Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek ez normális?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez normális? Mindenki szerint nagyon furcsa és káros, de én nem tudom máshogy érzeni, miért?

Figyelt kérdés

Szóval 17 éves vagyok, és arról van szó, hogy nem akarok kapcsolatot. Vagyis ez így nem igaz, akarok, nagyon is, sokszor elképzelem, hogy van egy barátom, akivel nagyon szeretjük egymást, nagyon összepasszolunk, de amikor erre gondolok sosem tudom elképzelni, hogy ez most legyen.

Mert egy felnőttel akarok kapcsolatot, egy felnőtt férfival. Vagyis ezt nem úgy értem, hogy apakomplexusom lenne és az idősebbek jönnének be, nem, most abszurdnak találom, hogy egy nálam akár 5-8 évvel idősebbel jöjjek össze.

Hanem úgy értem, hogy fel akarok nőni egy kapcsolathoz, nő akarok lenni egy kapcsolatban, éretten (jó nem harminc évesen, inkább érettebben, mint most) függetlenül akarok kapcsolatot.

Valamiért nem bírom elképzelni, hogy összejöjjek egy 15-17 évessel, és nem jövök azzal, hogy jajj mert olyan koraérett vagyok, de azért az tény, hogy nagyon sok korombeli (akár fiú, akár lány) sokkal érettlenebb, mint lehetne.

Nem tudom elképzelni, hogy egy 16-17 éves tapasztalatlan sráccal osszam meg, hogy mi meg hogy van a testemmel, meg hogy 17 évesen elveszítsem a szüzességem, titokban kapkodva nehogy ránk nyissanak, stb... És nem bírom elviselni a gondolatot, hogy részem legyen olyan ,,tinikapcsolatban’’ amiről mindenki elmondja / titokban mindenki tudja, hogy pár hónap után valami hülyeséggel ér majd véget, meg, hogy a szüleimmel kelljen veszekedni, hogy meddig maradhatok ki a barátommal, bizonygatva, hogy már olyan felelősségteljes vagyok, miközben mindketten gyerekek vagyunk.

Szóval ez, a lényeg, hogy taszít a gondolata, hogy ,,tini kapcsolatba’’ kezdjek, de közben persze hiányzik magam mellé valaki, de aztán belegondolok, és rájövök, hogy most nem lenne jó, hogy nőként akarok megélni egy kapcsolatot egy férfival, mondjuk minimum olyan 20-25 éves korom körül.

Erre mindenki azt mondja, hogy ez nagyon rossz, meg fura, mert, hogy tinikorban kell kísérletezni, tapasztalatot szerezni, fiatalosan szerelmesnek lenni, felelőtlenül, bulizósan stb stb, és hogy nem lesz az jó 20-25 évesen szűzen ott állni nulla tapasztalattal, meg, hogy most vagyok milyen szép, használjam ki, hát nem megy.

Egyébként tudom, hogy egy 20 éves még nem kifejezetten nő / férfi, de most mégis oda tettem az alsó határt, mert nem egy korosodó dámát értek a ,,nő alatt’’, csak azt próbáltam kifejezni, hogy 20+ vagyis nem egy sulitól, szülők nevelésétől függő tini-gyerek.


Szerintetek ez normális? Vagy próbálkoznom kéne és hagynom ezt a gondolatomat? Vajon miért van ez? Tényleg lehetetlen lesz így majd párt találni, mert olyan hátránnyal indulok?


Hosszú lett, bocsánat, köszönöm, ha végigolvastátok és segítetek!



2019. ápr. 29. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem te elképzelted a fejedben milyen lenne egy felnőtt kapcsolat és milyen egy tini. De egy tini szerelem is lehet komoly, gyengéd, türelmes. Szó sincs kapkodós, rátok nyitósról. Persze az is előfordulhat, de rajtatok múlik hogy választjátok.meg a helyet, időt. Szerintem ne vesd el a dolgot, hagyd nyitva a témát. Ne könyveld el gagyinak, meg komolytalannak csak mert fiatalon történik.
2019. ápr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"mert, hogy tinikorban kell kísérletezni, tapasztalatot szerezni, fiatalosan szerelmesnek lenni, felelőtlenül, bulizósan stb stb, és hogy nem lesz az jó 20-25 évesen szűzen ott állni nulla tapasztalattal"

Ok, nem akarsz "tini kapcsolatot", de a mások szerint állított dolgok igazak. Fiatal korban, a kapcsolatok által formálódik, forr ki az ember. Ott tanulja meg, hogy mit szabad és mit nem, mik a szabályok, hogyan állj a másik félhez, mit érezz, mi a megszokás, mi a szerelem stb. Fontos az úgymond kísérletezés, hogy saját magadat kiismerhesd, láthasd mit csinálsz jól, vagy éppen rosszul, s ezáltal változz, igazodj a párkapcsolatbeli normákhoz.

