ebbe az oviba! Szerencsések a gyerekek!
2020. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát én dajka vagyok, de velem is így viselkednek a gyerekek. Ha pl az óvónő kimegy valamiért mind a 25 gyerek egyszerre belül az ölembe. Kérik hogy kajánál üljek melléjük, olvassak, kirakózzunk.
2020. márc. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is vinném oda!


Nekem pont a másik oldalról tűnik fel, a legtöbb ember szeretete hamis(én annak érzem), távolságtartóak, szidják is a gyereket, nem hallgatják meg, nem kedvesen nyúlnak hozzá, nem szeretettel szólnak hozzá, hanem mint valami robot letudják az érintést öltöztetésnél, a kedves szavak érzelemmentesek..


Egyébként ugyanez érződik felnőttek viszonyán is, borzalmas, hogy vannak olyan emberek, akik nem tudnak normálisan ölelni, puszilni, simogatni, puszinál ott a látszatérintés, nem cuppan, csak az arccsontok ütköznek, ölelés erőtlen, nem is akarnak hozzáérni a másikhoz, simogatásnál meg olyan merev a kezük, szinte csak a tenyér ér a másikhoz. Anyám is ilyen, meg a többség.


Mikor voltunk szülinapi zsúron nekem akkor tűnt fel, hogy valamiért minden gyerek mellém jön, elsőre tetszett, de nagyon kellemetlen lett, mikor megkérdezte a többi anyuka, hogy óvónő vagyok e.. Aztán elkezdtem figyelni mások milyenek más gyerekével és akkor tűnt fel pár dolog..pl én becézem, tutujgatom kicsit őket, egy rossz szavam sincs és rengeteget dicsérek. Mintha az ő anyjuk is lennék(és néha olyan érzésem van, mikor megdicsérem a gyereket, hogy jól csinàlt valamit és megsimogatom a fejét, vagy mondogatom neki hogy mennyire aranyos, kedves okos gyerek, mintha háziállat lenne. Gondolom azért, mert a macskát is gyakran dicsérem és babusgatom..)Mások meg hát nem ilyenek. Nekik ez a feladatuk, nem nagyon érdekli a gyerek maga, csak hogy épségben legyen, egyen, igyon, letudhassa a dolgait minél hamarabb. A legtöbb ember ilyen, szerintem is ez az átlagos, de szerintem ez a nem normális)


Nálunk bölcsiben volt egy ilyen gondozónő(22 éves lány), imádta a gyerekem, mászott rá, puszilta, tett is érte rendesen a nő, felemelte, simogatta a buksijàt, játszott vele, figyelt rá, kedves volt vele, tényleg szerette, de legalábbis kedvelte.


A legtöbben ridegek voltak az én meglátásom szerint, jelenleg is ilyen környezetben van a gyerek, csak a szerintem normális, valódi érzelmekkel rendelkező pedagógusnál nem volt vele gond, minden más helyen volt/van.


A gyerekem úgy aludt el, hogy simizték az arcát, más az ujját szopta, más a plüssét rágta, más a haját birizgálta, ha valaki úgy alszik, hogy szereti ha megölelik, abban nincs semmi rossz. Kivéve, ha az óvónő direkt húzza magára a gyereket, na az nincs rendben, de amíg a gyerek húzza közelebb az óvónő kezét, az teljesen rendben van, sőt külön extra jó pont, hogy nem hagyja sírni, amíg el nem alszik inger nélkül

2020. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2020. márc. 12. 20:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még konkrétan emlékszem Zsóka óvónénire :) mindig mosolygott és minden gyerek vele akart játszani, engem mókuskának hívott. Sajna csak pár hétig volt az oviban mert csak a gyakorlatán volt ott szerintem, mert nagyon nagyon fiatal volt. Persze ezt akkor nem tudtam, de így belegondolva ez lehetett az oka, hogy nem maradt sokáig.
2020. márc. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!