Az, hogy 17 évesen összejössz valakivel, nem azt jelenti, hogy az csak pár hónapos kapcsolat lehet. Én is 17 voltam, mikor összejöttem a férjemmel. Nem mondom, hogy ugorj bele rögtön egy kapcsolatba, de próbáld meg élvezi az életed. Most vagy fiatal és ezeken a dolgokon jobb átesni ilyen korban, mint 20-25 évesen. Pont azért, mert akkor fog elkapni a élni akarás és ezért nem fogsz tudni komoly kapcsolatot kiépíteni.

2019. ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy korban tinik vagytok még nem kell tipikus, sokszor már filmekbe illő tini kapcsolatot folytatnotok. Nem is feltétlen kell úgy viselkedni egymással, mint két gyerekkel. Viszont, ha olyan kapcsolatot akarsz, ami "felnőttes" akkor azért meg is kell dolgozni. Lehet, hogy a képzeletedben könnyű, de a valóságban nagyon nem. Valószínűleg utána inkább vágynál egy gondmentes tini kapcsolatra, ahol maximum annyin kellene izgulnotok, hogy rátok nyitnak-e épp :D Egyébként meg rengeteg módja van annak, hogy minél hamarabb függetlenedj a szülőktől, ha ez a vágyad. Kitartás meg akarat kell mindenhez, sajnos nem elég szimplán álmodozni a már végkifejlett jóról :D
2019. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem miért gondolod ezt. A mai fiúk nagyon éretlenek és persze lányok is de ez a fiúkra jobban jellemző. 17 évesen még komolytalanok az érettebb lanyokhoz képest.

Gondolom én emiatt merül fel ez a kérdés benned. Ritka de még lehet találni olyan fiút ennyi idősen aki máshogy viselkedik, mint a többiek. Ha viszont úgy látod jónak, hogy vársz még akkor ne engedd, hogy mások mondják meg mi a jó neked.

2019. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normálisan gondolod ezt így.
2019. ápr. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Arany drága bogaram, te fordítva ülsz a lovon. Kapcsolatot nem azért akar az ember (legalábbis a normális ember), hogy kapcsolata legyen, hanem azért, mert megismert valakit, aki nélkül az élet gyötrelem.
2019. ápr. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyáltalán nem baj hogy így érzel. Mindennek megvan a maga ideje. Most jó ha a tanulásba, sportba fektetsz sok energiát és készülsz arra hogy felnőttként ne kelljen minden nap arra gondolnod hogyan húzod ki hónap végéig a fizetésedből. Mert az alkoholizmus, drog- és cigifüggőség erre vezet. Ahol pedig a legkönnyebben jutsz hozzájuk azok a hb-k. Megértem hogy nem akar mindenki vezérigazgató lenni, de egy jó kapcsolat alapja a bevétel. Na meg persze a szerelem. Előbb utóbb mindenki megtalálja a nagy őt. Nem hátrány ha addig nem kúradod szét magadat "tapasztalatszerzés" címszó alatt. Hidd el szép dolog ha valaki képes tisztán tartani magát 20-25 éves koráig vagy ne adj isten a házasságig. Persze ez nem túl divatos manapság. Ha most elkezded max arra lesz jó hogy jópár szakítás, lelki összeomlás és megcsalás után rájöjj hogy nincs következménye akárhányszor is kezded újra és pont ezzel ásod alá a megbízhatóságodat és a hűségre való képességedet. Felnőttként a felek értettebb, gondolkodásra képes élőlényekké feljődnek és megértik hogy a szex nem csak az élvezetről szól, hanem hogy a felek megtanulják egymást szeretni és kötődjenek egymáshoz. ((Personal opinion)) 17/f
2019. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Felnőttként a felek értettebb, gondolkodásra képes élőlényekké feljődnek és megértik hogy a szex nem csak az élvezetről szól, hanem hogy a felek megtanulják egymást szeretni és kötődjenek egymáshoz."

Mikor a 17 éves gyerek a felnőttek életéről okoskodik... :D Külön köszi ezekért a sorokért, jót röhögtem rajta, de elárulom ez marhaság, mert ez a személyiségen múlik, nem azon, hogy valaki felnőtt. :) Van, aki gyerekként is hűséges és van, aki felnőttként sem.

2019. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!